Már 19 áldozatot találtak meg a himalájai lavina után

Negyedik napja tartanak a mentési munkálatok, amelyeket a rossz időjárási viszonyok is nehezítenek.

Oktatók és hegymászótanoncok az áldozatai a lavinának, amely Uttarakhand tartományban következett be.

Himalája az Eurázsiai-hegységrendszer része, Tibet és az indiai szubkontinens között húzódik. Itt található a Föld legmagasabb hegycsúcsa, a 8848–8850 méter magas Csomolungma (angol nevén Mount Everest).

Tágabb értelemben véve a hegységrendszer részét képezik a Pamír, a Hindukus és a Karakorum hegyvonulatai is.

„19 holttestet találtunk, tíz embert még keresünk”

– mondta el az AFP-nek a helyi katasztrófavédelem szóvivője, Ridhim Aggarwal.

Mint hozzátette, az időjárási viszonyoktól nagyban függ, hogy mikor tudnak kutatni az eltűntek után, és mikor nem.

A legfrissebb hírek itt!

A rendőrség, a katasztrófavédelem és az indiai légierő is dolgozik a kutatás-mentésben, a havazás és az esőzések ellenére is sikerült már megtalálniuk 32 embert. A lavina helyszínének közelében, 4,8 kilométeres tengerszint feletti magasságban helikopterleszállóhelyet készítettek elő – írja a CBS News.

Sunil Lalwani, a baleset túlélője, a hegymászóiskola tanulója szerint egyik tanáruknak köszönhető többek megmenekülése.

„50-100 méterre voltunk a csúcstól, az oktatóink vezettek minket, amikor hirtelen lavina csapott le ránk, mindenkit magával sodort. Másodpercek múlva már egy hasadékban találtuk magunkat. Az oktatóinknak köszönhetjük, hogy életben vagyunk” – idézte Lalwanit a Hindustan Times csütörtökön.

A halálos áldozatok közt van Savita Kanswal, aki idén megmászta a Mount Everestet. Mindössze 16 nap leforgása alatt megmászta a világ legmagasabb csúcsa mellett a közeli Makalut is, ami női rekord.

A Himalájában gyakoriak a halálos mászóbalesetek.

Augusztusban egy hegymászó holttestét két hónappal azután találták meg, hogy egy gleccseren való átkelés közben hasadékba zuhant az északi Himachal Pradesh államban. A múlt héten Hilaree Nelson amerikai síalpinista holttestét találták meg a nepáli Manaslu hegycsúcs lejtőin, miután eltűnt a világ nyolcadik legmagasabb hegyén síelve. Ugyanezen a napon Anup Rai nepáli hegymászó meghalt és egy tucatnyian megsérültek, miután lavina csapott le a rájuk.

A legfrissebb hírek itt!

Bár még nem végeztek érdemi kutatásokat az éghajlatváltozásnak a Himalája kockázataira gyakorolt hatásáról, a hegymászók hasadékok kiszélesedéséről, korábban havas lejtőkön folyó vízről és gleccsertavak növekvő kialakulásáról számoltak be a hegyen.

Nyitókép: wikipedia
infostart nyomán

 

ElőzőAmerikai cég venné át a bezárt budapesti postákat
KövetkezőTalán a legkíméletlenebbül emelkednek a temetkezési díjak, a temetkezési szolgáltatók évente többször akarnak emelni!
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza