Fáradt vagy a lassú töltési időtől és a megbízhatatlan internet kapcsolattól? Ha minden jól alakul, akkor ez lassan a múlté, és hamarosan középpontba kerülhet a Li-Fi vezeték nélküli technológia.
Egy új internet technológia, amely 100-szor gyorsabb, mint a Wi-Fi

A Li-Fi egy fény alapú technológia, amely nagy sebességű internet kapcsolatot biztosít hasonló módon, mint a Wi-Fi, a fő különbség azonban az, hogy a Li-Fi fényt használ, a Wi-Fi pedig rádióhullámokat.

Várható, hogy egyre többször hallunk ezentúl a Li-Fi technológiáról, mivel a tudósok egy kísérletet kezdtek nemrég Észtországban, mellyel a beszámolók szerint 1 GB másodpercenkénti adatátvitel érhető el, amely 100-szor gyorsabb, mint a jelenlegi átlagos Wi-Fi sebesség.

Deepak Solanki, a Velmenni észt technológiai cég vezérigazgatója elmondta: „Néhány kísérleti projektet végzünk különböző iparágakban, ahol hasznosítani tudjuk a VLC (látható fény kommunikáció) technológiát.” (1)


Solanski azt is hozzátette: „Jelenleg terveztünk egy okos világítási megoldást egy ipari környezetre, ahol az adatátvitel fényen keresztül történik. Valamint elvégzünk egy kísérleti projektet egy magán klienssel, ahol létrehozunk egy Li-Fi hálózatot, melyen keresztül elérheti az internetet a saját irodájában.

A Li-Fi egyik előnye a Wi-Fi-vel szemben a potenciálisan sokkal nagyobb sebesség mellett a biztonság. Mivel a fény nem tud áthatolni a falakon, sokkal biztonságosabb lesz, és ez azt is jelenti, hogy kevesebb interferencia lehet az eszközök között.

A fonákja azoknak az eszközöknek, melyek nem képesek áthatolni a falakon, hogy ez befolyásolhatja az adott helyiségen kívüli kapcsolatot, ahol nem található Li-Fi. Tehát miközben nem valószínű, hogy teljesen meg tudunk szabadulni a Wi-Fi-től, talán hamarosan megjelenik egy Wi-Fi/Li-Fi hibrid rendszer, mely egyesíti mindkettő előnyeit, és megpróbálja kiküszöbölni a hátrányait.

Harald Haas, a PureLiFi társalapítója (az egyik vezető a Li-Fi technológiában) egy jóval részletesebb leírást ad erről az úttörő technológiáról az alábbi videóban.

Mi lenne, ha minden elektromos izzó a világon adatokat is tudna továbbítani? A TEDGlobal-on Harald Haas először mutat be egy készüléket, amely képes erre. Egy LED dióda felvillantásával, amely emberi szem számára követhetetlen, lényegesen több adatot tud átvinni, mint egy mobiltelefonhálózat antenna – méghozzá sokkal hatékonyabban, biztonságosabban és szélesebb szórásban.

 

forrás: Újvilágtudat