8.9 C
Budapest
2024. április. 24. szerda
HomeÉletmódÉletmód hírekCsoda csalán – kívül csíp, belül gyógyít

Csoda csalán – kívül csíp, belül gyógyít

Ki ne ismerné a csalánt, amely az utak szélén és a réteken mindenütt elterjedt, de általánosan gazként tekintenek rá? Számos egészségre gyakorolt hatása azonban kiemeli a gyomnövények közül.

A csalánt elsősorban a bőr, az izmok és az ízületek túlérzékenységi jelenségeinél alkalmazzák olyan embereknél, akik hajlamosak a húgysavlerakódásokra. A 16. század füveskönyvei a csalánt főleg vízkór elleni szerként írják le. Már az ókori görögök is (pl. Hippokratész) különösen a növény vizelethajtó hatását emelik ki. Paracelsus és Hildegard von Bingen is orvosságként említi a csalánt.

Intenzív hatása miatt a homeopátiában is alkalmazzák bőrkiütésekre, enyhe égési sérülésekre és napégésre. Őstinktúraként a homeopaták reuma és köszvény ellen is felhasználják a növényt.

A csalán összetevői:

  • ásványi anyagok és nyomelemek (főleg vas), kovasav;

  • vitaminok (C, B2, K1, karotinoidok);

  • flavonoidok;

  • szerves savak, többek között kávésav, pantoténsav (hasznos az anyagcsere aktiválásához);

  • szteroidok;

  • hisztamin;

  • szerotonin;

  • kolin, acetilkolin (ingerületátvivő az idegimpulzusok továbbításához);

  • illóolajok a csalánszőrökön;

  • triterpén (antimikrobiális hatású);

  • keserűanyagok (serkentik az epetermelést);

  • kumarinok (aromaanyagok);

A számos hatóanyag miatt a csalán nagyon széles hatóspektrummal rendelkezik, és mind belsőleg, mind külsőleg felhasználásra kerül.

Alkalmazási területei:

  • A káros anyagok kivezetése az anyagcsere serkentésével, tavaszi kúraként salaktalanításra valamint vér- és vesetisztításra.

  • Keringési zavarokra.

  • A csalán nagyon jó növényi vasforrás, és nagyon sok klorofillt is tartalmaz, várandósoknak különösen ajánlott, valamint a szoptatás idején a tejelválasztás elősegítésére.

  • Az izmok és az ízületek reumatikus megbetegedéseire.

  • Köszvényre.

  • Bőrproblémákra: ekcémára, viszkető és/vagy allergiás panaszokra, pl. csalánkiütés, kelések.

  • Hajlam a fekélyesedésre (gyomor, bél, száj, ajak).

  • Máj- és epehólyag-problémákra.

  • Gyomorgörcsökre, gyomorhurutra.

  • Emésztési panaszokra, pl. székrekedés, hasmenés, teltségérzet, puffadás.

  • Aranyérre.

  • Vese- és húgykövek, vesehomok megelőzésére.

  • Hasznos cukorbetegségnél a vércukorszintet csökkentő hatása miatt.

  • A légzőszervek hurutjára, asztmára, tüdőtuberkulózisra, mellhártya- és tüdőgyulladásra.

  • A vesetevékenység enyhe stimulációjára.

  • Prosztata- és húgyúti panaszokra.

  • Hajtinktúraként a hajnövekedés serkentésére.

  • Samponok összetevőjeként zsíros fejbőrre és korpára.

A csalán alkalmazása mellett figyelni kell az elegendő folyadékfogyasztásra, igyunk naponta legalább 2,5 liter szénsavmentes vizet.

Apró csalán: sok-sok kór és betegség gyógyítója

Sokan még mindig gyomnövényként és egy csípős, szúrós növényként tekintenek az apró csalánra. Azonban az apró csalán sokkal, de sokkal több, mint egy egyszerű, „kellemetlenkedő” gyomnövény, sokkal inkább gyógynövénynek számít, hiszen rengeteg pozitív hatása van az emberi egészségre nézve.

Nézzük, hogy mit is tartalmaz ez a gyógynövény. Az apró csalán összetett cukrokkal és enzimekkel van tele. A levelek ezen kívül rendkívül gazdagok fehérjékben, kalciumban, foszforban, vasban, magnéziumban és béta-karotinban, illetve nagy mennyiségben van benne A-, C-, D- és B-vitamin.

Az apró csalán meglehetősen gazdag antioxidáns vegyületekben és eredményesen képes felvenni a harcot a különféle kórokozókkal, mikroorganizmusokkal szemben. A csalánnak kitüntetett szerepe van a vérnyomáscsökkentésben is. Az apró csalán nem csupán antioxidáns, hanem antimikrobiális, vérzéscsillapító és fájdalomcsillapító hatásokkal is rendelkezik.

Több tanulmány is született a csalánnal kapcsolatban. Az egyik kutatás során bebizonyosodott, hogy az apró csalánnak méregtelenítő hatása is van és a hasmenés ellen is rendkívül hatásos.

Német kutatók sok-sok kutatást követően kijelentették, hogy a csalánnak és a belőle készült kivonatnak pozitív hatása van a prosztatamegnagyobbodás gyógyításában. A kutatók úgy vélik, hogy a csalán nem pusztán ebben a betegségben tud segítséget nyújtani, hanem a prosztatamegbetegedések megelőzésében is fontos szerep juthat ennek a gyógynövénynek.

A csalánlevelek, illetve az apró csalán föld feletti részeinek a rendszeres fogyasztása az allergiás tüneteket is enyhíti és a légzéssel összefüggő problémákon is segíteni tud. A csalán gyökere pedig a prosztatával – például vizeletcsöpögés, fájdalmas vizelés – és a hólyaggal kapcsolatos betegségeket képes orvosolni.

A csalánban olyan anyagok – szerotonin, hisztamin és acetilkolin – találhatók, amelyeknek bőrizgató hatásuk van, de ezek az anyagok jó hatással vannak a fejbőr vérellátására is, a hajnövekedést is képesek serkenti, hiszen a hajhagymák működését tudják fokozni.

A gyógynövényt használhatjuk még izomfájdalomra, ekcémára, ízületi gyulladásra, köszvényre és vérszegénységre is.

Azok, akik szénanáthától szenvednek, fellélegezhetnek, hiszen a csalán még a szénanátha kellemetlen tüneteit is meg tudja szüntetni. Aki tudja, hogy körülbelül mikor jelentkeznek nála a szénanátha kellemetlen tünetei, már hetekkel korábban kezdjen csalánkúrába, így elkerülheti, hogy a betegség tünetei megkeserítsék az életét. Az apró csalán levelei ugyanis csökkentik és meg is szüntethetik a súlyos allergiás reakciókat.

Az apró csalánnak vérzéscsillapító hatása is van. A fogászat és szájsebészet külföldön már használ olyan gyógynövényekből – apró csalán, édesgyökér, kakukkfű és szőlő – álló készítményt, amelyet az orvosi beavatkozások során alkalmaznak vérzéscsillapításra.

Teát a csalán leveleiből és virágaiból is lehet készíteni. Lehet más gyógynövényekkel is vegyíteni és mézzel édesíteni.

A csalánból készíthetünk salátát, de levesekhez és fasírtokhoz is hozzáadhatjuk. Pestót és smoothie-t, azaz turmixitalt is készíthetünk belőle. Tavasszal érdemes önmagában, vagy például spenóttal és uborkával együtt fogyasztani.

Az apró csalánból készíthetünk tinktúrát, de pépesített változatban ízületi gyulladásra vagy ekcémára is használhatjuk.

A vértisztító nagy csalán

A nagy csalánt (Urtica dioica) sokan gyomnövényként tartják számon, de valójában egy nagyon értékes gyógynövényről van szó, hiszen nagyon sokféle betegséget képes orvosolni. A csalán kifejezés tulajdonképpen egy gyűjtőnév, amely körülbelül 50 fajt foglal magába. A nagy csalán egész Európában elterjedt. Népies elnevezései: csólyány, csillán, csollán vagy csóvány. A csalán csalánszőrökkel borított levelei többek között kovasavat, flavonoidokat, gyökere csersavakat, míg termése A-, B-, C-, K-, U- és P-vitaminokat tartalmaz. A gyógynövénynek ezen kívül kiemelkedő a vas-, a szelén- és a klorofilltartalma. Vastartalma miatt érdemes rendszeresen fogyasztani vagy csalánteát inni azoknak, akik vérszegénységben szenvednek. További hatóanyagai a glikozidok, a karotinoidok, a fitoszterin és a szterolok.

A nagy csalán az egyik legkiválóbb vértisztító gyógynövényünk, ezért bátran lehet alkalmazni bármilyen méregtelenítő kúra során, hiszen a máj munkáját képes megtámogatni. A csalán serkenti a fejbőr vérellátását, és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik, emellett eredményesen lehet bevetni székrekedés és a vastagbélgyulladás során is. A nagy csalán fokozza a libidót, illetve női és férfi bajoknál is használható. Például nőknél javítja a méh izomzatának anyagcseréjét, míg a férfiaknak segítséget nyújt prosztatamegnagyobbodás esetén. A nagy csalán erősíti az immunrendszert, de orvosolja a máj- és epehólyag-problémákat, és enyhíti a köszvény okozta kellemetlen tüneteket. Serkenti a vizeletkiválasztást, tisztítja a vért, a szív koszorúereit, így elkerülhetővé válik a szívinfarktus, illetve a vese- és hólyagköveket is sikeresen kitakarítja a szervezetből. Ez a gyógynövény enyhíti a reumás panaszokat, nyugtatja az idegeket és csökkenti a vércukorszintet. A csalán tisztítja az érfalakat, ülőfürdőként alkalmazva pedig az aranyeres panaszokat képes megszüntetni. A csalán gyökere immunstimuláló, gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik, és csökkenti a koleszterinszintet. Borogatásként is lehet alkalmazni, ilyenkor a végtagokban a fájdalmat képes hatékonyan csillapítani. A nagy csalánt a szépségápolás során is be lehet vetni, hiszen összehúzó hatásokkal rendelkezik, így különösen a zsíros arcbőrt ápolja. Érdemes a csalánból készült főzettel arcgőzölést is végezni, ugyanis üdévé varázsolja a bőrt, csillapítja a köhögést és enyhülést hoz hurutos megbetegedéseknél.

Húsvétkor elkápráztathatja szeretteit csalánból készült ételekkel, például csalánnal ízesített fasírttal. A csalánnak mindig a frissen szedett leveliet szükséges felhasználni, bármilyen ételt is készítünk belőle.

Csalánturmix:

Néhány hete még tobzódott a csalán a környéken, úton útfélen csalán volt errefelé, de sajnos legtöbbször csak az utak és a vonat mellett. Nemrég viszont a kertünkben is előbújt egy – vesztére, mert hamar megtanulta szegény, hogy vega kertbe nem jó költözni. Ugyanis amint szép nagy levelei lettek, fotózkodás után már le is legeltem.
Természetesen zöld turmix készült belőle, ami most olyan igazi női ital lett: a csalán vastartalma mellé adtam hozzá egy C vitaminban gazdag narancsot, ami segíti a vas felszívódását.
Vegaság és vérszegénység? Ugyan már, ezt csak azok mondják, akik nem ettek még csalánt. :-)

1 banán
1 fél narancs
5-6 jégsaláta levél
2 közepes méretű csalán levelei
2,5 dl víz

Kevés vízzel a csalán kivétel mindent összeturmixolunk, majd hozzáadjuk a többi vizet és a csalánt is és még egyszer alaposan összeturmixoljuk az egészet.

A csalán (népies nevei: csólyány, csohán, árvacsián, csollán, csípős csalán) jótékony hatásai:
A csalán minden része gyógyító hatású: gyökerétől kezdve a szárán és a levelein keresztül a virágjáig.

Levele:
– Régebben a növény friss hajtásával ütögették a reumásokat. Teáját évszázadok óta fogyasztják ízületi betegségek ellen, ugyanis segít köszvényes és reumatikus panaszok esetén is. Vizelethajtó, emésztést serkentő és keringésjavító anyagai csökkentik a vér húgysavszintjét, ezért hatékony a csalántea köszvény, izületi gyulladások, illetve mindennemű reumatikus megbetegedés kezelésére, de fürdőként alkalmazva is nagyon hatásos.
– Erősítő hatású, ellenállóbbá teszi az immunrendszert, ha hajlamosak vagyunk a megfázásra. Összehasonlíthatatlanul nagyobb az ember teljesítő képessége, ha rendszeres fogyaszt csalánt, elűzi a tavaszi fáradtságot, teája élénkítő hatású.
– Vizelethajtó, jól átmossa a veséket, szabályozza a veseműködést, és kimossa a vese-és hólyaghomokot és a veseköveket, de ezek megelőzésére is jó. A vese- és hólyagkő-képződésre hajlamosaknak ezért érdemes rendszeresen csalánteát fogyasztaniuk, hogy segítségével még idejében kiválasztódjék a homok. Gyógyítja a húgyutak megbetegedéseit és gyulladásait éppúgy, mint a vizeletpangást. Vízkór (ödéma- szívödéma esetén is) esetén a csalán erős vízhajtó hatása segít. Veseműködéshez kapcsolódó ekcéma és fejfájás esetén is sikeresen alkalmazható.
– Segíti a székletürítést.
– Segítséget nyújt a csalán érszűkület esetén is, ezáltal a magas vérnyomás kezelésére is kiváló. A láb érszűkületénél a lábfürdő a leghatásosabb.
– Tejelválasztást serkentő teakeverékek alkotórésze is.
– Gyulladáscsökkentő hatású. Isiász, lumbágó, valamint a kar és a láb ideggyulladása esetén nagyon óvatosan, finoman masszírozzuk friss csalánnal a beteg testrészt. Isiásznál például a bokától kezdve a lábszár külső oldalán haladva a csípőig, onnan a belső oldalon vissza egészen a bokáig, nagyon lassan kenjük végig friss növénnyel a testet. Ezt csináljuk meg kétszer, majd befejezésül a csípőtől indulva lefelé a fart is bekenjük. Utána a bőrt hintőporozzuk be. Készíthetünk csalán-léből borogatást is, ami szintén ugyanilyen hatású.
– Leveleit gyakran alkalmazzák epe- és májbántalmakra is. A csalántea hetekig tartó ivókúra formájában máj- és epebántalmak, lépmegbetegedések és még a tumort is ellen javasolt.


– Az egész növényből kisajtolt nedv kitűnő tavaszi tisztítókúrákhoz, vértisztítókúrákhoz, az egész kiválasztó szervrendszert felpezsdíti. A csalán talán a legerősebb vértisztító növény, ezért tisztítókúrák, böjtök hatékony és kedvelt gyógynövénye. A leveléből készült tea feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, eltávolítja a szervezetből a mérgeket, ugyanakkor a vesét is fokozottabb vízkiválasztásra serkenti. Tisztítja a teljes emésztőcsatornát és a vizeletkiválasztó rendszert, s fokozza a szervezet védekező erejét. Tisztító hatásának gyomor-, bél és hólyaghurut esetén is hasznát vehetjük.
– A csalán a legjobb vértisztító és egyúttal vérképző gyógynövényünk. Vérképző tulajdonsága sápkór, vérszegénység és más súlyos vérmegbetegedés esetén is hatékony segítséget biztosít. A csalán leve vérkötődésre, a vérnyomásra, véredények izomzatára és az oxigén képződésére a vérben is sikeresen alkalmazható.
Minden görcs, akárhol jelentkezik is, vérkeringési zavarra utal. Ilyenkor ajánlatos a csalánfőzettel történő lemosás és a fürdő. Ez vonatkozik a koszorúér-szűkület speciális esetére is (és az Angina pectoris esetére is). Hajoljunk a fürdőkád fölé, és langyos csalánfőzettel mossuk le a szívtájékot, egyúttal finoman masszírozzuk is. A csalán leve jótékonyan hat a szív működésére, az idegrendszerre és az idegek működésére is.
– Egyes bőrbetegségek esetén is hatásos (pl. övsömör, ekcéma).
– Ülőfürdőként aranyeres bántalmak kezelésére, borogatóként pedig bőrkiütésekre használják.
– Mosóvizes változatban és gyógyteakánt is kiválóan alkalmas hajhullás és korpásodás megelőzésére, valamint hajzsírosodás ellen. Serkenti a haj növekedését, dúsulását, a csalán rendszeres használatának eredménye csillogó haj, korpamentes fejbőr, rugalmas hajszál, ugyanis a csalán természetes hatóanyagai serkentik a fejbőr vérellátását, így erősítik a hajhagymákat. Főzetének rendszeres használatával gyorsabban nő a haj, és egészséges, szép fényű lesz.


– A kovasav-tartalma erősíti a kötőszöveteket, a körmöket, a hajhagymákat.
– Mivel kedvező hatással van a hasnyálmirigyre is, a csalánteával a vércukorszintet is csökkenthetjük, mert serkenti az inzulin elválasztást.
– A csalántea hetekig tartó ivókúra formájában a gyomor és a légzőszervek hurutos megbetegedései, gyomorgörcsök és -fekélyek, bélfekélyek (pl: nyombélfekély), de még gyomorrák ellen is javasolt. Fogyaszthatjuk még tüdő-megbetegedések ellen is, légúti allergiában pedig enyhíti a tüneteket.
– Vírusos megbetegedésektől és baktériummal fertőzött váladékoktól ugyancsak hatásosan véd.
– Gyulladásos bélbetegségek ellen is alkalmazható, mint például a Crohn betegség és a colitis ulcerosa.
– A lábgombásodás a csalánfürdő és a tea együttes alkalmazása során gyorsan megszüntethető.
– Áztatott levével öntözve a növényeket eltűnnek a kórokozók a kertünkből
– Folyamatos fogyasztása vagy bizonyos időnkénti kúrák megelőzik a rákos megbetegedéseket.
– Párját ritkító vitamin és ásványi anyag tartalma van. Többek között tartalmaz A és C vitamint, vasat és szelént, ezt az öregséget késleltető ásványt (megfelelő talajban, általában vadon teremve). Tápértéke tavasszal virágzás előtt a legnagyobb.
– Vérzéscsillapító: elsősegélyként nyugodtan használhatunk csalán levelet. A felső hajtásokat leszedve műanyag zacskóba tesszük és pépesítjük egy tiszta kővel vagy kalapáccsal. A pépet tiszta ruhára tesszük és ráhelyezzük a vérző sebre. Ugyanezt megtehetjük egy csomó spenóttal is. A vérzésnek perceken belül el kell állnia.
– Nemcsak gyulladás-, de fájdalomcscsillapító is: akár pépes, akár csalán-léből készült borogatással az ütéssel járó fájdalmakat is csillapíthatjuk, valamint az ütés után megdagadt testrészeket.
– A csalán leve jótékony hatással van a csontok és az izmok egészségére, felépítésére is,
– illetve a fehérje, szénhidrát és a keményítő anyagcseréjére.
– Teája csillapítja a köhögést, de jó fájós torokra is és hurutos állapotok megszüntetésére.
– Szépségápolásban is komoly szerep jut a csalánnak. Összehúzó hatású fiatal levelei arcgőzöléshez használatosak, míg a belőlük készült krém alapos bőrtisztító, a zsíros bőrre pedig különösen jó hatással van. A csalánkezelés eltünteti a tinédzserekpattanásait.
– Levelei összeturmixolva üdévé teszik a leheletet.

Gyökerének hatásai:

– Szintén gyulladáscsökkentő,
– immunstimuláló és
– csökkenti a koleszterinszintet is.
– A gyökérben található ß-szitoszterol enyhíti a prosztata jóindulatú megnagyobbodásának kezdeti tüneteit.

A csalán leveleit fogyaszthatjuk:

Teaként édesítés nélkül vagy turmixokba, salátákba.
Ezen kívül különféle tésztákba is tehetjük: lehet vele gyúrt tésztákat színezni, de mehet palacsintatésztába, gombócba, zöldségfasírtba is.
Levesbe, főzelékbe is főzhetjük, vagy akár csalánlevest és csalánfőzeléket is készíthetünk belőle. Párolva és ízesítve krémként akár kenyérre, akár töltelékként is felhasználható, sőt, néha sörhöz is használják fűszerként.
Ennyi jó tulajdonsága után viszont én sajnálom főzni, sütni, hőkezelni, úgyhogy, amikor csak tehetjük, fogyasszuk inkább nyersen!

Csalánkülönlegességek egészségünk védelmében

Hazánkban az egyik legkedveltebb gyógynövény a csalán. A csalán bővelkedik hatóanyagokban, mint például flavonoidok, telítetlen zsírsavak és klorofill, de ásványi anyagok – kalcium, vas, kálium és kovasav – is megtalálhatók benne. A gyógynövény lúgosító hatással rendelkezik, a benne lévő kovasav pedig megerősíti a csontokat, de a kötőszövetekre, az ínakra és az ízületekre is jó hatással van. A csalán vizelethajtó és méregtelenítő hatásokkal rendelkezik, így bátran lehet alkalmazni tavaszi méregtelenítő kúrák esetén. A csalán csökkenti a hólyaggyulladás kellemetlen tüneteit és enyhíteni tudja a reuma és a köszvény okozta kellemetlen panaszokat is. A csalán serkenti az anyagcsere-folyamatokat, csökkenti a gyulladások kialakulásának kockázatát és enyhíti a fájdalmakat.

A csalánból készülhet tea. Tegyen egy csészébe 2 teáskanálnyi csalánt, majd öntse le 2 dl forró vízzel. Hagyja állni 5-10 percig, majd szűrje le.

Csalánból préselt levet is készíthetünk. Szedjen le egy nagy csokor csalánt, majd mossa meg a szárakról leszedegetett leveleket. Tumixgépben egy kevés vízzel pépesítse, majd citrommal és mézzel ízesítve, vagy ezek nélkül fogyassza.

A csalánt nyersen ételekbe vagy ételekhez keverve is fogyaszthatjuk, és kitűnő ételeket készíthetünk belőle. A csalánnal ízesített krémsajt az egyik kedvencem. Hogyan készül? Szedjen le egy kisebb csokor csalánt, majd szedegesse le a leveleit. Blansírozza azokat, vagyis helyezze a leveleket először forró vízbe, majd hideg vízzel öblítse le. Tegye félre, hogy alaposan lecsöpögjenek, ezután pedig vágja fel a csalánleveleket apró darabokra. Egy edénybe tegyen 30 dkg krémsajtot, adjon hozzá 2-3 fokhagymanyomón kipréselt fokhagymát, majd keverje hozzájuk a felaprított csalánleveleket. Ízesítse a pikáns krémsajtot sóval, fehér borssal és egy kevés frissen facsart citromlével. A krémsajt nagyon jól passzol a saját magunk által készített, teljes kiőrlésű lisztből és magvakkal dúsított kenyérhez.

A csalánsalátához a csalánt önmagában és más zöldségekkel is bátran fogyaszthatjuk. Én mindig idényzöldségeket használok, amelyeket egy kevés vajon zöldfűszerekkel megpárolok, de csak annyira, hogy roppanósan puhák maradjanak. Az öntet lehet joghurtos, olívaolajos, vagy éppen frissen facsart citromlevet is lehet önteni a salátára. Fűszerekkel tovább ízesíthetjük a salátát.

A csalánból leves is készülhet. Én általában valamilyen sovány húsból készült levest készítek. A következő recept is húsból készített lesz. Szeleteljen fel kisebb kockára 40-50 dkg csirkemellet. Egy edénybe öntsön egy kevés növényi olajat, amelyen dinszteljen meg egy fej vöröshagymát és két-három gerezd, felaprított fokhagymát. Adja hozzá a húst és kicsit pirítsa meg, majd öntse fel vízzel. Amikor kezd forrni a víz, akkor fűszerezze sóval, borssal, babérlevéllel. Amikor a hús kellőképpen átpuhult, akkor a levest besűrítjük. Ezt meg lehet tenni például puhára főzött és pépesített zöldségekkel. A főzés utolsó öt percében kell a blansírozott, felaprított fiatal csalánleveleket vagy hajtásokat a leveshez adni. A levest egy kevés frissen facsart citromlével még pikánsabbá lehet tenni.

A fasírtot nagyon szeretem, mivel rengeteg variációban elkészíthető. A fasírt készülhet csak zöldségekből, de sovány darált húsból is. Természetesen csalánnal is gazdagíthatjuk és egészséges gabonanövényekkel – bulgur, hajdina, köles – is dúsíthatjuk. Én aktuálisan olyan fűszernövénnyel gazdagítom, amely éppen nyílik a kiskertemben. Szoktam beletenni bazsalikomot, rozmaringot, koriandert és természetesen csalánt is.

Forrás: Gyógyszernélkül, Vegánságok, Wikipedia, Hirmagazin.eu

Képek: gyogyszernélkül.com, R. A. Nonenmacher, H. Zell, vegansagok.blogspot.hu

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work