Home Szabadidő A nap képe Döbbenetes, mit fotózott a magyar lány az északi sarkkörön túl

Döbbenetes, mit fotózott a magyar lány az északi sarkkörön túl

5 éve él Svéd­or­szág­ban, egy sark­kö­rön is túl lévő apró vá­ros­ká­ban Szabó And­rea. Ilyen­kor, télen az egész kör­nyék szinte für­dik a sarki fény­ben. Cso­dá­la­tos ké­pe­ket kap­tunk!

„Néhány napja még mínusz 40 fokot mértünk, most egészen enyhe az idő, csak -15 fok van odakint” – mondja az Észak Svédországban,  Kiruna-Kurravaarában élő Andrea, akit ma már egyáltalán nem zavar a nekünk zordnak tűnő időjárás.

Döbbenetes, mit fotózott a magyar lány az északi sarkkörön túl

Megszokta a kemény mínuszokat – ugyanígy van vele férje, két csodálatos gyerekükről nem is beszélve, akik félig-meddig máris svédek. Andrea személyi asszisztensként idősek ápolásával foglalkozik, férje autószerelő. Ilyenkor télen a nagy hidegek mellett a hosszú éjszakák is nehézzé teszik a hétköznapokat, hiszen alig 3 órára jön fel a Nap, akkor is csak pislákol, hamar lebukik a horizont alá. Utána viszont nem feltétlenül áll be a teljes sötétség. Gyakran ugyanis egészen csodálatos fényjátékkal ajándékozza meg a természet az ott élő embereket.

Aurora borealis január 21. (Fotó: Szabó Andrea)

A sarki fény a naptevékenység erejétől, illetve a légkörben zajló mágneses viharoktól függően minden éjszaka más és más. Andreát odaérkezésük óta tartja bűvöletben ez a varázslatos természeti jelenség, és akár -30 fokban is kimegy, hogy fényképezőgépével megörökítse a látottakat.

Aurora borealis – 2017. január 21. (Fotó: Szabó Andrea)

Így tett idén szilveszterkor is, amikor ez a mesebeli fotó készült.

Aurora borealis – 2016. december 31. (Fotó: Szabó Andrea)

Míg októberben ilyen spirális alakzatot festett az égre a sok izgága mágneses részecske.

Aurora borealis – 2016. október (Fotó: Szabó Andrea)

Forrás: Ripost

Exit mobile version
Megszakítás