Hirmagazin
Image default
Belföldi hírekFőhírekHírekKözéleti hírek

Egyre többen várják Orbán Viktor választási győzelmét ..

Emelkedett azok aránya Magyarországon, akik Orbán Viktor győzelmére számítanak az április 12-i országgyűlési választáson – derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásából. Ezzel tovább nyílt az olló a regnáló miniszterelnök aktuális kihívójához képest, hiszen Magyar Péter sikerében a korábbinál is kevesebben hisznek.

Egyre több jel utal arra, hogy már a Tisza Párt környékén sem hisznek Magyar Péter választási győzelmében. Amellett, hogy már az ellenzékhez köthető kutatóintézetek is egyre óvatosabban nyilatkoznak a kérdésben, a Tisza holdudvarában is megkezdődött a nyilvánosság felkészítése az ellenzéki vészforgatókönyvre azzal, hogy már jó előre választási csalással vádolják meg a kormánypártokat.

Hirmagazin.eu,Orbán Viktor,igaz hazafi,Fidesz,választás,győzelem,támogatás,erősödés,politikai,siker,kampány,kormány,miniszterelnök,bizalom,stabilitás,jövő,nemzet,Magyarország,szavazás,választók,közvélemény,felmérés,vezetés,irány,stratégia,eredmény,esély,többség,parlament,kormányzás,politika,hatalom,felelősség,program,vízió,döntés,mozgósítás,nemzeti,szuverenitás,béke,biztonság,fejlődés,gazdaság,család,jövőkép,állam,társadalom,támogatottság,választási
 

A Nézőpont Intézet múlt heti közvélemény-kutatásának eredményei szerint is megalapozott az ellenzéki elbizonytalanodás. Tavaly novemberhez képest ugyanis 50 százalékról 53 százalékra nőtt a teljes népességben azok aránya, akik szerint ismét Orbán Viktor nyeri a következő országgyűlési választást, miközben egy százalékponttal kevesebben gondolják ugyanezt Magyar Péterről. Mindezzel párhuzamosan csökkenni látszik a kérdésben bizonytalanok aránya is.

Minthogy a pártok támogatottságában az utóbbi időben érdemi elmozdulás nem történt, a Nézőpont Intézet múlt héten publikált január eleji adatok szerint a Fidesz stabilizálta előnyét a Tisza Párttal szemben, így nem meglepő, hogy a választáshoz közeledve egyre többen számítanak Orbán Viktor győzelmére.

Módszertan: A Nézőpont Intézet kutatása 2025. november 10. és 12., valamint 2026. január 12. és 14. között, 1000 fő telefonos megkérdezésével készült. A minta reprezentatív a 18 évesnél idősebb lakosságra nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. 1000 fős mintanagyság és 95 százalékos megbízhatósági szint esetén a mintavételi hiba ± 3,16 százalék.

Forrás

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek