„Helytelen és téves az arra utalás, hogy a migránsoknak jár a menedékjog – ez hamis elvárásokat kelt. Háború sem menedék ok a genfi egyezmény alapján.”

A kilátásba helyezett béketárgyalások a demokratikusan megválasztott államelnök kikapcsolásával és azon államok részvételével, amelyek csak a saját geopolitikai és gazdasági érdekeiket képviselik, ellenzik a nemzetközi alapjogot a népek önrendelkezésére.

A Bécsi Akadémikus Kör levele:

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

A világszerte növekvő migrációs áradat több államban már ellenőrizhetetlen, a jog és közrend hatályon kívül van helyezve. A válság legyőzéséhez alapvető feltétel a nemzetközi jog szigorú betartása. Ez eddig nem történt meg. Helytelen és téves az arra utalás, hogy a migránsoknak jár a menedékjog – ez hamis elvárásokat kelt. Háború sem menedék ok a genfi egyezmény alapján. Mivel az 1951-es genfi menekültügyi egyezmény már nem felel meg a mai követelményeknek, ennek felmondása és egy új nemzetközi konvenció létrehozása, amely a nemzetközi subszidiáris és kiegészítő védelmet kérők jogállását szabályozza, szükséges (ahogy ezt már követeltük a Bécsi Memorandum 2015-ben).

A nemzetközi jog betartását hiányoljuk a szíriai konfliktus megoldása kapcsán is. Katonai beavatkozás Szíria kormányának egyetértése és az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozata nélkül megsérti az ENSZ Alapokmányban lefektetett elveket, és pedig az államok szuverenitása és egyenlősége, valamint a politikai függetlenség elveit. A kilátásba helyezett béketárgyalások a demokratikusan megválasztott államelnök kikapcsolásával és azon államok részvételével, amelyek csak a saját geopolitikai és gazdasági érdekeiket képviselik, ellenzik a nemzetközi alapjogot a népek önrendelkezésére. Figyelemreméltó Martti Ahtisaari nem régi kijelentése, hogy a nyugati államok már 2012-ben megakadályoztak egy békés megoldást.

A Bécsi Akadémikus Kör a mellékelt „Kiegészítés a Bécsi Memorandum 2015–höz” ösztönzéssel fordul a kormányokhoz és a nemzetközi közösséghez, hogy első lépésként a közrend és a jogállam visszaállításához egy békedialógus szükséges, éspedig a szír kormány és az ellenzék, valamint az etnikai és vallási csoportok képviselői között, minden térségen kívüli szereplő távol tartásával. Reméljük, hogy lesz egy ország, amely hajlandó a szükséges közvetítő szerepet vállalni és hajlandó rendelkezésre állni egy békedialógus kezdeményezésére és végigkísérésére. Kiváló tisztelettel, a Bécsi Akadémikus Kör nevében:
Dr. Eva Maria Barki Prof. DI. Dr. Heinrich Wohlmeyer

Forrás: Facebook;