Az Egyesült Államok és Magyarország mellett további európai, ázsiai és amerikai országok sem tudják teljesíteni a WHO kitűzését.
Még több hír a betegségekről, gyógyulásról, megelőzésről, az egészséges életmódról..
Az idei év közepére a lakosság 70 százalékának beoltását tűzte ki céljául még októberben a WHO, ám jelenleg minden jel arra mutat, hogy sikertelenek lesznek az erőfeszítések több mint száz országban, köztük Magyarországon is, derül ki a CNBC cikkéből.
Az Our World in Data látványos térképen mutatja meg, hogyan állnak az egyes államok átoltottság terén: a sötétkék színnel jelzett országokban már sikerült átlépni a 70 százalékot, a világoskék színnel jelöltekben a jelenlegi oltási trendek alapján el fogják érni azt, a pirossal kiemeltekben azonban a mostani adatok figyelembe vételével el fog bukni ez a cél.
COVID-19: Amely országok jó úton haladnak afelé, hogy a 70%-ot teljesen beoltsák népességük 2022 közepére?
https://ourworldindata.org/grapher/covid-vaccination-global-projections?country=~OWID_WRL
A térkép készítésekor a rendelkezésre álló, hivatalos adatok alapján dolgoztak, az oltási tempót pedig az elmúlt 14 napban beadott adagok átlaga alapján határozták meg. Azt feltételezik, ez a sebesség marad meg az év közepéig.
„Ezt a várható arányt hozzáadva a lakosság teljes mértékben immunizált részéhez kiszámítottuk, hogy 2022. július 1-jén az emberek mekkora hányada lesz teljesen beoltva. Az előrejelzésünkből kizárjuk azokat az országokat, amelyek több mint harminc napig nem jelentettek számadatokat” – mondták el a kutatók. Elismerték, hogy
módszerük nem veszi figyelembe az olyan változókat, mint az esetleges vakcinahiány, az oltások bevezetésének sebességében bekövetkező változások vagy az új kormányzati intézkedések.
A térkép alapján valamivel kevesebb mint 50 ország már elérte a 70 százalékos küszöböt, köztük Katar, Portugália és Japán is. Szaúd-Arábia, Oroszország és Hongkong azok közé az államok közé tartoznak, amelyek még nem lépték át a 70 százalékos küszöböt, de jó úton haladnak afelé, hogy 2022 közepére elérjék a WHO által kitűzött célt.
Afrikában, valamint Kelet- és Közép-Európában számos ország nem fogja ugyanakkor elérni ezt, ebbe a csoportba tartozik Magyarország is.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt