11.9 C
2024. április. 25. csütörtök
HomeSportA magyar foci múltja, jelene és jövőjeDrámai fordulatokat hozott a magyar válogatott mérkőzése

Drámai fordulatokat hozott a magyar válogatott mérkőzése

Őrületes izgalmak, balszerencse és kínos baki Tallinnban: drámai fordulatokat hozott a magyar válogatott mérkőzése

Egy elképesztően fordulatos meccsen 3-3-as döntetlent játszott Tallinban a magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája küzdelmei során.

Lezárná kétéves, idegenbeli nyeretlenségi sorozatát a magyar labdarúgó-válogatott.

Előzetes:

A mieink, akik legutóbb 2016 októberében Lettországot múlták felül 2-0-ra vb-selejtezőn, tegnap este Észtország ellen léptek pályára a Nemzetek Ligájában (M4 Sport, 20.45).

Mindenképpen győzni kellene ahhoz, hogy megmaradjon az esély a csoportelsőségre.

– Ugyanúgy tekintünk erre a mérkőzésre is, mint a korábbiakra. Szeretnénk jó eredményt elérni, és megmutatni, hogy ismét sikerült előrelépnünk. Az eddigiekben meccsről meccsre fejlődtünk, minden mérkőzésünkön láttam az előrelépést a csapatjátékban. A játékosoknak éppen ma reggel mondtam, hogy még csak tizennégy napot töltöttünk együtt, ennek ellenére nagyon sok előrelépés történt taktikai szempontból a játékunkban. Pontszámban sajnos, nem tartunk ott, ahol szerettünk volna, ezért szeretnénk most ebben is javítani – fogalmazott Marco Rossi.

– Tiszteljük az észt válogatottat, tudjuk jól, hogy mik az erősségei. Ellenfelünket jó játékosok alkotják, az észt csapat nem érdemelte meg, hogy minden pontot elveszítsen, hiszen a görögöknek és a finneknek is nagyon nehéz dolguk volt ellenük. Arra számítunk, hogy nekünk is meg kell küzdenünk a jó eredmény eléréséhez. Alázatosan kell játszanunk a mai mérkőzésen, azon leszünk, hogy megnyerjük a találkozót – mondta Marco Rossi szövetségi kapitány.

Kezdőcsapatok:

ÉSZTORSZÁG: Aksalu – Teniste, Baranov, Mets, Tamm, Pikk – Luts, Antonov, Vassiljev, Ojamaa – Henri Anier.

A vendég magyar válogatottban egy meglepetés van: a Budapest Honvéd hátvédje, Baráth Botond ezen a mérkőzésen debütál majd a nemzeti csapatban, Marco Rossi ráadásul rögtön kezdőként is számolt vele.

A magyar válogatott kezdő 11-e:

Gulácsi – Lovrencsics G., Orbán, Kádár, Baráth – Nagy Á. – Nagy D., Kleinheisler, Kovács I., Sallai – Szalai.

A mérkőzés:

20. perc, vezet Észtország. Egy beadás után Luts közelről volt eredményes. Az észtek vezetése egyébként nem meglepő, már az első percek óta ők irányították a játékot, több helyzetet is sikerült kialakítaniuk.

Ott a magyar gól is! Tulajdonképpen az első magyar támadásból sikerült egyenlítenie válogatottunknak: Nagy Dominik 16 méterről szerzett gyönyörű gólt. Mindössze 4 percig ünnepelhettek az észtek.

Véget ért az első félidő Tallinnban: 1-1-re áll a magyar válogatott Észtország ellen, a hazaiaknál ráadásul egy kényszerű csere is lezajlott, ugyanis az észtek kapust kellett, hogy cseréljenek a félidő hajrájában.

Fordít Magyarország! Szalai Ádám szelidítette meg a labdát az észt kapu előterében, majd 5 méterről tudott a kapuba bombázni! 1-2!

Ez egészen elképesztő: magas ívben pattant fel egy középre lőtt labda, ami végül Gulácsi fölött pottyant be a magyar kapuba, ezzel egyenlítenek az észtek, 2-2. Kár ezért, ugyanis nagyon fontos lenne a magyar válogatott számára a győzelem, hogy még legyen esély a csoportelsőségre a Nemzetek Ligájában, hogy kijuthassunk a részben hazai rendezésű Eb-re.

Hihetetlen hiba a 80. percben… 3-2 Észtországnak.

Egy perc sem telt el, újra egyenlít Magyaroraszág! Ismét Szalai a gólszerző! 81. perc, 3-3!

A magyar válogatottnak még a hajrában is voltak nagy helyzetei, de végül nem sikerült újabb gólt szerezni, így maradt a döntetlen. Ez azt jelenti, hogy a csoportelsőségről szőtt álmok elúsztak az észtek ellen, akik egyébként a korábbi meccseken nemhogy pontot, de gólt sem tudtak még szerezni.

Forrás: Blikk