Együttműködő partnerség a Földművelésügyi Minisztériummal
A Tisza-tavi Sporthorgász N. K. Kft. egyike volt annak a 34 gazdasági társaságnak, amelynek a képviselői 2015. február 3-án ünnepélyes keretek között vehették át Budapesten a Földművelésügyi Minisztériummal megkötött együttműködési megállapodásokat. Ezek a szerződések az egyes partnerekre szabottan rögzítették a közösen megvalósítandó célokat és a kooperációs feladatokat. Társaságunk vonatkozásában közös vezérelvként szerepel ezek közt, hogy „a horgászati célú természetesvízi halgazdálkodásnak elsősorban a rekreációt és ezáltal az egészséges táplálékoz jutást kell szolgálnia.” Örömünkre szolgál, hogy a Földművelésügyi Minisztérium elsőként társaságunkkal kötött ilyen jellegű együttműködési szerződést a halgazdálkodási szakmából.
A rendezvényre 30 civilszervezet is hivatalos volt. A velük kötött stratégiai partnerségi megállapodás egyebek mellett azt is rögzíti, hogy véleményüket a minisztérium már a szakterületüket érintő jogszabályok tervezése során figyelembe veszi. Az együttműködést rögzítő okiratokat – egy rövid beszédet követően – dr. Nagy István miniszterhelyettes államtitkár úr adta át a résztvevőknek.
STRATÉGIAI PARTNERSÉGI és EGYÜTTMŰKÖDÉSI MEGÁLLAPODÁSOK ÜNNEPÉLYES ÁTADÁSA
BUDAPEST, 2015. FEBRUÁR 3. 9 óra, Kollégiumi terem
Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Tisztelettel köszöntöm a Földművelésügyi Minisztériumban régi és új stratégiai és együttműködési partnereinket, a sajtó képviselőit és az ünnepélyes átadás minden kedves vendégét.
Minisztériumunk 2012. október 9-én adta át az első olyan stratégiai partnerségi megállapodásokat, amelyeket szaktárcánk társadalmi szervezetekkel kötött.
Az új kormányzati ciklus kezdetén, 2014. november 26-én hivatalos formában is megújítottuk az együttműködést minisztériumunk stratégiai és együttműködési partnereivel. Eddig 30 civil szervezettel kötöttünk stratégiai partnerségi megállapodást.
A mai ünnepélyes átadással tovább bővül együttműködő partnereink köre:
34 gazdasági társasággal Együttműködési megállapodást kötöttünk. Közülük 6 cég minisztériumunk új partnere;
11 civil szervezettel pedig Stratégiai Partnerségi szerződést kötöttünk. Közülük új partner 4 civil szervezet.
A korábban megkötött megállapodásokkal együtt így a jövőben összesen 75 gazdasági társaságra, illetve civil szervezetre számíthatunk a jogszabályok előkészítésében, az átfogó programok és a stratégiai dokumentumok megalkotásában.
Ez az egyezmény minden eddiginél szorosabb együttműködést tesz lehetővé. A hatékony együttműködés alapja a partnerek, valamint a minisztérium közötti kölcsönös információcsere, a rendszeres egyeztetés és konzultáció.
A közvetlen társadalmi egyeztetés, valamint a nemzeti szintű együttműködés lehetővé teszi, hogy az Európai Unióban is hatékonyan érvényesítsük a magyar érdekeket.
Stratégiai partnereink az agrárium, az élelmiszeripar súlyponti ágazatait képviselik; valamint komoly szerepet vállalnak hagyományaink, természeti értékeinek, a biológiai sokféleség, valamint épített és szellemi örökségünk megőrzésében.
Agrárpolitikánk épít a gazdasági szervezetek fejlesztéseire. Azokra a beruházásokra, amelyek új munkahelyeket hoznak létre és egyre több családnak biztosítanak gyarapodást, tisztes megélhetést.
A hatékonyan működő társadalmi szervezetek a vidék és az ország gazdaságának fontos mozgatórugói; a fejlesztési irányok meghatározói. Ennek jegyében születtek a stratégiai partnerségi megállapodások, amelyek a civil szervezetek által őrzött értékeket közvetlenül be tudják kapacsolni a jogalkotás folyamatába.
Minisztériumunk minden lehetséges eszközzel segíteni fogja stratégiai és együttműködési partnereit, hogy a társadalmi és a gazdasági szervezetek együtt erősítsék a vidék és az ország gazdaságát; ezáltal segítsék a családok gyarapodását.
Forrás: sporthorgasz; Képek: Google;