Home Életmód Életmód hírek Egymásnak estek a szülők: Menjen suliba vagy maradjon otthon a gyerek?

Egymásnak estek a szülők: Menjen suliba vagy maradjon otthon a gyerek?

Digitális Család

Június 2-tól már találkozhat tanár és diák az iskolában, de nem lesz kötelező: a tanévet a digitális oktatás keretében fejezik be.

A szülők egymásnak feszülnek a témában: akad, aki kifejezetten könnyebbnek éli meg, hogy otthon marad a gyerek, mások úgy érzik: nem bírják tovább.

Június 2-ától részlegesen kinyitnak az iskolák: ekkortól találkozhat újra tanár és diák az iskolában. Sok suli máris elkezdte a felmérést, mennyire igénylik a szülők a felügyeletet és a korrepetálást. A hónap elején nem kötelező kiscsoportos konzultációkat, egyéni felkészítéseket szerveznek, míg június 15-től június 26-ig a következő tanévre készülhetnek majd az iskolában.

Erre a tanévre tehát marad a digitális oktatás, ami nagyon megosztja a szülőket. Sokan már nem bírják otthon, félig dolgozva, félig a saját gyerekeket kergetve vagy tanítva, egy anyuka például elkeseredésében nyílt levelet írt, amiben bevallotta, hogy elege van, már hánynia kell, ha meghallja a digitális oktatás szót. Sok százan egyetértőleg megosztották a bejegyzését, mások meg nekitámadtak – ők abba a csoportba tartoznak, akik úgy tűnik, könnyebben veszik az akadályokat. Összeszedtük, milyen érvek és ellenérvek szólnak a digitális oktatás mellett.

Fotó: 123rf Képünk illusztráció

MELLETTE

Kényelmesebb
Nincs reggel kapkodás, mire a szülő összeszedi a gyereket, nem kell a dugóban állva iskolába vinni.

Biztonságosabb
„Ha kinyitottak volna az iskolák, akkor sem hagytam volna fertőződni” Sokan nem engedik vissza már ebben a tanévben a gyermeküket egy nagyobb közösségbe.

Nem kell ünneplőt venni az évzáróra
Az egyik csoportban egy anyuka azt kérdezte, az évzáró is online lesz-e, mert a gyerek éppen kinőtte az ünneplőt, a szeptemberi évnyitóig pedig vélhetően újra ez történne a ruhával…

Ha nincs digitális oktatás, akkor is kell tanulni a gyerekkel
A legtöbb szülő szerint a járvány előtt is kellett otthon tanulni és foglalkozni is a gyermekkel

Vannak iskolák, ahol előbb lesz évzáró
Mivel az iskolák utolsó hetei leginkább a lazításról és erdei táborokról szoktak szólni, akad olyan iskola, amely már meghirdette, hogy május végén véget ér a tanév. A gyerekek hamarabb felszabadulhatnak – kérdés, hogy a dolgozó szülőkkel mi lesz…

Óriásit fejlődött a gyerekek digitális tudása
A mai iskolások kénytelen voltak megtanulni a vidókonferenciázást, a netes felületeken dolgozást – ez hatalmas áttörés, sok családban a gyerekek digitális tudása messze a felnőttek előtt jár, ami nagyon jól jön majd a munkaerőopiacon.

ELLENE
Rengeteg pluszmunka a szülőnek
A lecke jó részét a szülőkön keresztül lehet csak intézni, főleg, ha kicsik a gyerekek. „Még éjfélkor is a tanárokkal levelezgetek” – panaszolja egy 5 gyermekes anyuka.

Ha dolgozik a szülő, nincs, aki vigyázzon a gyerekre
Rengeteg családban gondot okoz, hogy nem tudnak otthon maradni, vagy annyi szabadságot kivenni, amennyi kellene. Sokan rettegnek, mit hoz így a jövő, egy anya nyílt levélben azt írta, ha tehetné, a Holdra küldené el a gyermekét…

Fotó: pixabay Képünk illusztráció

A szülő súg és csinál házit…
Távoktatásban nehezebb felmérni a gyerek valódi tudásszintjét. Sok családban a szülő, mielőtt átküldené a gyereke dolgozatát, kijavítja… – sok tanár mesélt erről a sejtésükről. Még olyat is hallottunk, aki az asztal alá ült be, és onnan súgott gyermekének a Skype-felelés alatt… Így viszont a tanár a szülő szintjét méri fel… Előfordulhat az is, hogy a szülő nem küldi vissza a házifeladatot, és ezért kap a gyerek rosszabb jegyet, miközben jó tanuló lenne.

Minden a szülőre hárul, az étkezés is gond
Normális kerékvágásban sok gyerek a zsebpénzéből a suliban vesz magának reggelit, vagy tízórait, és a suliban ebédel. Most a gyerekek étkeztetését is a szülőknek kell megoldaniuk mindennap.

Túl sok az internetezés
Mivel közösségekbe most nem járnak, a gyerekek a barátaikkal és ismerőseikkel a neten tartják a kapcsolatot. A kisebbek esetében sokszor ez is a szülőre hárul, a gyerek például kéri, hogy az anyuka fotózza le a legót, amit épített, és küldje el kedvenc tanárának…

ElőzőMaszkos férfi rabolt el és tartott fogva egy fiatal nyírmihálydi nőt: így találták meg a rendőrök – videó
KövetkezőHatárrendészeti összefoglalók…
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás