Az Egyesült Államok és Magyarország mellett további európai, ázsiai és amerikai országok sem tudják teljesíteni a WHO kitűzését.

Még több hír a betegségekről, gyógyulásról, megelőzésről, az egészséges életmódról..

Az idei év közepére a lakosság 70 százalékának beoltását tűzte ki céljául még októberben a WHO, ám jelenleg minden jel arra mutat, hogy sikertelenek lesznek az erőfeszítések több mint száz országban, köztük Magyarországon is, derül ki a CNBC cikkéből.

Az Our World in Data látványos térképen mutatja meg, hogyan állnak az egyes államok átoltottság terén: a sötétkék színnel jelzett országokban már sikerült átlépni a 70 százalékot, a világoskék színnel jelöltekben a jelenlegi oltási trendek alapján el fogják érni azt, a pirossal kiemeltekben azonban a mostani adatok figyelembe vételével el fog bukni ez a cél.

 

COVID-19: Amely országok jó úton haladnak afelé, hogy a 70%-ot teljesen beoltsák népességük 2022 közepére?

https://ourworldindata.org/grapher/covid-vaccination-global-projections?country=~OWID_WRL

A térkép készítésekor a rendelkezésre álló, hivatalos adatok alapján dolgoztak, az oltási tempót pedig az elmúlt 14 napban beadott adagok átlaga alapján határozták meg. Azt feltételezik, ez a sebesség marad meg az év közepéig.

„Ezt a várható arányt hozzáadva a lakosság teljes mértékben immunizált részéhez kiszámítottuk, hogy 2022. július 1-jén az emberek mekkora hányada lesz teljesen beoltva. Az előrejelzésünkből kizárjuk azokat az országokat, amelyek több mint harminc napig nem jelentettek számadatokat” – mondták el a kutatók. Elismerték, hogy

módszerük nem veszi figyelembe az olyan változókat, mint az esetleges vakcinahiány, az oltások bevezetésének sebességében bekövetkező változások vagy az új kormányzati intézkedések.

A térkép alapján valamivel kevesebb mint 50 ország már elérte a 70 százalékos küszöböt, köztük Katar, Portugália és Japán is. Szaúd-Arábia, Oroszország és Hongkong azok közé az államok közé tartoznak, amelyek még nem lépték át a 70 százalékos küszöböt, de jó úton haladnak afelé, hogy 2022 közepére elérjék a WHO által kitűzött célt.

Afrikában, valamint Kelet- és Közép-Európában számos ország nem fogja ugyanakkor elérni ezt, ebbe a csoportba tartozik Magyarország is.

Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

 

ElőzőNagyon tanulságos – videó
KövetkezőMegállt az élelmiszerár-emelkedés decemberben
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza