Egy több éve repülőgép-vezetőként dolgozó magyar férfi szerint nem új keletű, hogy a poggyászokért felelős dolgozók kipakolják a csomagokat. Sőt, ő úgy tapasztalta, valóságos maffiaként működnek.
Csak úgy özönlenek az olvasói történetek szerkesztőségünkbe a repülőtéri fosztogatásokról, miután a Ripost csütörtöki lapszámában beszámolt egy botrányos esetről. Mint ismeretes, egy fiatal édesanya gyermekét és annak diáktársát lopták meg, miután elvették tőlük a fedélzetre felvihető kézipoggyászt.
„Felszállás előtt mégis azt mondták, hogy nem vihetik fel a gépre, le kell tenniük a lépcső mellé. Utólag visszagondolva ez azért is furcsa, mert mindenhol átengedték őket a csomaggal”
– emlékezett vissza a történtekre az anyuka, akinek fia a Ryanair légitársaság gépével utazott Koppenhágába, ahol megdöbbenve tapasztalták, hogy minden pénzük hiányzik a csomagból: az összes forint, euró és dán korona eltűnt.
A szülő próbálta kideríteni, mi is történt, ám a Ryanair csak bocsánatkérő levelet küldött az okozott kellemetlenségekért, a magyar rendőrök pedig botrányos indokkal zárták le a nyomozást, szerintük ugyanis
a lopás nem minősül szabálysértésnek, és az sem bizonyított, hogy a pénzek Magyarországon tűntek el…
A botrány kipattanása után megkereste a Ripost szerkesztőségét egy magyar pilóta, aki korábban a Malévnál dolgozott repülőgép-vezetőként. A neve elhallgatását kérő férfi szerint már több tíz évvel ezelőtt is kifosztották az utasokat Ferihegyen.
„Az első felszállásom még a kilencvenes években volt, természetesen nagy odafigyeléssel végeztem a munkám. A gép késve indult, ugyanis a rakodómunkások nem végeztek időben, én ezt az előírásnak megfelelően jelentettem is”
– emlékezett vissza az esetre olvasónk, akit a történtek másnapján életveszélyesen megfenyegettek.
„Falhoz löktek és közölték, felejtsem el, hogy a pakolókra hivatkozva jelentem egy gép késésének indulását, ugyanis így bármikor lebukhatnak, ha kiderül: azzal foglalatoskodnak az utolsó pillanatokban, hogy időben és észrevétlenül kipakolják az utasok poggyászait”
– árulta el a pilóta, aki szerint nemcsak Magyarországon, hanem külföldön is ismert a módszer.