Életünk folyamán mindannyian tapasztaltunk már meg hátfájást. Kialakulásában nagyon sok minden szerepet játszhat, akár az életkor, az inaktív életvitel, az ülő életmód vagy az elhízás.
Az ülő életmód és az elhízás nagyon megterheli a hát izmait, ezért kell mindent megtenni az egészséges életmód érdekében. A túlsúlyt le tudjuk adni és az aktív életmóddal kiküszöbölhetők az ülő életmóddal együtt járó negatív következmények. De már az is sokat segít, ha óránként felállunk és mozgunk egy keveset.
Még több hír a betegségekről, gyógyulásról, megelőzésről, az egészséges életmódról..
A sok ideig tartó ülés nagyban hozzájárul a hátfájdalom kialakulásához. Az ülő életmód oka lehet a krónikus izomfájdalomnak is, amely kialakulhat a nyakban, a hátban, a derékban és a vállakban is. Az ülés egy természetellenes pozíció az emberi test számára. Az izmokra túl nagy terhelés nehezedik, ezért van az, hogy egy-egy ledolgozott munkanap után izomfájdalmat érzünk.
Az ülő életmód mellett máskor is ülünk, hiszen autóval vagy tömegközlekedési eszközzel járunk dolgozni, ahol többnyire szintén ülünk. Majd hazamegyünk és pihenésképpen leülünk a tévé elé kikapcsolódni. Ez a rengeteg ülés nagyon megviseli a szervezetet, az izmokat, nem is csoda, ha fájdalmat generál.
Az ülés nemcsak ízületi és izomfájdalmat okozhat, hanem sok betegség kialakulásában is ludas lehet. Ilyen például a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség, az elhízás, az idegi problémák, a carpalis alagút szindróma, a rákos megbetegedések. A hirtelen halál kialakulásában is nagy szerepe van az ülő életmódnak.
Még több hír a betegségekről, gyógyulásról, megelőzésről, az egészséges életmódról..
Mi köze van mindehhez a magnéziumnak? A magnézium elősegíti a szervezetben az energiatermelést és táplálja az izmokat. A kalcium felelős a kiegyensúlyozott szintjéért, amely szerepet játszik abban, hogy az idegsejtek fájdalomjeleket bocsátanak ki. Magnézium hatására megnövekszik az energiánk, így sokkal több kedvünk lesz a szabadidőnket aktívan tölteni, így hátfájdalom sem alakul ki.
Amennyiben a test pH-szintje nem kiegyensúlyozott, oka lehet hátfájásnak, azonban a magnézium segít a normál pH megteremtésében, így csökkentve a hát fájdalmát. Éppen ezért érdemes olyan táplálékokat fogyasztanunk, melyek nagyobb mennyiségben tartalmaznak magnéziumot, ilyen lehet a bab, a zöld leveles zöldségek, a diófélék, illetve a teljes kiőrlésű gabonák.