község neve Fukó alakban egy 1257-ből származó határjárás jegyzőkönyvében bukkant fel először az írott forrásokban. Mai névalakja 1493-ban olvasható. Drávafok neve a Dráva folyónévnek és a fok, magas vízállású folyóág vizét elvezető ér főnévnek az összetétele. A török hódoltság alatt is lakott helység volt. Az idők során több uradalmi család birtokában volt a község környéke. Kastélya, mely az 1960-as évekre teljesen tönkrement, Ybl Miklós terve alapján építették 1896-ban. Az 1940-es évek végén egyharmadát lebontották, s ekkor épült a falu első katolikus temploma, az innét származó anyag felhasználásával. A Szent László tiszteletére épített katolikus templomot és a az 186o-as években épült református templomot az utóbbi 5 évben felújították. Mindkét munkálatot támogatta a helyi önkormányzat, valamint a Drávafok községért Közalapítvány jelentős összeggel. A hívek adománya nélkül viszont nem lett volna elegendő anyagi forrás.
A település igyekszik hagyományait ápolni és e célra áldozni is. Igy készült el a község képeslapja, amely Lantos Miklós fotóművész munkáján keresztül a nevezetességeit ábrázolja. Saját zászlóval és címerrel rendelkezik a település.
Kultúra
A település intézményhálózata a humán szféra területén kiépített. Helyben működik az óvoda, körzeti általános iskola, művelődési ház, könyvtár. A művelődési ház kis- és nagyrendezvények megtartására alkalmas helyiségekből áll, ahol helyet kaptak a civil szervezetek is, mint a Nyugdíjas klub, a kábeltelevízió, Gazdakör, Vöröskereszt, a Drávafoki Hírmondó cimű helyi újság. Itt van kialakítva a konditerem, amely a két sportpályával a szabadidő eltöltését szolgálja. A háziorvosi, védőnői, állatorvosi ellátást, gyógyszertári szolgáltatást is sikerült helyben biztosítani, valamint a posta is a lakosság rendelkezésére áll. Az önkormányzat a szolgáltatások körét próbálja bővíteni ebben az évben, ugyanis most alakítja ki a nappali ellátást biztosító Idősek klubját.
Cím: Drávafok Fő u. 1.
Tel: +36 (73) 352 002
E-mail:
Web: http://www.baranyanet.hu/dravafok/