Idáig maradhattak azok az illegális bevándorlók az országban, akiknek nem adták meg a letelepedési engedélyt és a menedékjogot, ugyanis bekeményít Nagy-Britannia és mindegyiküket kipaterolja a szigetről. 

Drasztikus döntés született migránsügyben

Durván megszigorítják a jogszabályokat az Egyesült Királyságban azzal kapcsolatban, hogy ki maradhat és ki nem. A tervezett új törvények szerint 25 napjuk lesz azoknak a migránsoknak elhagyni az országot, akiknek elutasították a menedékjogát.

Sokan azért maradhattak évekig az országban, mert az elutasított kérelmeket folyamatosan fellebbezték, ám mostantól ha a Belügyminisztérium úgy dönt, hogy teljesen értelmetlen egy következő fellebbezés, mert a migránsnak esélye sincs arra, megkapja a menedékjogot, akkor azt megtilthatják, így azonnal kiutasítható a bevándorló.

A legtöbb ilyen migráns általában Nigériéban, Sierra Leonéból vagy Ghánából származik, ami biztonságos országnak tekinthető, így vissza lehet őket küldeni.

Az új törvénytervezetek része az is, hogy csökkentsék azon rács mögött lévőknek a büntetését, akik nem brit állampolgárok. Ezáltal hamarabb ki lehetne őket toloncolni és nem kerülne annyi adófontba az eltartásuk.

Tavaly borult fel az addigi rendszer az országban, mert a Fellebbviteli bíróság kimondta, hogy a kiutasított migránsok ügyvédeinek kevés hét nap arra, hogy felkészüljenek a soron következő menedékjogi tárgyalásra, így több időt hagytak számukra, ami ahhoz vezetett, hogy több- és több bevándorlónak csúszott a kiutasítása.

Megvizsgáltuk a bíróság döntését, ám továbbra sem teszünk le arról, hogy az elutasított migránsokat a lehető legrövidebb idő alatt kiutasítsuk, így most egy új törvényen dolgozunk”

– mondta Oliver Heald, igazságügyi miniszter.

A politikus szerint a felgyorsított kiutasításoknak köszönhetően sokkal több hely lenne a börtönökben, ami közel hárommillió font megtakarítást jelentene az államkasszának.

 

forrás: 888.hu