5.6 C
2024. április. 25. csütörtök
HomeSportSporthirekEldőlt! A remeklő City 3–0-ra legyőzte a Bayern Münchent!

Eldőlt! A remeklő City 3–0-ra legyőzte a Bayern Münchent!

A Manchester City 3–0-ra legyőzte odahaza a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének odavágóján.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

MANCHESTER CITY (angol)–BAYERN MÜNCHEN (német) 3–0 (1–0)
Manchester, City of Manchester Stadion, 52 257 néző. Vezette: Gil Manzano (spanyol)
MAN. CITY:
Ederson – Akanji, Dias, Aké – Stones, Rodri – Bernardo Silva, De Bruyne (Julián Álvarez, 68.), Gündogan, Grealish – Haaland. Menedzser: Pep Guardiola
BAYERN:
Sommer – Pavard, Upamecano, De Ligt, A. Davies (Cancelo, 81.) – Goretzka, Kimmich – K. Coman, Musiala (Mané, 69.), L. Sané – Gnabry (Th. Müller, 80.). Vezetőedző: Thomas Tuchel
Gólszerző:
Rodri (27.), Bernardo Silva (70.), Haaland (76.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Angol mércével nézve is kellemetlen időjárás kíséretében, a szakadó eső mellett óriási szélben csapott össze a Manchester City és a Bayern München. A bajorokat először irányította BL-meccsen Thomas Tuchel és magyar segédedzője, Lőw Zsolt.

A legfrissebb hírek itt!

A jó iramot és sok látványos, ügyes megoldást hozó mérkőzés 27. percében a Bayern nem sokkal saját gólhelyzetét követően került hátrányba. Leroy Sané lövését blokkolta szép mozdulattal Rúben Dias, majd a City kezdett támadni, a Silva Rodrihoz passzolt, aki 21 méterről, bal lábbal a kapuba zúdította pályafutása első Bajnokok Ligája-találatát!

Percekkel később Yann Sommernek kellett gondoskodnia arról Gündogan lövése után, hogy ne nőjön tovább gyorsan a City előnye, de ami késett, nem múlt, a 70. percben Jack Grealish elcsent egy labdát Dayot Upamecanótól, majd Erling Haaland balról az ötös jobb sarka elé emelt, ahonnan az érkező Bernardo Silva befejelte a másodikat.

Kisvártatva jött az újabb hazai gól: Rúben Dias adott be jobbról, Stones tovább fejelte a labdát az ötösön belül, s érkezett Haaland, aki egyből a kapu jobb sarkába lőtte idénybeli 11. BL-gólját.

A hajrában Tuchel még Thomas Müller és Joao Cancelo beküldésével próbálta felrázni csapatát, de szépíteniük sem sikerült a magabiztos hazaiaknál jóval haloványabban játszó bajoroknak.

A BL szinte minden évben hoz nagy fordításokat, de háromgólos előnye birtokában és a mutatott játéka alapján már ki lehet jelenteni, hogy fél lábbal az elődöntőben van Pep Guardiola gárdája. Hogy a másikkal is belép-e oda, arra a választ megkapjuk jövő szerdán az Allianz Arénában. 3–0

PERCRŐL PERCRE

A mérkőzés legjobbja

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Ívelgetnek a németek, de Dias és Aké a manchesteri légtér ura.

90. perc Három perc a ráadás.

89. perc Grealish jobbal a bal felső fölé lő a 16-os bal sarka elől.

88. perc Benjamin Pavard felrúgja becsúszva Grealisht, sárga lap,

87. perc Álvarez jobb oldali beadását Rodri nyolcról a bal felsőbe fejelné, de hatalmasat véd Sommer!

83. perc Álvarez jobbal milliméterekkel lő a jobb sarok mellé félmagasan picit jobbról, 19 méterről.

Müller: 141 meccs a BL-ben, 99 győzelemmel. Cristiano Ronaldo (115) és Iker Casillas (101) után ő lehet a harmadik, aki eljut 100 sikerig a sorozatban. De nem ma…

80. perc Joao Cancelo és Thomas Müller be, Gnabry és Davies le. A portugál alaposan bemelegített. Kifütyülik.

80. perc A Kimmich indította Sané fejese Edersoné, de les.

Haaland: 8 meccs a Bayern ellen, 6 góllal.

78. perc Gnabry az ötös bal sarkán Goretzka passzával, bevetődve tisztáz Dias mester.

Haaland: 7 meccs, 11 gól a sorozatban, az idényben 39 meccsen 45 gólnál tart és 5 gólpassznál.

76. PERC EZ A MECCS ELDŐLT, ERLING HAALAND IS BETALÁL! Stones az ötös bal sarkáról az ötös túlsarkára fejeli Álvarez jobb oldali beadását, a norvég jobbal meg a kapu jobb, azaz túlsó sarkába lő. 3–0!

74. perc Sané lesérült, ápolást kér.

72. perc Upamecano ismét eladja, Grealish balról a bal sarok és Silva elé fejel, fejjel ment Davies.

70. PERC ERRE BETALÁL EGY SZÉLSŐ, BERNARDO SILVA! Upamecano rossz passzát lefüleli Grealish, Haaland a 16-oson belülről, kissé balról ballal az ötös jobb sarka elé emel, a portugál meg hat méterről nagy erővel a jobb felsőbe fejeli a labdát. 2–0!

Átállnak a kétcsatáros játékra a felek.

69. perc Sadio Mané be, Musialának nem ment ma.

69. perc Coman jobb oldali beadását Pavard hétről a léc fölé fejeli.

68. perc Julián Álvarez be, De Bruyne le. Karmester helyett támadó.

63. perc Hatalmas iramú, élvezetes mezőnyharc. De Bruyne elcsúszik, ápolják a pálya mellett.

Erling Haaland 6 meccsen 10 gólt szerzett a BL mostani kiírásában, ez rekord, Sébastien Haller (Ajax) mellett. A második is Haaland, 7/10-zel, még dortmundiként.

Fotó: AFP

57. perc De Bruyne balról az ötösre emel jobbal, Dias mellel leveszi a labdát, jobbal finom mozdulattal a léc alá emelne, de Sommer véd, tetszetős robinzonáddal.

Ez a negyedik találkozó Guardiola és  Thomas Tuchel csapatai között a kupában, az előző három meccsből Tuchel kettőt megnyert.

57. perc Gündogan passzát a felfutó Aké ballal tízről apura teszi, félmagasan, kissé balról, jobbra vetődve véd Sommer.

54. perc Sané lő ismét a 16-os elől, ballal, 20-ról, jobbra vetődve véd Ederson, majd kitolja a léc alól Musiala egy védőn megpattanó jobb oldali beadását is. A Coman-szögletet hétről Akéba fejeli De Ligt!

Eközben a Benfica és az Inter…

51. perc Grealish a földön, nagyon szenved, ápolás a pályán. De folytatja aztán, becsúszás közben meghúzódott.

50. perc Sommer Haalandhoz passzol egy fölösleges hazaadást, de Haaland ballal egy védőbe lő. Kimmich repült oda az ötösön.

49. perc Alphonso Davies ellöki De Bruynét, sárga lap.

48. perc Az Akajit ismét kicselező Sané kissé közelebbről lő most ballal, Ederson hatalmasat véd a bal alsó előtt!

48. perc Bernardo Silva odarúg Musialának, sárga lap.

46. perc Sané ballal kapura lő a 16-os bal sarka elől, Ederson véd a rövid alsó sarok előtt. Nagyon tekeredett a labda, de figyelt a kapus, és bal kézzel védeni tudott.

46. PERC FOLYTATJUK!

Guardiola a kieséses meccsei 54 százalékát megnyerte a BL-ben, ezzel rekorder.

Rodri a Manchester City 6. spanyol góllövője a BL-ben, a nem spanyol csapatok közül a rekorder a Chelsea (8), a második holtversenyben a Liverpool (6).

48 százalékban a hazaiaknál a labda, 7-szer lőttek kapura, 3-szor a kapu felületére, a másik oldalon ez az arány 4/0.

DÁRDAI Pál korábbi szövetségi kapitány, a Hertha egykori játékosa, vezetőedzője, 61-szeres válogatott középpályás
„Sohasem tudjuk meg, miért cserélt edzőt a Bayern München, de ha már így döntött, Thomas Tuchel jó választás. Más kérdés, hogy a Borussia Dortmund kiütése után két döcögős meccs következett a Freiburg ellen, szóval, még keresi a gerincet az új edző. A BL-favoritom a Manchester City, a Bayernt akkor érezném hasonlóan esélyesnek, ha Robert Lewandowski még mindig Münchenben lenne, és Erling Haalanddal szemben két világklasszis csatár különmeccsét figyelnénk, de így az angol klubot esélyesebbnek érzem. Sok függ Thomas Müllertől, de ő sem fiatal már, minden meccset nem oldhat meg. Inter−Benfica: a portugálok jó futballt játszanak, az olaszok fegyelmezettek, ez utóbbi döntő lehet. Láttam a milánóiak Juventus elleni vereségét, de a hármas lánc, a feltolt védekezés nagyon tetszett, ha Romelu Lukaku elkapja a fonalat, nagyon erős ez a csapat, most is továbbjut. A Napoli−Milan csata szoros lesz, de Európa meglepetéscsapata, az olasz bajnokság éllovasa nagyon gyorsan passzol, átgázolt a mezőnyön, szerintem most is továbblép. Ahogyan a Real Madrid is, a Chelsea nincs formában, de a spanyolok a következő körből már nem tudnak továbbmenni, most nincsenek olyan állapotban, hogy megvédjék címüket.”

E párharc legjobb góllövői
Sergio Agüero 3
Mario Gómez 2
Thomas Müller 2
David Silva 2

(Weltfussball)

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Sané ballal a jobb alsó mellé lő kissé jobbról, 23 méterről, Ederson vetődve biztosított.

45+1. perc Gündogan De Bruyne elé sarkazna a 16-oson belül, de pontatlan.

44. perc De Ligt folytatja, két perc a ráadás.

A Manchester City 39–10-es összesítéssel nyerte meg legutóbbi 10 hazai mérkőzését a német csapatok ellen a Bajnokok Ligájában, és mind a négy tavaszi, azaz kieséses meccsén diadalmaskodott.

40. perc De Ligtet kell ápolni a pályán.

Cancelo elindul melegíteni. Komoly a készülődés, alighanem beáll majd.

35. perc Kontra, Gnabry jobb oldali beadását Sané jobbal 21-ről laposan kapura teszi, blokkol az ötösön Aké.

Rodri: 3 gól és 6 gólpassz az idényben, ez volt az első BL-gólja a karrierje során.

35. perc Kapussors, De Bruyne bal oldali kornerét csúnyán elméri a Sommer, de megússza, Haaland fejesére nincs középen érkező.

34. perc Sommer! Középre üti De Bruyne jobb oldali beadását, Gündogan ballal lő nyolcról, a földön fekvő kapus kinyújtja a bal lábát, és hatalmasat véd!

Tuchel dühöng, Lőw Zsolt mérgesen grimaszol.

27. PERC VEZET A CITY! RODRI, a védelmi mindenes gondol egyet, és a jobb felső sarokba lő kissé balról, 21 méterről; ballal, a gyengébbik lábával. Silva adta a gólpasszt a jobb szélről: 1–0!

26. perc Mekkora blokk! Musiala helyzetben Sané beadása után, jobbal 14-rő kapura lő, hatalmasat nyújtózva jobb lábbal blokkol Dias! Zseniális!

Azóta, hogy 2005 és 2011 között négy egymást követő idegenbeli mérkőzést elveszített Angliában a Bayern, azóta 10 itteni meccséből csak kettőt bukott el, sőt a legutóbbi 4 meccséből hármat megnyert Angliában. Egy iksz mellett.

22. perc Hopp, Grealish körömpasszát Haaland ballal 17-ről Sommer elé hamarkodja.

20. perc De Bruyne kornere rossz, Silva keresztpassza még rosszabb. Guardiola szomorú.

19. perc Coman megindulna a bal szélen, de lerántja őt Aké. Gündogan megindul, Kimmich becsúszva szereli őt az ötös jobb sarkánál.

Nem túl kedvező az időjárás, hideg eső, kellemetlen szél. 9 Celsius-fok.

15. perc MAJDNEM! Sommer elrúgja a labdát a gólvonalról Haaland elől, az utolsó pillanatban, a norvég jobb lábbal bele is ér a labdába, de az elmegy oldalra. A Topolya ma éppen így szerzett gólt, VIDEÓ ITT!

11. perc Kissé balról, 21-ről ballal jócskán a bal alsó mellé lő Davies.

Gündogan a karrierje során a Bayern ellen játszott legtöbbször, 17-szer, 4 kanadai pontja van a bajorok ellen.

7. perc Silva a jobb szélről visszagurít, De Bruyne jobbal az ötösre emel, Gündogan a léc fölé fejel, jócskán. A német lőtt már gólt a Bayernnek BL-döntőben is.

3000 vendégrukker

5. perc De Bruyne a bal oldalon bukkan fel most, Haalandhoz passzol, aki az ötös bal sarka elől, 13 méterről ballal a léc fölé lő.

1. perc De Bruyne jobb oldali beadása magas kicsit Gündogannak. Davies indítja Gnabryt, aki nem lő ballal az ötös bal sarka elől, vár… Dias szereli.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak világoskék mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

Ilyen az élet: Cancelo a Bayernben is(mét) csere (Fotó: AFP)

Egy kis örökmérleg: 8 mérkőzés, 5 citys és 3 bayernes sikerrel, 13, ill. 12 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Phil Foden nem bevethető, a vendégektől Arijon Ibrahimovic, Mathys Tel, Paul Wanner, Eric Maxim Choupo-Moting, Manuel Neuer és Lucas Hernández maródi.

Guardiola szerint Haaland Messi és CR szintjén van – videó.

A Manchester City bevallottan azért igazolta le Haalandot, hogy végre a helyére tegye a kirakós utolsó darabját a Bajnokok Ligája megnyeréséhez. Bár a norvég ugyanolyan ütemben termeli a gólokat, mint pályafutása eddigi szakaszában, úgy tűnik, nagyszerű képességei ellenére Guardiolának nehézséget okoz, hogy beleillessze a játékrendszerébe. Ez megmutatkozik a bajnoki második helyezésen, valamint azon, hogy amikor a Sergio Agüeróéhoz vagy Gabriel Jesuséhoz hasonló stílusban játszó Julián Álvarez helyettesíti Haalandot, a Manchester City sokkal dinamikusabban futballozik. Guardiola kevesebb szerepet szán Haalandnak az akciók felépítésében, és azt sem aknázza ki, hogy támadójánál jobban talán senki sem képes helyezkedni és üres területekbe futni.

„A Dortmundban esélye sem volt ellenünk” – Müller Haalandról.

Hogy lesz-e az argentinéhoz hasonló csatárteljesítmény, az Erling Haalandon múlhat. A City norvég támadója az RB Leipzig elleni nyolcaddöntő visszavágóján öt gólt szerzett, ezzel már tízgólos a BL-idényben, és meccsről meccsre felvetődik a kérdés, éppen kit előz meg a vonatkozó örökranglistán. A BL-ben 1.32 gól/mérkőzés a mérlege, ami emberfeletti teljesítmény: Robert Lewandowski áll ehhez a legközelebb 0.82 meccsenkénti átlaggal. Könnyen lehet, hogy a negyeddöntőben újabb három legendás gólvágót utasít maga mögé, hiszen mindössze négy gólra van szüksége ahhoz, hogy Gerd Müllert (34), Edinson Cavanit (35) és Puskás Ferencet (36) is megelőzze.

A Bajnokok Ligájából kiesés ennél is nagyobb csalódást jelentene, bár a Manchester City elleni vereség könnyebben emészthető lenne, mint például a 2022-es búcsú a Villarreallal szemben. A felek ez ideig három BL-csoportkörben találkoztak, a mérlegük kiegyenlített, három angol és három német győzelem, valamint 10–9-es gólkülönbség a Bayern szempontjából. A legemlékezetesebb összecsapásuk a legutóbbi: a 2014–2015-ös kiírás csoportkörének ötödik fordulójában a Manchester City két ponttal az utolsó helyen állt, és veresége esetén biztosan búcsúzott volna a sorozattól. Sergio Agüero mesterhármasával hátrányból nyert a City (3–2), és az utolsó fordulóban a Roma legyőzésével tovább is jutott a müncheniek mögött. A két csapat akkori kezdőjéből Manuel Neuer jelenleg is tagja a Bayernnek, ő decemberi sípcsonttörése miatt biztosan nem játszik, Thomas Müller viszont most is alapember, ám neki a csak a kispadról lehetnek emlékei Agüero triplájáról.

Felelőtlenség lenne a City vagy a Bayern részéről, ha már az elődöntős, netán a döntős ellenfelén gondolkodna. Úgy tűnik, a bajorok a profi tervezéssel is felhagytak, amikor az idény legfontosabb időszaka előtt lecserélték Julian ­Nagelsmann vezetőedzőt, noha nem teljesített rosszul. Már amennyiben hamis a korábbi magyar szövetségi kapitány, Lothar Matthäus által is terjesztett pletyka, mely szerint a klub már jóval a bejelentés előtt meghozta a döntést. A Bundesligában jól sült el a váltás, a Borussia Dortmund elleni előre hozott bajnoki döntőt simán megnyerte az együttes (4–2), ám a Német Kupában nagy meglepetésre kiesett a Freiburg (1–2) ellen. A Bayern vezérigazgatója, Oliver Kahn szerint az utóbbi hónapokban Nagelsmann irányításával veszélybe kerültek az idény elején kitűzött célok. Feltételezhetjük, a kupagyőzelmet is ambicionálta a német rekordbajnok, így Thomas Tuchel és segédedzője, Lőw Zsolt második találkozóján máris elúszott a triplázás lehetősége.

A trófea megszerzéséért mindenkit meg kell verni, aki szembe jön, bár a Manchester Citynél és a Bayern Münchennél minden bizonnyal ennek ismeretében is megfeszültek az arcizmok a Bajnokok Ligája-negyeddöntő sorsolásakor. Nem elég, hogy a tűzerejük révén a döntőre is esélyes klubok már a nyolc között összecsapnak, a továbbjutó az előző két kiírás győztesének valamelyikével, a Real Madriddal vagy a Chelsea-vel találkozik az elődöntőben. Mindeközben a Benfica–Inter párharc győztese a Milan–Napoli továbbjutójával mérkőzik meg a négy között.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MAN. CITY–BAYERN BL-MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!