Hitted volna, hogy a hagyma külsőleg és belsőleg is alkalmazható gyógyításra? Most megtudhatod, mennyi mindenben segít!
0
A hagymát már a népi gyógyászatban is használták különféle betegségek kezelésére, a benne lévő vitaminok és antioxidánsok ugyanis jótékonyan hatnak a különféle betegségekre.
A hagyma fogyasztása igen hasznos, hiszen tartalmaz B1, B2, valamint C-vitamint, kalciumot, káliumot, jódot, foszfort, cinket, szelént, nikotinsavat és flavonoidokat is.
Külsőleg és belsőleg is alkalmazható gyógyításra. Baktériumölő hatása régóta ismert, már Pasteur is felfedezte.Kiválóan megfázásos betegségek enyhítésére, köhögés csillapítására, a hurutos- és légúti megbetegedések kezelésére. De jó gyógyszer akkor is, ha az emésztőrendszerrel van baj: fokozza ugyanis az emésztőnedvek termelődését. A bélgörcsöket enyhíti. Alkalmas bélféregűzésre, vizelethajtásra és étvágygerjesztésre is.
A vöröshagyma bevethető magas vérnyomás ellen, és csökkenti a szívroham kockázatát. De alkalmazható érelmeszesedés megelőzésére, segít megelőzni a koszorúér-megbetegedést, a trombózis, a vérrögképződés kialakulását pedig gátolja.
Igen hatékony bármilyen gyulladással szemben – növeli a szervezet ellenálló-képességét. Orrmelléküreg-gyulladás esetén is alkalmazható. Vércukor csökkentésére kiváló, nyersen fogyasztva a koleszterinszintre is kedvező a hatása. Egyes feltevések szerint a vöröshagyma kénvegyületei gátolhatják bizonyos tumorsejtek növekedését, burjánzását, így a rákos megbetegedések ellen is bevethető.
Miért helyezzünk hagymát a fülbe?
Ha gyakori fülfájástól vagy állandó fülzsírtól szenvedünk és szeretnénk egy olyan természetes gyógymódot, amely nagyon rövid időn belül hat a kellemetlen fájdalomra, akkor nem kell mást tennünk, mint egy kis darab hagymát éjszakára a fülbe helyezni és reggel kivenni. Mivel a hagyma erős gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, ezért képes enyhíteni a fájdalmat és megszabadítani a túlzott fülzsírtól.
Egy fej vöröshagymát vágjunk apró darabokra, csavarjuk egy tiszta konyharuhába (vagy tiszta pamutpelenkába), és préseljük addig, míg a hagyma levet nem ereszt – vagyis addig, amíg a leve meg nem jelenik a konyharuha külső rétegén. A hagyma levével átitatott pakolást tegyük a fájós fülre, és hagyjuk rajta legalább fél órán keresztül. A vöröshagymában található erős kéntartalmú vegyületek és a hidrogén-rodanid biztosítja az erőteljes antibiotikus hatást. Illóolajának – amelyet a szeleteléssel, préseléssel tudunk igazán jól előcsalogatni – erős baktériumölő hatása van.
Hasznosnak találtad a cikket? Akkor oszd meg mással is!
Forrás: Arany gondolatok