A világ egyik új építészeti csodájának tartják a Kínában található Ruyi-hidat. Csupán a világon végigsöprő koronavírus-járvány miatt nem lett a világ egyik leglátogatottabb hídja a Sanghajtól nem messze felhúzott építmény, de szakértők szerint hamarosan az lesz.

A Shenxianju-völgy felett átívelő fantasztikus üvegcsoda 100 méter hosszú, és aki tériszonyos, az valóban ne lépjen a hídra, ugyanis ott tátong alatta a 140 méteres szédítő mélység. A műalkotás egyébként tavaly őszre készült el, és futurisztikus megoldásaira jellemző, hogy az első fotók után azt hitték a látványra, hogy a képek hamisítványok.

Formája, ívei, a felhasznált anyagok oly valószínűtlenek egy híd esetében, hogy az ember egyszerűen nem hiszi el, hogy ez egy valódi műtárgy. Tervezője igazi sztárépítész: He Yunchang részt vett a 2008-as pekingi olimpiára készült formabontó stadion, a Madárfészek megalkotásában.

Ő mesélte, hogy a híd megalkotásakor az a cél vezette, hogy tökéletesen beleolvadjon a természetes környezetbe. Különleges, íves formája pedig jelentéstartalommal bír: ez szimbolizálja a hatalmat és a szerencsét a kínai kultúrában.


Galéria

1 / 5