Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Bűnös: megszületett az ítélet az SZFE-maszk miatt késelő férfi ügyében..

Bűnös: megszületett az ítélet az SZFE-maszk miatt késelő férfi ügyében..

Gyorsított eljárásban, hat év börtönbüntetésre ítélte a bíróság azt a férfit, aki februárban megkéselt egy nőt a csepeli buszon, mert „SZFE” feliratú maszkot viselt.

A döntés ellen az ügyészség súlyosításért fellebbezett – közölte a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Bagoly Bettina elmondta: a bíróság 7 évre a közügyek gyakorlásától is eltiltotta a férfit.

Még több bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó? Kattints ide, és nézd meg rendőreink, ügyészeink, bíróink, katonáink, mentőseink, tűzoltóink, katasztrófavédelmiseink napi áldozatos munkájáról szóló cikkeinket!

Az ügyészség péntek délelőtt közölte közleményben, hogy bíróság elé állítják a csepeli buszon SZFE maszk miatt késelő férfit felfegyverkezve elkövetett közösség tagja elleni erőszak bűntette, valamint súlyos testi sértés bűntett kísérlete miatt.

Mint arról korábban a Blikk is beszámolt, a férfi február 25-én reggel szállt fel egy csepeli buszra, ahol felfigyelt egy nőre, aki SZFE-s maszkot viselt. Odalépett hozzá, majd kötekedni kezdett vele, emellett többször szidalmazta és megfenyegette a nőt. A vita során aztán előkerült egy kés, amivel megvágta a nő arcát. A helyszínről a férfi elmenekült.

A budapesti nyomozók a 37 éves férfi ellen hajtóvadászatot indítottak, végül nyolc órán belül elfogták. Ó. Bence elég furcsán magyarázta tettét. A gyanúsítotti kihallgatásán azt állította, áldozata fordult bele a késbe. A letartóztatásáról döntő bírónak később úgy fogalmazott: „lehet, hogy megvágta a nő arcát”.

728x90 100

Az ügyészség közleménye szerint a mai bíróság elé állítás során a vádlott részben beismerte a bűncselekmény elkövetését és bocsánatot kért a sértettől is, aki ezt elfogadta.

A bíróság megállapította, hogy a férfi közösség tagja elleni erőszakot követett el, hiszen cselekményének motivációja a lakosság egy – a sértett maszkján lévő felirattal jelképezett – csoportja ellen érzett ellenszenve volt. Bár a nő a bántalmazás során 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett, azonban figyelemmel a támadott testtájékra, az erőbehatásra és a használt eszközre, súlyosabb sérülés bekövetkezésének kockázata is fennállt, ezért a bíróság súlyos testi sértés bűntettének kísérletében is bűnösnek mondta ki a vádlottat.

A bíróság a büntetés kiszabása során enyhítő körülményként vette figyelembe a terhelt részbeni beismerését, a megbánását.

Súlyosító körülmény volt azonban a férfi többszörösen büntetett előélete, az, hogy a cselekmény elkövetésétől a vele szemben korábban kiszabott felfüggesztett szabadságvesztések és az ellene – hasonló jellegű bűncselekmény miatt – folyamatban lévő büntetőügy sem tartotta vissza. A bíróság azt is figyelembe vette, hogy a cselekmény több ember előtt történt.

A bíróság a bűnismétlés és – a kiszabott szabadságvesztés tartamára tekintettel – a szökés, elrejtőzés veszélye miatt fenntartotta a vádlott letartóztatását.

Az ítélet nem jogerős, mivel azzal szemben mind az ügyészség, mind a vádlott és védője is fellebbezést jelentettek be.

MTI/Blikk

Hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás