A gyönyörű környezetben fekvő Csungking városában épült meg Kína, és alighanem a világ egyik legbonyolultabb közlekedési csomópontja, mely nyolc év alatt készült el, s tavaly nyáron adták át a forgalomnak.
https://www.facebook.com/shanghaiist/videos/10156963145026030/
A Jangce, illetve a Jialing folyók partján fekvő nagyváros mellett magasodó útlabirintusban öt szinten haladhatnak az autósok. A Huangjuewan csomópont legmagasabb része a talajtól 37 méterre húzódik, összesen 15 rámpán hajthatnak fel-le a rajta közlekedők, az összesen nyolc útvonal egyikéről a másikra.
A város építési bizottságának tisztviselője a Xinhua hírügynökségnek elmondta, hogy rendkívül komplex tervezésre volt szükséges a város magjának, repülőtérének és gyorsforgalmi útjának összekapcsolásához, s minden egyes rámpához, amelyek egy másik zónához vezetnek. Az elképesztő közlekedési csomópontra azért volt szükség, hogy megkönnyítsék az agglomerációjával együtt harmincmillió embernek otthont adó város lakóinak utazását.
Csungking Szecsuantól nyugatra, a Jangce és a Jialing-folyó találkozásánál található, belvárosa a két folyó által határolt dombos félszigeten fekszik. E földnyelvet a két folyón túl hegyek veszik körül. A város és környéke hegyes-völgyes terület, számos természeti és kulturális érték található itt, flórája és faunája rendkívül gazdag. Évente nagyjából 100 nap van, amelyen a várost köd borítja.
A város fontos kereskedelmi központ, és turisztikai jelentőségét emeli, hogy Csungking alatt töri át a Jangce folyó a Szecsuani-medencét övező hegységet, a híres Három-szurdokon keresztül. Így a Három-szurdokba vezető hajóutak többsége innen indul ki. A város egyik jellegzetességét a nagy szintkülönbségek, a hegyoldalakon kanyargó lépcsős utcák adják. A nyüzsgő nagyváros Délnyugat-Kína egyik legfontosabb ipari központjává vált, levegője azonban éppen emiatt az egyik legszennyezettebb az országban.
Forrás: erdekesvilag.hu
Képek: wikimedia.com