13.2 C
2024. április. 20. szombat
HomeSportSporthirekDöntetlent játszott Moszkvában a magyar futballválogatott, három idegenbeli meccs óta veretlen

Az történt az orosz-magyar Nemzetek Ligája meccsen, amire előre számítani lehetett. Az oroszok gyakorlatilag végigtámadták a meccset, de megint sikerült hősiesen védekezni. Előre már nem ment ilyen jól, és az 58 éves átkot sem sikerült átírni, de legalább nem kaptunk ki. Sorozatban a harmadik idegenbeli tétmeccsünkön, ami bravúros dolog.

Kövesse online az orosz-magyar meccset. / Grafika: Blikk

Előzmények

A Nemzetek Ligája, B-divíziójában eddig három fordulót játszottak le. A magyar csapat 2 győzelemmel és egy vereséggel áll a második helyen. A mieink 1-0-ra verték a törököket és a szerbeket idegenben, 3-2-re kaptak ki Budapesten az orosz válogatott csapattól.

A szerbek ellen győztes csapathoz képest négy változás van, Hangya Szilveszter megsérült, el sem utazott Moszkvába, a helyén Holender Filip kezd. Kimarat Land Ádám, Nagy Ádám és Bese Barnabás is. Helyükön Willi Orban, Nego és Sigér Dávid kezd. A kapuban Gulácsi Péter erre a meccsre már nem kapott engedélyt a klubjától. Helyét Dibusz Dénes veszi át, aki volt már győztes csapat tagja Moszkvában, amikor az EL-ben a Fradi legyőzte a CSZKA Moszkvát.

A két válogatott 1912-ben játszott először egymással. Akkor két napon belül két meccs volt, egyiket 9-0-ra, a másikat 12-0-ra nyertük. A Szovjetunió felbomlása óta hat meccs volt, sajnos öt vereséggel, 2010-ben barátságos találkozón született egy 1-1-es eredmény. A szovjetek elleni mérleg, 21 meccsen 4 győzelem, 7 döntetlen és 10 vereség.

A kezdőcsapatok

Oroszország: Sunyin – Szmolnyikov, Szemjonov, Kudrjasov, Zsirkov – An. Mirancsuk, Zobnyin, Ozdojev – Ionov, Dzjuba, Kuzjajev. Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov

A kispadon: Szafonov (k), Dzsanajev (k), Zsirov, Kutyepov, Cserisev, Gazinszkij, Komlicsenko, Z. Bakajev, Mosztovoj, Karavajev, Fomin, Szobolev

Magyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Sigér, Gazdag, Kalmár, Holender – Szalai Á., Nikolics. Szövetségi kapitány: Marco Rossi

A kispadon: Hegedüs L. (k), Lang, Kecskés Á., Fiola, Nagy Á., Cseri, Szőke, Schäfer, Könyves, Varga K., Bese.

ELSŐ FÉLIDŐ

1. perc: Elkezdődött a meccs az angol Michael Oliver sípjelére. A találkozot a magyarok kezdik.

2. perc: Nikolics kis híján betalált, de ha bemegy, akkor sem gól, mert lesről rúgta.

4. perc: Kalmár szabadrúgását Botka fejelte mellé a 16-oson belülről.

9. perc: Az első veszélyes orosz akció, Szmolnyikov beadását fülelte le Szalai Attila. Egyelőre keresik a fogást a csapatok.

10. perc: Ez már ziccer volt, de megúsztuk. Ozdojev lépett be a védőfal mögé, egyedül vezette Dibuszra, szerencsére nem rálőtte, hanem be akarta adni, az pedig elakadt.

15. perc: Eddig nehezen sikerül átjátszani az ellenfél középpályáját. Ha kell az oroszok szabálytalanság árán állítják meg az akcióinkat. Már hatnál járnak.

19. perc: Az oroszok nagyon jól játszák meg a széleket, főleg a jobb oldal és Szmolnyikov van nagyobb munkában. A bal oldalon Zsirkovot többnyire megállítjuk, Szmolnyikov azért a beadásokig eljut. Igaz ezt pedig a belső védőink állítják meg.

24. perc: Botka buktatta hátulról Dzjubát, ez sárgát ért és kapott is a magyar védő.

27. perc: Orban magabiztosan szerel a saját kapuja előtt. Aztán lő a kapu fölé-mellé a másikon. Ezúttal sikerült megtartan a labdát a középpályán, a de a kapu előtt eltopogtuk a lehetőséget.

31. perc: Megint volt egy kis kavarodás a kapunk előtt. Jobbról jött megint a beadás, Dibusz visszalépett, de szerencsére a bal oldalon nem volt érkező, így sikerült menteni.

35. perc: Nego indult meg ezúttal kiválóan, de buktatták. A szabadrúgást bedobásra fejelték ki az orosz, de ott maradtunk a kapujuk előtt. Az ötösükön pattogott végig a labda. Az orosz kapus, Sunyin végül összeszedte.

41. perc: Sajnos a széleken továbbra is megvernek minket. A védelem már biztosabban áll a lábán, de van nyomás rajtuk. Most Mirancsuk fejesét sikerült menteni.

45. perc: Lepergett az első félidő. A mezőnyben jobbak az oroszok, a védelmünk sokat küzd a hazaiak jobb oldalával. Támadásban eddig nem sikerült maradandót alkotni. A végére marad egy hazai ziccer. Dibusz bátor kivetődéssel paskolta odébb a labdát, megmentve ezzel a csapatot a góltól. Pont jókor jött a szünet, bekezdtek az oroszok. Szünet.

MÁSODIK FÉLIDŐ

46. perc: Ésszerű cserék jönnek. A középpálya közepét, illetve a jobb oldalon cirkáló oroszokat kell megállítani. Gazdag és Holender le, Nagy Ádám és Fiola be.

48. perc: Dzjuba kellemetlenkedett, Orban hibázott, de Dibusz időben és jól mozdult ki a kapuból.

51. perc: Az oroszok elzárják az utat a folyamatos támadásépítéshez, de az utóbbi két percben sikerült megtalálni az utat az orosz kapu felé. Szögletet is rúghattunk, de ezt Sunyin ütötte ki.

54. perc: Az első orosz ziccer. Dzjuba lövése megpattant Botkán, de Dibusz így is bravúrral védett.

55. perc: Ezúttal Jonov előtt a gólszerzés lehetősége, de Dibusszal szemben állva nem találta el a labdát.

56. perc: Kettőt cserélnek az oroszok is. Mirancsuk helyett Bakajev, Kuzjajev helyett Mosztovoj állt be.

57. perc: Most óriási a forgalom a kapunk előtt. Jonov bombája a felső lécről a gólvonal elé pattant, aztán sikerült szögletre menteni.

61. perc: Nikolics helyén a Törökországban légióskodó Varga Kevin a pályán.

63. perc: Szalai felrugásáért Kudrjasov kapott sárga lapot.

67. perc: Varga látta meg jól Negót a jobb oldalon, oda is tudta rúgni a labdát. A kapáslövés elakadt a blokkban. Pontosan Zsirkovban, aki helyett Karavajev állt be. A másik csere Jonov helyett Gazinszkij.

71. perc: Fiola kapott sárgát egy csúnya szabálytalanságért. Ő a következő NL-meccsen nem játszhat. Dzjuba csúsztatott mellé a szabadrúgásból.

73. perc: Dzjuba fejese ment mellé. Utána csere nálunk, Kalmár helyett Schäfer a pályán.

80. perc: Bakajev beadása suhant el a kapunk előtt. Nagy a nyomás, de az oroszoknál is akad technikai hiba bőven.

81. perc: Ozdojev helyett Szoboljev áll be.

82. perc: Mégis cserélünk. Könyves Norbert áll be Szalai Ádám helyére.

85. perc: Sikerült pár perce kiszabadulni saját térfelünkről. Ígéretesnek indult, de aztán visszaértek az orosz védők.

86. perc: Könyves próbált befordulni, de szerelték a 16-oson belül. Szalai Attilai is sárgát kap, ő is ki fogja hagyni a szerbek elleni meccset.

90. perc: Most már csak az eredmény tartására törekszik a csapat.

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás, ezt most már ki kellene húzni.

90+2. perc: Sikerül az orosz kapu előtt tartani a labdát.

90+3. perc: Kiválóan őriztük meg az eredmény. Ez sem rossz, három idegenbeli meccs, két győzelem, egy döntetlen. Ezért bravó jár!