Mindenki csodás hajkoronára vágyik, amire sokan a pénzt sem sajnálják, pedig nem kell hozzá más mint egy kis odafigyelés. Íme a recept 5 pontban:

1. Aki festeti a haját, az hátránnyal indul az egészséges és szép hajkoronáért folytatott harcban, de azért nem kell csüggedni. Ha megoldható, a teljes hajfestés helyett inkább válasszuk a melíroztatást, mert azzal a technikával a hajtöveket sosem éri festék, tehát sokkal egészségesebb lesz már a hajhagyma is.

hirmagazin_2015-07-28_061540

2. Nem is gondolnák, hogy mennyire fontos a hajmosás technikája. Először is, nem kell egy fél flakon sampont rányomni a hajra, a lényeg hogy a fejbőr legyen alaposan megtisztítva és átmasszírozva (ujjbeggyel). Lehet használni márkás samponokat is, de felesleges, ugyanis egyik sem csodaszer. Ha valakinek van bevált samponja, ne cserélje le. A legegészségesebbek a fejbőrnek a natúr (bőrgyógyászatilag tesztelt) samponok, melyek nem tartalmaznak szintetikus tartósítószert, illatanyagot, színezéke, szilikont, állati eredetű és növényi olaj alapú összetevőket. Nem kell megijedni a bio dolgoktól, hiszen ma már minden beszerezhető elérhető áron ha kicsit utánajár az ember… Az említett termékek például megtalálhatóak a drogériákban is a saját márkás termékek között.

3. A balzsam kihagyhatatlan, főleg hosszú hajnál. Hajmosás után kell felvinni úgy a hajra, hogy lehetőleg a hajtövekre ne kerüljön (nehéz kimosni és emiatt lehet hogy hamarabb zsírosodik majd a haj). Érdemes kicsit felhígítani a balzsamot, mert úgy sokkal könnyebb eloszlatni a hajon és nem mellesleg, kevesebbet is használunk belőle. Erre a célra eg kiürült flakon tökéletesen megfelel. Mindenkinek más termék és összetevők válnak be, de általánosságban kijelenthető, hogy az igénybevett és töredezett hajra a tejproteines összetételű balzsamok, illetve pakolások biztosan hatásosak. Ha kész a balzsamozás, lemosás előtt érdemes átfésülni a hajat egy ritka fogazatú fésűvel, így jobban eloszlik a balzsam is és az elhalt hajszálak is kiesnek. A fésülést úgy lehet kivitelezni a legkisebb hajveszteséggel, hogy alulról haladunk felfelé, így nem tépjük meg a kócos hajat feleslegesen (ezt a technikát a mindennapos fésülködésnél is érdemes alkalmaznia a hosszú hajjal rendelkezőknek). Ha ez is kész van, alaposan (többszöri átmosással) öblítsük ki a hajat, majd jöhet a törlés.

hirmagazin_2015-07-28_061625

4. A törölközővel nem szabad szétdörzsölni a hajat, inkább csak bele kell nyomkodni a törölközőt, hogy az beszívja a hajból a vizet. Így nem is kócolódik annyira össze, ami a későbbi fésülködésnél praktikus, ráadásul a haj sem sérül. Mert akár hiszik, akár nem, a klasszikus hajdörzsölés károsítja a hajunkat!

5. Hajszárításnál elsősorban arra kell csak ügyelni, hogy ne a legforróbb fokozaton szárítsunk. Bár most nyár van, muszáj megemlíteni, hogy téli hajmosás után sose menjünk sapka nélkül az utcára. Hiába tűnik száraznak a haj, a nagy hőmérséklet különbség sem tesz jót, az enyhén nedves fejbőr pedig pillanatok alatt megfázhat, aminek kellemetlen korpásodás lehet a következménye (rosszabb esetben akár hajhullás is).

Nem kell tehát nagy odafigyelés a szép hajhoz, nincs szükség csodakencékre és állandó vágatásra sem, csak ezeket az apró trükköket kell alkalmazni. Sok sikert a gyönyörű hajhoz!