14.9 C
Budapest
2024. május. 3. péntek
HomeTudástárTechnika, kommunikációEddig csak a Samsung tudott ilyen telekommunikációt!

Eddig csak a Samsung tudott ilyen telekommunikációt!

Samsung Galaxy Z Fold 4

A Samsungnak elsőre még nem teljesen, második nekifutásra viszont szinte hibátlanul sikerült eltalálnia, hogy hogyan is kéne működnie egy táblagéppé széthajtható okostelefonnak, így nem meglepő, hogy az elmúlt két évben radikális változtatásokat már nem eszközöltek a készülékben. A Fold 2 minden előnye ellenére azért nem volt mentes a kompromisszumoktól, a hosszúkás előlapi kijelző például csak közelített ahhoz, amit a hagyományos okostelefonoknál megszokhattunk, a hátlapi kamerarendszer pedig jócskán elmaradt az S vagy a Note-széria tudásától. Előbbi problémát a Samsungnak idénre sikerült szinte teljesen felszámolnia, hiszen a telefon elejére egy 6,2 colos képátlójú, 2316×904 pixeles felbontású kijelző került, ami ugyan még mindig valamivel hosszúkásabb, mint a legtöbb okostelefon képernyője, de ez használat közben egyáltalán nem zavaró. A Samsung szerint a kijelző kerete ezzel együtt vékonyabb lett, így a készülék összességében nem szélesebb, mint a tavalyi modell, és bár jellegéből fakadóan még mindig eléggé vaskos, de legalább 8 grammal könnyebb, mint a Fold 3.

A legfontosabb – és legérdekesebb hírek itt! Kattints és szólj hozzá, ha tetszik, osztd meg a legérdekesebb – és legizgalmasabb tartalmakat!

A szétnyitható, 7,6 colos belső kijelző képátlója szintén nem változott a tavalyi modellhez képest, viszont az előlapi kijelzőhöz hasonlóan ez is valamivel négyzetesebb lett, így 2176×1812 pixeles felbontásban nézhetünk rajta tartalmakat. Ahogy a Fold 3 esetében, úgy a Fold 4-nél is mindkét kijelző 120Hz-es képfrissítésre képes Dynamic AMOLED 2X, a fent említett változásokon kívül különbség csak a maximális fényerőben valamint a biztonsági üvegben figyelhető meg, hiszen a telefon képernyőit immár a legújabb Corning Gorilla Glass Victus+ védi.

Mivel Samsung telefonról van szó, így fontos kiemelni, hogy az eddigi gyakorlatnak megfelelően az idei széria is világszerte Qualcomm processzorokkal kerül forgalomba, ami a Fold 4 és a Flip 4 esetében értelemszerűen a legújabb Snapdragon 8+ Gen 1-et jelenti. Ez azt jelenti, hogy az S-szériától eltérően a telefonok Európába sem a Samsung Exynos processzoraival érkeznek, ami a két chipset (és főként a GPU) képességeit ismerve inkább jó hír, noha az még nyitott kérdés, hogy vajon a Samsungnak mennyire sikerült megoldania a Qualcomm idei csúcslapkájának az egyik legnagyobb problémáját, vagyis hogy számításigényes feladatok közben néha olyannyira felmelegszik, ami már a készülék teljesítményére is hatással van. Ha a készülék hűtésével nem lesznek gondok, akkor a Z Fold 4-gyel minden bizonnyal az idei egyik legerősebb készüléket köszönthetjük, hiszen a telefonban 12 GB RAM-ot találunk, ami mellé 256 vagy 512 GB, bizonyos piacokon pedig akár 1 TB tárhelyet is kapunk.

 

Samsung,oiacvezető

 

A legjelentősebb változás a hátlapi kamerát érinti, ami a tavalyi modellben meglehetősen keveset tudott egy olyan telefonhoz képest, aminek az ára meghaladja a 700 ezer forintot. Bár a Fold 4 kamerarendszere a specifikáció alapján még mindig nem éri el azt a szintet, amit a csúcskategóriás Galaxy S22 Ultrában találunk, de legalább azt elmondhatjuk, hogy a sima S22-től már nem marad el ilyen szempontból: a készülék egy 50 megapixeles, optikai képstabilizátorral is ellátott főkamera mellett egy 12 megapixeles nagy látószögű valamint egy 10 megapixeles telefotó lencsét kapott, és a Samsung szerint éjszakai fotózásban is sokat javult a tavalyi modellhez képest, hiszen az új szenzor 23%-kal több fényt tud beengedni.

A legfontosabb – és legérdekesebb hírek itt! Kattints és szólj hozzá, ha tetszik, osztd meg a legérdekesebb – és legizgalmasabb tartalmakat!

Az előlapi és a belső kamera képességei a gyári adatok szerint nem változtak, előbbi továbbra is 10, utóbbi pedig 4 megapixeles, ugyanakkor a Samsung hangsúlyozta, hogy a tavaly bemutatott, a kijelző alá beépített „rejtett kamerát”, ami táblagép módban a képernyő felső részén található, idén méginkább sikerült láthatatlanná tenni, így videók nézése vagy játékok közben egyáltalán nem zavar be a látványba.

A Samsung igyekezett szoftveresen is újítani, így a készülékbe bekerült többek között egy taskbar, amivel villámgyorsan válthatunk az alkalmazások között, az App Pair funkcióval pedig az előre meghatározott három különböző alkalmazást nyithatjuk meg egymás mellett egy mozdulattal. Ahogy a Fold 3, úgy az idei modell is használható a Samsung digitális tollával, az S-Pennel is, ami a megszokott funkciók mellett már olyan érdekességekre is képes, mint hogy a dátumokat, címeket vagy telefonszámokat kijelölve azokat azonnal felvehetjük a kontaktjaink közé, a naptárunkba, vagy megoszthatjuk őket valamelyik ismerősünkkel.

A bemutatón a Samsung hangsúlyozta, hogy a készülékeik gyártása során nagy hangsúlyt fektetnek a fenntarthatóságra, ami a töltő elhagyása mellett ma már abban is megnyilvánul, hogy a készülékek bizonyos elemeit az Indiai-óceánból kihalászott, majd újrahasznosított halászhálókból gyártják. A vállalat emellett 2025-ig teljesen kivezeti a készülékek csomagolásából az egyszer használatos műanyagokat, és azt is vállalták, hogy töltőiket úgy tervezik meg, hogy azok egyáltalán ne fogyasszanak áramot, amikor be vannak dugva, de nincsenek használatban.

raketaonline

Hirmagazin.eu

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem