A hatalmas olajkinccsel rendelkező SZAÚD-ARÁBIA például EGYETLEN MENEKÜLT ELŐTT SEM nyitja meg kapuit! Mi áll a háttérben?
Az utóbbi hetekben rengetegen tették fel a kérdést, hogy miért Európába vándorolnak a menekültek, miért nem a környékbeli arab országokban keresik a boldogulást?
Az adatok azt mutatják, hogy számos arab ország bizony tárt karokkal várja a menekülteket.
A legfrissebb felmérések szerint Libanon 1,1 millió regisztrált menekültnek ad otthont, Jordániában 618,615 szíriai menekültet regisztráltak eddig,Törökországban 1,6 millió regisztrált menekült él, Irak 225,373 menekültet fogadott be, Egyiptom pedig 142,543 regisztrált menekült számára nyitotta meg kapuit.
Való igaz azonban, hogy a hatalmas olajkinccsel rendelkező, elképesztően gazdag, öböl-menti arab országok, mint Katar, Kuvait, az Egyesült Arab Emirátusok,Bahrein vagy Szaúd-Arábia EGYETLEN SZÍRIAI MENEKÜLTET SEM FOGAD BE! Ez annak fényében még inkább különös, érthetetlen és barátságtalan lépés, hogy ezeknek az államoknak a jó része HATALMAS PÉNZEKKEL TÁMOGATTA Bassár el-Aszad SZÍRIAI ELNÖK ELLEN HARCOLÓ FELKELŐKET és az iszlamista alakulatokat!
Mivel ezek az országok nem csatlakoztak az ENSZ 1951-es menekültügyi egyezményéhez, így ezen keresztül sem lehet rájuk nyomást gyakorolni, semmiféle oltalmazási kötelezettségük nincs a menekültekkel szemben.
A legnagyobb és leggazdagabb öböl-menti országban, Szaúd-Arábiában attól félnek, hogy olajtartalékaik egyszer csak kiapadnak, és nem fognak tudni munkát biztosítani még a helyi lakosoknak sem. Ezért sem fogadják be a szíriai menekülteket, hiszen munkahelyeket vehetnek el a szaúdi állampolgároktól.
Az is igaz, hogy Szaúd-Arábiában már jelen pillanatban is rengeteg bevándorló él és dolgozik. Ezek többségében szakképzetlen és rendkívül olcsó munkaerőt jelentenek. A legalantasabb munkát végzik, fillérekért! A legtöbben Kelet-Ázsiából, Indiából és Pakisztánból érkeznek. Az országnak tehát „nincs szüksége” további bevándorlókra, menekültekre.
Az is tény azonban, hogy ezek a gazdag, arab országok sem teljesen érzéketlenek a szír háború áldozataival kapcsolatban, ugyanis jelentős anyagi támogatással járulnak hozzá a szíriai polgárháború következményeinek kezeléséhez. 2013-ban csaknem 1 milliárd dollárt juttattak a rászorulókhoz.
Az összeg azért lehetne több is, hisz ez az egymilliárd dollár annál is kevesebb, mint amennyit a szíriai háborúba való beavatkozásra költöttek…
forrás:vilaghalo