18.1 C
2024. március. 29. péntek
HomeSportSporthirekEgy simán megnyert meccset adtunk el döntetlenre: Molde-FTC 3-3 (5 db videó,...

Egy simán megnyert meccset adtunk el döntetlenre: Molde-FTC 3-3 (5 db videó, a meccs legérdekesebb részleteiről) – videók

Következzen a Ferencváros futballcsapatának menetelésének újabb állomása. A helyszín Norvégia, Molde, az Aker Stadium.

(Alulról olvasd felfelé!)

96 perc: 3-3 lett a vége, ami kiváló eredmény idegenben, egy BL-selejtezőben, de ilyen lehetőségeket, így elrontani nagy hiba volt. Nem lesz egyszerű a visszavágó sem.

87 perc: 11-est kap a Ferencváros, Haratin berúgja. Ezt a kezezést most befújta a spanyol bíró. Ilyet. Egy ilyen meccset így elszúrni.

83 perc: Vezet és fordít a Molde. Ez a meccs egyértelműen a Fradi veresége. 2-0-s vezetést adott el ostoba védelmi hibák után. Ellingsen fejelt a kapuba, lehetetlen helyzetből.

75. perc: VAR vizsgálja Blazic kezezését. A bíróra bízzák a döntést. Szögletet ad. Nagyon nagy a baj, teljesen összezuhantunk 2-0 után. Érthetetlenül.

70. perc: Ami a meccs nagy részében nagyon simának tűnt, az most nagyon bonyolult lett. A Fradi elveszítette a fonalat. Kettőt cseréltek. Somalia helyett Sigér, Boli helyett Zubkov állt be. Közben nézik Blazic kezezését.

65. perc: Sajnos összezuhant a védelmünk, a középpályát simán átjátszák a norvégok. Wolff Eikrem egy nagyon szép támadás végén egyenlített. Egyáltalán nem volt ez eddig benne a meccsben.

63. perc: A Molde ihletett kapott, a szépítő gólja óta sokkal veszélyesebben játszik. Frissíteni kellene a középpályán most. Nem lett erősebb, csak veszélyesebb a Molde.

60. perc. Knudtzon helyett Brynhildsen állt be, Hussain kapott sárgát.

55. perc: Egy jobb oldali beadás után James fejelte rá. Dibusz csak beljebb tudta segíteni. 2-1 a Fradi javára még így is.

53 perc: 2-0 A FERENCVÁROS JAVÁRA. Megint Botka ad gólpasszt, jobb oldali beadását Uzuni csúsztatta be 14 méterről a jobb alsó sarokba. Ez eddig nagyon sima.

50. perc: Nem volt csere a szünetben. A játék képe semmit sem változott, a Fradi nem kockáztat, a Molde nem tud.

45. perc: Blazic mentett a betörő James elől. Ez meleg volt. De a ferencvárosi védelem magabiztosan áll a lábán. Ez a félidő állása is így 1-0 ide. Talán ha nem lennénk érdekeltek, ez egy unalmas meccs lenne, de a Fradi nagyon magabiztos, és legfőképp vezet idegenben. Szünet.

42. perc: Knudtson kapott sárgát, Civicnek lépett be.

40. perc: Korai lenne kijelenteni, de annyira magabiztos a Ferencváros, mint az eddigi meccseken még egyszer sem. De egy pillanatra sem szabad kihagyni

35. perc: Megint James volt veszélyes, inkább Blazic magabiztos, kifejelte a jobb oldali beadást. Dibusz szögletet ütött ki, de megint simán túléltünk egy Molde-támadást. Uzuninank is volt egy helyzete, de Tokmac beadását nem tudta kapura tenni. Ez a Molde eddig semmivel nem erősebb, mint az eddigi ellenfeleink.

29. perc: Haratin fejelte nem sokkal fölé Uzuni szabadrúgását, a Fradi megint irányítja a meccset. A Molde nehezen tud kijönni a saját 16-osa elől. Figyelni kell, a norvég csatárok nagyon veszélyesek.

25. perc: Elfogyott egyelőre a Molde lendülete. A Ferencváros újra átvette a játék irányítását.

20. perc: Az utóbbi tíz percben a norvágoké a meccs, volt egy fejes, ami a kapunk felett hagyta el a pályát. A Fradi most védekezésre kényszerül. Volt egy kezezés gyanús eset. Van VAR, de a játékvezető nem jelzett.

16. perc: Az első veszélyes norvég helyzet. Egy jobboldali beadást James fejelte mellé. A norvég most uralják a meccset.

13. perc: Visszatámad a Molde, de ezek csak gyenge póbálkozások, a Fradi uralja a saját védőterületét. Eddig minden úgy alakul, ahogy elterveztük.

6 perc: VEZET A FERENCVÁROS: Botka ment el a jobb oldalon. Élesen tette középre, Boli mindenkit megelőzött és egy lépésről a kapuba vágta.

5. perc: Ez az ismerkedés időszaka, nagyon óvatos mind a két csapat. A norvégoknak volt egy felépített támadása, de Blazic könnyen tisztázott.

1. perc: Elkezdődött a meccs. Miénk a kezdőrúgás.

A két kezdőcsapat:

Molde: Linde – Wingo, Gregersen, Ellingsen, Haugen – Aursnes, Hussain – Hestad, Wolff Eikrem, Knudtzon – James. Cserék: Craninx, Björnbak, T. Christensen, Brynhildsen, Pedersen, Omoljuanfo.

Ferencváros: Dibusz – Botka, Frimpong, Blazic, Cavic – Laidouni, Haratin, Somalia -Tokmac, Boli, Uzuni. Cserék: Bogdán, Lovrencsics, Zubkov, Sigér, Heister, Dvali, Isael.

Előzmények

Molde a finn KuPS (5-0), a szlovén Celje (2-1) és az azeri Qarabag (0-0, 11-esekkel) legyőzésével jutott a Bajnokok Ligája playoffkörébe. A Ferencváros a Djurgardent 2-0-ra, a Celticet 2-1-re, a Dinamo Zagrebet ugyancsak 2-1-re győzte le. A két meccsből álló párharc győztese a BL-, a vesztes pedig az EL-főtáblára jut majd. A továbbjutó ráadásul több mint 15 millió euróval is gazdagodni fog.

A Molde az elmúlt öt bajnoki meccséből mindössze egyet nyert meg, csak a BL-sikerei mentik majdnem ötvenszázalékosra az augusztus-szeptemberi mérlegét. A Ferencváros viszont 2020. február 29-e óta, azaz a legutóbbi 20 tétmeccsen csak egyszer kapott ki, június 23-án Mol Fehérvártól, amikor már a bajnoki cím eldőlt.

A Ferencvárosnak két olyan futballistája van, akiket Norvégiából szerződtetett a zöld-fehér klub. Franck Boli a Stabaek és az Aalesund játékosaként 11 meccsen játszott a Molde ellen, ebből mindössze kettő volt győztes. Boli viszont négyszer is betalált a Molde ellen, egyszer gólpasszt is adott. Az U19-es norvég válogatott Tokmac Nguen hat meccsen egyszer sem volt győztes csapat tagja a Strömsgodsetben, egyszer viszont betalált, 1 gólpasszt is jegyzett.