Ugyanazokat a szlogeneket hangoztatják.
– A Grúz Álom egy konzervatív és szuverenista politikai erő, amely békepárti álláspontot is képvisel, illetve Orbán Viktor szövetségesének számítanak. Így a globalista politikai körök őket is ugyanazokkal a szlogenekkel támadják, mint a Fideszt – fogalmazott lapunknak Deák Dániel a georgiai választási eredmények megkérdőjelezése kapcsán. A XXI. Század Intézet vezető elemzője emlékeztetett,
Irakli Kobakhidze georgiai kormányfő például az idei CPAC előadójaként arról beszélt Budapesten, hogy a világban zajló folyamatok aláhúzzák a szükségességét, hogy tovább védelmezzék a nemzeti identitást, és kiemelte, a liberalizmus az országok, népek identitását fenyegeti, emellett a kontrollálatlan migrációt is veszélynek nevezte.
Irakli Kobakhidze azt is hangsúlyozta, hogy Magyarország elkötelezett az ország nemzeti érdekeinek megvédésében, népe mindenki számára példa, és hozzátette: a magyar kormány modell mindenkinek, aki a haza és a hazafiasság szellemében cselekszik.
Mindezen előzmények ismeretében nem meglepő, hogy miután most megnyerték a választást, a globalista nyilvánosság választási csalásról és orosz befolyásról beszél. Ugyanezt látjuk a magyar választásnál, de akkor is ez lesz a szöveg, ha Donald Trump nyer
– tette hozzá még Deák Dániel.
Arról, hogy 13 európai külügyminiszter fejezte ki nemtetszését a választások eredményével kapcsolatban, elmondta:
Ha megnézzük, hogy mely országok fejezték ki a nemtetszésüket, akkor azt látjuk, hogy főként a globalista kormányok. Az olasz kormány például nem csatlakozott ehhez az állásfoglaláshoz, de a szlovákok sem. Mindenféle bizonyíték nélkül állítják, hogy választási csalás és orosz befolyás történt, nincsen semmilyen konkrétum ezzel kapcsolatban.
Magyar Péter nemtetszésével kapcsolatban pedig kiemelte, Magyar Péter nem autonóm szereplő, ő a brüsszeli politikai elit lekötelezettje.
Mindezek fényében várható volt, hogy ebben a témában is ugyanazt az álláspontot fogja majd osztani, mint amit a globalisták
– tette hozzá.
Majs emlékeztetett, hogy amikor pár héttel ezelőtt, az Európai Parlament vitanapján látványosan tapsolt Ursula von der Leyennek és Manfred Webernek, már akkor látható volt, hogy ő nem szuverén politikus, hanem Brüsszel újabb kiszemeltje a szuverenista magyar kormánnyal szemben.
Az elvárás vele szemben világos: megtörni Magyarország ellenállását, beállítani hazánkat a sorba – emelte ki.
Orbán Viktor georgiai diplomáciai útjáról és a két ország közös jövőjével kapcsolatban elmondta, hogy Georgia fontos útvonal, mivel a kínai kereskedelmi útvonal és gázvezeték is ezen az országon halad keresztül.
De a legújabb projekt az azeri áramvezeték, ami ugyancsak Georgián fog keresztülhaladni, és ez szállít majd zöldáramot Magyarországra
– hívta fel rá a figyelmet.
Ebből a szempontból hazánknak kiemelten fontos Georgia partnersége és az, hogy jó kapcsolatot ápoljanak Magyarországgal. Az pedig, hogy Orbán Viktor első külföldi vendégként érkezett az országba a választás után, azt üzeni, hogy kiemelt partnerekről, szövetségesekről van szó. Kiemelte:
A kereskedelmi és gazdasági kapcsolatok tovább erősödnek majd, ami hazánk energiaellátása szempontjából is kiemelten fontos.
Borítókép: A parlamenti választások utáni események Grúziában, ahol a kormányzó Grúz Álom párt az első helyen végzett (Fotó: AFP)