Home Tudástár Csillagászat, űrkutatás Egy friss tanulmány szerint az asztrobiológusok többsége egyetért abban, hogy valószínűleg léteznek...

Egy friss tanulmány szerint az asztrobiológusok többsége egyetért abban, hogy valószínűleg léteznek földönkívüliek valahol az univerzumban.. – Neked mi a véleményed erről?

x.com

A kutatást birminghami, durhami és edinburghi egyetemek tudósai végezték, akik felmérték a szakma képviselőinek véleményét. Az eredmények alapján tízből kilenc kutató támogatja az elképzelést, hogy az élet más bolygókon is létezhet, míg mindössze kevesebb mint 2 százalékuk nem ért egyet ezzel az állítással.

Lakható környezet az univerzumban

A kutatók kiemelik, hogy ma már tudományosan igazolt tény, hogy a lakható környezetek rendkívül elterjedtek az univerzumban. A mi Naprendszerünkben is találhatók potenciálisan lakható területek, például:

  • Europa (a Jupiter holdja): Felszín alatti óceánjai miatt esélyes az élet jelenlétére.
  • Enceladus (a Szaturnusz holdja): Szintén felszín alatti óceánjai teszik érdekessé a kutatók számára.
  • Mars: Bár jelenleg nem lakható, korábban folyók, tavak és egy jelentős légkör borította a felszínét.
  • Uránusz holdjai: Egyes holdak geológiai aktivitása is lakható környezetre utalhat.

A kutatás szerint ezek alapján ésszerű az univerzumban található más bolygók lakhatóságát is feltételezni.

044e0cccf3f141f9b38598a7059edafd
A kutatók nagy része hisz abban, hogy a földönkívüliek léteznek. Forrás: AFP; Fotó: VICTOR HABBICK;

Az élet keletkezésének valószínűsége

A kutatók azt is hangsúlyozták, hogy az élet keletkezése nem feltétlenül egyedi jelenség. A Föld is bizonyítékként szolgál arra, hogy az élet a megfelelő körülmények között kialakulhat, ami alapot ad annak feltételezésére, hogy más helyeken is hasonló folyamatok zajlottak le.

Az asztrobiológusok célkitűzése

Jelenleg a kutatók már nem arra keresik a választ, hogy létezik-e földönkívüli élet, hanem azt próbálják meghatározni, mikor találják meg a bizonyítékokat erre. A jelenlegi technológiák, például a James Webb űrtávcső, a távoli exobolygók atmoszférájának elemzésével és az élet jeleinek keresésével közelebb visznek bennünket a válaszokhoz.

Mi a következő lépés?

Az asztrobiológusok optimisták azzal kapcsolatban, hogy már a mi generációnk megtapasztalhatja az első bizonyítékok felfedezését földönkívüli életre. Az elkövetkező években a bolygóközi missziók és a távoli bolygók tanulmányozása kulcsszerepet játszik majd az emberiség eddigi egyik legnagyobb kérdésének megválaszolásában.

Nyitókép forrása

Hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás