Home Főhírek Külföld Csökken a rovarok száma, és drasztikusan csökken a pókok száma a németországi...

Csökken a rovarok száma, és drasztikusan csökken a pókok száma a németországi erdőkben

Népszava

Kutatók szerint aggasztóan fogynak a rovarok németországi erdőkben

Ezért pedig az intenzív mezőgazdasági termelés a felelős, így a szakemberek paradigmaváltást sürgetnek a földhasználati szokásokban. Ezzel szeretnék megóvni a lepkék, bogarak és repülő rovarok természetes élőhelyét.

A kutatók 2700 különböző fajba tartozó több mint egymillió rovarfajra és külön pókfajokra vonatkozó adatokat gyűjtött be három németországi régió több száz füves területéről és erdőségéből 2008 és 2017 között.

Az eredmények jelentős csökkenést mutattak a fajok sokszínűségében és egyedszámában a füves területeken és az erdőkben egyaránt.

Több közelmúltbeli tanulmány is bizonyos rovarfajok, például a háziméh jelentős hanyatlásáról számolt be, különösen a fejlett gazdaságú országokban. Más rovarok ugyanakkor, úgy mint a házilégy és a csótány felemelkedőben vannak. A rovarok hanyatlásának általános okaként a mezőgazdasági termelést, a rovarirtó szerek használatát és a klímaváltozást jelölik meg a kutatók.

Több közelmúltbeli tanulmány is bizonyos rovarfajok, például a háziméh jelentős hanyatlásáról számolt be, különösen a fejlett gazdaságú országokban.

 

A legfrissebb vizsgálat azt sugalljam hogy egynéhány rovarfajt a kihalás veszélye fenyeget

A Müncheni Műszaki Egyetem munkatársa, Sebastian Seibold szerint a rovarok eltűnése létező probléma, és talán jóval szélesebb körű, mint azt korábban vélték, tekintve, hogy például az erdőségek rovarpopulációi is hanyatlanak. A kutató úgy gondolja, aggodalommal kell tekinteni arra a jelenségre, hogy a csökkenés nem csupán az intenzív termelésnek kitett területeket érinti, hanem a védetteket is. Ami azt jelenti, hogy azok a térségek, amelyekre a biológiai sokféleség őrzőiként tekintünk, valójában már nem képesek ellátni a feladatukat.

Ráadásul a rovarok megfogyatkozása jelentős hatással van az egész ökoszisztémára is. Mivel táplálékként szolgálnak sok madár, kétéltű, denevér és hüllő számára, továbbá központi szerepet játszanak a növények beporzásában.

todomanyplaza, Hirmagazin.eu

ElőzőVadon élhetnek európai bölények az Őrségi Nemzeti Parkban – videó
Következő5 km útszakaszt 2 nap alatt aszfaltoztak le Ausztráliában – videó
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás