Már most borítékolható, hogy a medvetámadásos rész az év egyik legemlékezetesebb jelenete lesz.

A The Revenant vagyis A visszatérő egy két és fél órán át tartó szenvedés. Szó szerint, ugyanis gyakorlatilag az egész film alatt azt követhetjük nyomon, ahogyan Leonardo DiCaprio küzd az életéért Északa-Amerika zord, havas tájain.

DiCaprio két és fél órán át küzdött az életéért

Alejandro González Iñárritu rendező pedig olyan érzékletesen mutatja be a megpróbáltatásokat, hogy a moziszékekben ülve szinte mi is éreztük a hideget, a medvecsapásokat, és az indiánok nyilait.

Két és fél óra szenvedés soknak tűnik, de most elárulunk pár infót, ami miatt más szemmel fogtok nézni a hosszú, olykor vontatott filmre.

Igaz történet

Először is A visszatérő című filmről tudnotok kell, hogy megtörtént események alapján készült. Vagyis valaki a való életben is kiállta azokat a megpróbáltatásokat, amiket Leonardo DiCaprio a filmvásznon. Illetve a forgatáson, ugyanis nem csak a történet, de a film elkészítése is embert próbáló volt.

A forgatás zord körülményei

DiCaprio azt nyilatkozta, hogy ez volt élete legnehezebb és legmegterhelőbb szerepe. A több hónapig elhúzódó, és legalább 12 különböző helyszínű forgatáson a stábnak sokszor kellett megküzdenie a fagyos hideggel és a zord időjárási körülményekkel. A film jelenetei között ugyanis nincs egyetlen stúdiófelvétel sem. (Ami elég szokatlan a “zöldhátteres filmek” korában.) Ráadásul a forgatás során nem akartak mesterséges fényt használni. Így egy-egy részt csak akkor tudtak felvenni, ha a körülmények véletlenül éppen megfelelőek voltak.

A film sztorija

A visszatérő egy magával ragadó, hátborzongató film egy férfi küzdelméről, a minden rettenet ellenére legyőzhetetlen élni akarásról és a teljes esélytelenséggel is dacoló emberi szellemről. Hugh Glassra (Leonardo DiCaprio) a még feltérképezetlen amerikai vadonban rátámad egy medve: vadászcsapata többi tagja halottnak hiszi, és magára hagyja az áldozatot, társa, John Fitzgerald (Tom Hardy) pedig szándékosan tagadja meg a segítséget. Glass hihetetlen erőfeszítéssel dacol a természet és az ember kegyetlenségével. Őrületes kalandokat él túl, egymaga vág keresztül hegyen, erdőn, folyón és hómezőn, hogy visszatérjen a családjához. (Port.hu)

A Visszatérő készítői tényleg mindent megtettek azért, hogy érzékletesen mutassák be az észak-amerikai vadnyugat kegyetlen világát. A film kitűnően von párhuzamot a természet könyörtelensége és az emberi kegyetlenség között, valamint bemutatja a fehér prémvadászok és az őslakos indiánok véres ellentétét is.

DiCaprio két és fél órán át küzdött az életéért

A film hangulatát meghatározza a természetes fény használatából adódó borongós, szürkés képi világ. A főhős magára utaltságára és kilátástalan helyzetére pedig csak ráerősítenek a csodálatos tájról készült vágóképek. Ezeken keresztül éreztük csak igazán, milyen kicsi is az ember a hatalmas természethez képest.

A sokszor zajszerű aláfestő zene is tökéletes választás volt. Egyrészt feszültséget kelt, másrészt olyan a hatása, mintha hófúvásból, patakcsobogásából és az indiánok lovainak dübörgéséből komponálták volna.

A film legemlékezetesebb jelenete az ominózus medvetámadás.

Még a lélegzetünk is elállt, amikor a medve újra meg újra lecsapott.

Ráadásul nagytotálban nézhettük végig a hosszú perceken át tartó támadás minden részletet. Borítékolható, hogy ez a jelenet számotokra is felejthetetlen marad.

DiCaprio két és fél órán át küzdött az életéért

A visszatérő tagadhatatlanul egy Western film, annak ellenére, hogy a műfajról általában a Vadnyugat prérijei jutnak eszünkbe, és nem fagyos hómezők. Ám a westernfilmekre jellemzően a történéseket itt is a bosszúvágy mozgatja: Glassnak tulajdonképpen az ad erőt a túléléshez, hogy Fitzgeraldot levadássza.

Az átlagos westernektől azonban nem csak havas tájaiban tér el ez a film. Az indiánok misztikus világa jó lehetőséget adott a rendezőnek arra, hogy egy csöppnyi spiritualitást is belekeverjen a filmbe. Glass élet és halál közt lebegve többször is szimbólumokkal teli halucinációkat lát szeretteiről.

A színészek a tőlük megszokott remek alakítást hozzák. Tom Hardy alakította Fitzgerald-ról komolyan elhittük, hogy egy gátlástalan gazember, és komolyan utáltuk. DiCaprio pedig olyan élethűen szenved, hogy szinte átéreztük az erőfeszítéseit. Őszintén reméljük, hogy ezért az alakításáért végre megkapja a régóta vágyott Oscart.

Forrás: szeretlekmagyarország