Hirmagazin
Image default
Háború

Egy európai uniós ország kezdte ijesztgetni a világot

Az észt hírszerzés szerint az orosz hadiipar átállt az időszakosról a folyamatos termelésre.

Az észt hírszerzés vezetője, Ants Kiviselg az RBC-Ukrajnának adott interjújában elmondta, hogy az oroszok havonta körülbelül 1,5 millió lőszert tudnak előállítani békeidőben. Azonban nemrég az orosz hadiipar folyamatos termelésre állt át, így a korábbinál is több lövedéket, illetve rakétát tudnak készíteni – mondta Kiviselg, írja a Magyar Nemzet.

A szakértő szerint az ukrajnai háború kirobbanása előtt az oroszok kilencezer harckocsival és 36 ezer páncélozott járművel rendelkeztek.

MÉG HA ABBÓL A SZEMPONTBÓL IS NÉZZÜK, HOGY A FELSZERELÉS ELAVULT, ÉS HÁROM EGYSÉGBŐL CSAK EGYET TUDNAK AZONNAL HADRENDBE ÁLLÍTANI, AKKOR IS HATALMAS SZÁMRÓL, HÁROMEZER HARCKOCSIRÓL ÉS 12 EZER PÁNCÉLOZOTT SZEMÉLYSZÁLLÍTÓRÓL BESZÉLÜNK,

de, mint mondta, ez nem vonatkozik például a ballisztikus rakétákra.

Ballisztikus rakétákat természetesen nem tudnak ilyen mennyiségben gyártani

– tette hozzá az észt hírszerzés vezetője.

Azonban a rakéták előállítása terén is előrelépéseket ért el az orosz hadiipar, ugyanis a The New York Times nemrég arról számolt be, hogy Oroszországnak sikerült kijátszania a nyugati szankciókat és exportellenőrzéseket, ezzel a háború előtti szint fölé növelve a rakétagyártást.

Az Institute for the Study of War (ISW) jelentése szerint az orosz hadsereg gyorsabban növelte precíziós rakétakészletét, mint azt a korábbi előrejelzések sugallták.

Forrás

SKYTING MAGAZIN

Kapcsolódó hírek

Az elmúlt napokban Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök közötti telefonbeszélgetés újabb fordulatot hozott az ukrajnai konfliktus rendezésében.

Géza

A müncheni biztonsági konferencia első napján, február 14-én, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hangsúlyozta, hogy Európa bevonása nélkül nem lehet béketárgyalásokról beszélni.

Géza

Az ukrán hatóságok pénteken arról számoltak be, hogy egy orosz drón csapódott be a csernobili atomerőmű 4. blokkjának védőszarkofágjába, amely az 1986-os katasztrófa során megsérült reaktort fedi.

Géza
Megszakítás