Nem csak a gyógyszerekre, hanem a természetes készítményekre is számíthatunk betegségeink megnyugtató gyógyításában

Juharszirup

Egy amerikai tanulmány cáfolja azt a szokásos orvosi ajánlást, miszerint a cukorbetegeknek – amennyire lehetséges – kerülni kell az édeset. Édes és édes között van ugyanis különbség. A kanadai juharszirup legalább 20 egészségtámogató összetevőből áll, melyből 13-at csak nemrég fedeztek fel. Ezekből az antioxidánsokból sok rendelkezik antibakteriális tulajdonságokkal, és védenek a daganattól, illetve a cukorbetegségtől. Ezen kívül a juharszirup sok értékes ásványi anyag (cink, kalcium) és a B1-vitamin forrása is.

Különösen érdekes a diabéteszkutatás szempontjából a juharszirupban lévő anyag, a Quebecol, amely a szirup előállításakor a felhevítés során keletkezik. Ez az úgynevezett fenolvegyület képes két bizonyos enzimet blokkolni, amelyek nagymértékben közreműködnek a cukorbetegségben.

juharszirup fejtése

A Quebecol egyedülálló kémiai szerkezettel rendelkezik, ami igen hasznos az egészségünkre nézve. Ez a kémiai folyamat csak a növényi nedv főzésekor a hő hatására indul el, így végül csak a szirup mint végtermék tartalmazza ezt az egyedülálló cukorbetegség elleni anyagot.

Kurkuma

Az ájurvédában a gyógynövény nemcsak az indiai curry élénksárga színét kölcsönzi, hanem számos betegség ellen is alkalmazzák. A nyugati kutatások egyre többet foglalkoznak a kurkuma gyógyerejével cukorbetegség esetén. A kurkuma fő hatóanyaga az antioxidáns, gyulladásgátló kurkumin.

Kísérletek kimutatták, hogy azok a laboratóriumi egerek, amelyeknek tápláléka kurkumát tartalmazott, stabilabb vércukorszinttel rendelkeztek, és így kevésbé voltak hajlamosak a 2-es típusú cukorbetegségre, mint a kontrollcsoport egerei.

Kurkuma por

A túlsúlyos egereknél, akiket kurkumával kezeltek, jelentősen begyógyultak a zsírszövetben lévő gyulladások. A kutatók feltételezik, hogy a kurkumin csökkenti az inzulinrezisztanciát, és így ellensúlyozza a 2-es típusú cukorbetegséget, valamint csökkenti a gyakran túlsúllyal társuló anyagcsere-problémákat.

Görögszéna

A görögszéna is régi ismerős az ájurvédikus gyógyászatban. Aktuális tanulmányok abból indulnak ki, hogy a görögszénában előforduló 4-hidroxi-izoleucin nevű aminosav hozzájárul az inzulinrezisztancia csökkentéséhez a cukorbetegeknél, és azok vércukorszintjét egyensúlyban tartja.

görögszéna szárítva

Ha tehát ki szeretnénk magunkat próbálni az indiai konyhában, nyugodtan folyamodjunk ehhez a gyógyító fűszerhez. Teaként is élvezhetjük a görögszéna egészségtámogató hatóanyagait.

Forrás: gyogyszernélkul

Képek: HIRMAGAZIN.EU

ElőzőEmelték a riasztás fokozatát: durva esőkkel jön az év lehűlése
KövetkezőMagyarország az ENSZ-hez fordul az ukrán oktatási törvény ügyében
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza