16.5 C
2024. május. 1. szerda
HomeSportNemzeti sportok, nemzetünk sportolóiEgy pontot szerzett a Ferencváros Genkben

Egy pontot szerzett a Ferencváros Genkben

A Ferencváros Belgiumban, Genkben játszotta harmadik őszi Konferencia-liga-mérkőzését. A mérkőzés nem hozott gólt, a csoportban a Fradinak, a Genknek és a Csukaricskit 6-0-ra legyőző Fiorentinának is öt pontja van „félidőben”.

A Ferencváros kezdő tizenegye: Dibusz – Botka, S. Mmaee, I. Cissé, Ramírez – Abu Fani, Sigér – Makreckis, Zachariassen, Marquinhos – Pesics. Elöl hiányzik, Varga Barnabáson kívül, Adama Traoré és Tokmac Nguen is.

A Genk tizenegye: Vandevoordt – Munoz, McKenzie, Cuesta, Arteaga – Paintsil, Galarza, Heynen, El-Hannusz – Baah, Zeqiri. A ghánai Joseph Paintsil korábban a Ferencváros játékosa volt.

Alighogy elkezdődött a mérkőzés, a játékvezető megszakította. A belga szurkolók pirotechnikai bemutatója miatt nem lehet látni.Egy perc alatt felszállt a füst, mehet tovább a mérkőzés.

Nagy labdabirtoklási fölényben volt a belga csapat az első 6-7 percben, a Fradi alig alig tudott háromszor egymáshoz passzolni.

Kicsit kijjebb tudott jönni a Ferencváros, még egyik kapusnak sem kellett védenie.

A 25. percben Marquinhos lapos lövését védte a belga kapus. Ez volt az első kapura menő lövés a mérkőzésen.

A 30. percben Abu Fani beemelte szabadrúgásból a labdát a védők mögé, Sigér mellre vette, majd lőtt, Vandevoordt nagyon nagyot védett.

Az elmúlt percekben ismét többet van a belgáknál a labda, de nem veszélyesek kapura.

Na… Paintsil szépen tekert kapura, a lécről kipattant a labda.

Vége az első félidőnek, nincs gól.

Botka és a könnyebben megsérülő Cissé helyére Abena és Ben Romdan jött ki.

Az 50. percben Zeqiri jó helyzetből fejelt, szerencsére, rosszul Dibusz ölében halt el a labda.

Zachariassen kiugrott helyzetbe került, a kapus bátor kilépéssel védett – de az akció lesről indult.

Dibusz hasonlóan jó kilépéssel hárított a másik oldalon, ott még „élt” az akció.

Zachariassen helyére Owusu állt be.

Továbbra is mezőnyjáték, a kapuk nem forogtak veszélyben.

Lisztes Krisztián váltotta Pesicset.

Dibusz kétszer is jól védett, egyszer egy szöglet után, majd egy lövést blokkolva.

Abu Fani tekerését a belga kapus védte látványosan.

A meccs ziccere: a 81. percben Owusu hat méterről a kapufára vágta a labdát.

A 90. percben Arocodare rátalpalt Abu Fanira, először sárgát, majd a VAR alapján piros lapot kapott.