Ön reggelizik, mielőtt lefutja a kijelölt kilométereket, vagy lemegy az edzőterembe? Egyáltalán jó, ha sportolás előtt eszünk? Balogh Rita fitneszedző segítségével megtudhatjuk, hogyan érdemes nekilátnunk a reggeli edzéseknek.
Éhesen nem érdemes
Vajon le kell-e mondanunk a reggeliről, ha a korai órákban szeretnénk sportolni? Fontos tudnunk, hogy az éjszakai pihenés után a szervezetünk ugyan még rendelkezik egy körülbelül 20-30 perces edzéshez elegendő energiával, de a nagyobb teljesítmény jobban igénybe veszi szervezetünket, így mindenképpen érdemes ébredés után is ennünk valamit.
Tipp: ha nincs túl sok időnk a reggeli elkészítésére, fogyasszunk teljes értékű gabonát tartalmazó gabonapelyhet tejjel és egy kisebb banánnal.
Sport előtt egy órával
A legideálisabb az, ha egy órával a reggeli elfogyasztása után kezdünk edzeni. A sport előtti étkezés biztosítja ugyanis a megfelelő tápanyagokat az egész edzés során, hogy testünk teljes kapacitással dolgozhasson. A fizikai igénybevétel mindig kalória-felhasználást jelent, ezért minél tovább és minél intenzívebben edzünk, annál több kalóriát alakítunk energiává.
Tipp: mindenképpen vigyünk be szénhidrátot és fehérjét is az edzést megelőző étkezés során! A sportoláshoz elegendő szénhidrátot tartalmaznak a teljes értékű gabonafélék vagy éppen a barnarizs. A fehérjék bevitelét megoldhatjuk sovány túróval, natúr joghurttal, tejjel. Ne felejtsük ki az étkezésből a friss zöldséget, gyümölcsöt sem!
Tele hassal ne!
Éppúgy nem szerencsés tele hassal nekilátni az edzésnek, mint éhgyomorra sportolni. Ha túlesszük magunkat, képtelenek leszünk intenzívebb mozgásra, leronthatja a közérzetünket, szédülhetünk és hányingerünk is lehet.
Forrás: noinetcafe.hu