2024. április. 19. péntek
HomeSportSporthirekDzsudzsák góllal döntetlen az első Eb-teszten

Dzsudzsák góllal döntetlen az első Eb-teszten

Forrás: MTI

A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott szombaton a szintén Európa-bajnoki résztvevő horvátokkal a Groupama Arénában rendezett felkészülési mérkőzésen.

A vendégek Mario Mandzukic révén szereztek vezetést az első félidőben, majd Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból egyenlített a 79. percben. A döntetlennel tovább folytatódott a horvátok ellen 76 éve tartó nyeretlenség, ugyanis a két csapat eddigi tíz meccsén egyetlen magyar siker született, még 1940-ben.

Ante Cacic irányításával először nem győzött a horvát csapat, a vendégek szakvezetőjének ez volt az ötödik meccse a nemzeti együttes kispadján.

Magyarország-Horvátország 1-1 (0-1)

Groupama Aréna, 20 300 néző, v.: Radek Prihoda (cseh)
gólszerzők: Dzsudzsák (79.), illetve Mandzukic (29.)
sárga lap: Szalai (80.), Korhut (89.), illetve Corluka (45.), Vida (49.), Perisic (63.)

Magyarország: Dibusz Dénes (Bogdán Ádám, a szünetben) – Fiola Attila, Lang Ádám, Guzmics Richárd, Korhut Mihály – Gera Zoltán, Nagy Ádám (Elek Ákos, a szünetben) – Németh Krisztián (Nikolics Nemanja, a szünetben), Kleinheisler László (Böde Dániel, 80.), Dzsudzsák Balázs (Stieber Zoltán, 82.) – Priskin Tamás (Szalai Ádám, a szünetben)

Horvátország: Lovre Kalinic – Vedran Corluka, Domagoj Vida, Gordon Schildenfeld, Sime Vrsaljko – Luka Modric, Domagoj Antolic, Mateo Kovacic (Darijo Srna, 76.) – Marcelo Brozovic, Mario Mandzukic, Ivan Perisic

I. félidő: 29. perc: Perisic húzott el a bal szélen, hajszál pontosan csavarta középre a labdát, a jó ütemben érkező Mandzukic pedig 5 méterről a kapu közepébe lőtt (0-1).

II. félidő: 79. perc: Dzsudzsák Balázs 23 méterről végezhetett el szabadrúgást és a labdát védhetetlenül csavarta a kapu bal oldalába (1-1).

A kezdés előtt a magyar játékosok egy molinót feszítettek ki, amelyen az állt, hogy „Köszönjük! Nélkületek nem sikerült volna az Eb-kijutás”. Eközben Dzsudzsák Balázs csapatkapitány mikrofonon keresztül köszönte meg a szurkolóknak a biztatást, melyet a csapat kapott az Eb-selejtezők során. A találkozó előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a két hete elhunyt korábbi szövetségi kapitányra, Verebes Józsefre, illetve a keddi, brüsszeli merényletekben elhunyt 31 áldozatra.

Az első negyedórában valóban barátságos találkozót láthatott a több mint húszezer néző: az iram nem volt túl nagy, a játékra pedig a puhatolózó jelző illett. Ebben az időszakban helyzet nem alakult ki, viszont a magyar csapat rendkívül szervezetten védekezett már a félpálya előtt, többször sikerült „becsapdázni” a labdát birtokló horvát játékost, ugyanakkor a labdaszerzésekből nem tudtak veszélyes támadásokat indítani Geráék. Az álmos kezdést követően a félidő derekára egyre többet birtokolta a labdát a vendégcsapat és egy-egy szélen vezetett akció veszélyesnek ígérkezett, de a magyarok hátsó alakzata biztosan állt a lábán. Egészen a 29. percig, amikor Korhut lemaradt Mandzukicról, a Juventus csatára pedig nem hibázott közelről. A félidő előtt a magyarok két távoli lövéssel veszélyeztettek, de Dzsudzsák nem találta el a kaput, Kleinheisler lövését pedig Kalinic hárította.

A folytatásra négyet cserélt a magyarok német szövetségi kapitánya, Bernd Storck és ettől alaposan megélénkült csapata játéka. Több lövés és veszélyesnek tűnő beadás jelezte a magyar fölényt, azonban gólt nem sikerült szerezni. A horvátok tulajdonképpen „ráültek” az eredményre, támadásokkal elvétve próbálkoztak, ugyanakkor a magyarok akcióit jórészt könnyedén megállították. A játékrész legnagyobb lehetősége így is előttük adódott, Srna szemben a kapuval 16 méterről végezhetett el szabadrúgást, de nem találta el a kaput.

Dzsudzsák viszont 23 méterről igen, méghozzá védhetetlenül lőtt a kapu bal oldalába! A hajrában is a magyar csapat futballozott valamelyest veszélyesebben, de a horvátok is próbálkoztak lövésekkel. Több gól azonban már nem született, így 1-1-es döntetlennel kezdte a 2016-os esztendőt az Eb-re készülő magyar csapat.