Reagált Brüsszel Ómolnár Miklós szombati, leleplező videójára.

Válaszolt Brüsszel Ómolnár Miklós szombati, leleplező videójára, amelyben a Mediaworks bulvár és magazin üzletágának igazgatója megszerezte és bemutatta az Európai Bizottság által kötött vakcinaszerződéseket.

A válasz megerősíti Ómolnár videójának a tartalmát, miszerint valóban a brüsszeli testület szerződött a vakcinagyártókkal.

Ahogy az közismert, az Európai Bizottság szóvivője, Stefan De Keersmaecker néhány napja még azt mondta, hogy nem Brüsszel, hanem a tagállamok szerződtek a vakcinagyártókkal. Most pedig cáfolták korábbi álláspontjukat.

Brüsszel, egész pontosan az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének a válasza az MTI-ben jelent meg.

Ebben azt írták, hogy

AZ EURÓPA BIZOTTSÁG AZ UNIÓS TAGÁLLAMOK MEGBÍZÁSÁBÓL EDDIG HAT VAKCINAGYÁRTÓVAL KÖTÖTT ELŐZETES BESZERZÉSI MEGÁLLAPODÁSOKAT. EZEKET A SZERZŐDÉSEKET A GYÁRTÓK ÉS AZ EB KÉPVISELŐI ÍRTÁK ALÁ.

 

Brüsszel a válaszában tehát megerősítette Ómolnár Mikós szombati videójának tartalmát, amelyben ő bemutatta az Európai Bizottságnak a négy vakcinagyártóval, a Pfizerrel, a Modernával, a Sanofival és a Janssennel kötött szerződéseit.

Ahogy az közismert,

MIND A NÉGY DOKUMENTUMON A „SENSITIVE” FELIRAT SZEREPELT, AMIBŐL EGYÉRTELMŰ, HOGY BRÜSSZEL SZERINT EZEK AZ ADATOK KÉNYESEK.

Az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének a válasza a „sensitive” jelző tartalmára is kitért, azt írták, hogy a vakcinagyártók üzleti érdekei miatt kellett bizalmasan kezelni ezeket a megállapodásokat. Brüsszel értelmezése alapján a szerződéseket csak a partnerek beleegyezésével hozhatják nyilvánosságra, három keretszerződés (AstraZeneca, CureVac, Sanofi-GSK), bizonyos adatok kitakarásával már megismerhető.

ELÉG NYILVÁNVALÓ, HOGY ÉPPEN EZEK „A BIZONYOS ADATOK” AZ ÉRDESEK, PEDIG BRÜSSZEL EZEKET NEM HAJLANDÓ NYILVÁNOSSÁGRA HOZNI.

Ómolnár videóból az is kiderült, hogy a bizottság részéről Stella Kyriakides ciprusi egészségügyi biztos írta alá a szerződéseket, ezt a tényt egyébként a mai részleges válasz is megerősíti. Ez alapján még egyértelműbb, hogy az Európai Unió szerződött a gyártokkal.

Ennek ellenére Stefan De Keersmaecker, az Európai Bizottság szóvivője néhány napja azt mondta: A vakcinákat az uniós tagállamok rendelték meg, a Bizottság nem játszott ebben semmiféle szerepet.

STEFAN DE KEERSMAECKER SZAVAIT MA PEDIG AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG MAGYARORSZÁGI KÉPVISELETE CÁFOLTA.

 

 

Brüsszel részleges és ködösítő válasza miatt Ómolnár kérdése továbbra is adott: Miért lehet érdeke a brüsszeli bürokráciának eltitkolni a tényeket, letagadni a megkötött szerződéseket? Mire megy ki itt a játék?

Az Európai Bizottság akkor tudna tiszta vizet önteni a pohárba, ha végre nyilvánosságra hozná – teljes egészében – mind a hat gyártóval kötött szerződést.

Ahogy az közismert,

A MAGYAR KORMÁNY MÁR MÚLT HÉTEN NYILVÁNOSSÁGRA HOZTA AZ OROSZ ÉS A KÍNAI GYÁRTÓKKAL KÖTÖTT MEGÁLLAPODÁSOKAT, és erre kérte az Európai Bizottságot is.

Ennek tükrében Brüsszel magyarázata, miszerint „a szerződéses feltételek bizalmas kezelését a vakcinagyártók kötötték ki üzleti érdekeikre hivatkozva” nem helytálló, mert, ha az orosz és kínai gyártóknak nincsenek ilyen jellegű feltételeik, akkor a nyugataiknak sem lehetnek, elvégre ők hangoztatják folyamatosan az átláthatóság fontosságát.

Dömötör Csaba is reagált a nyilvánosságra hozott szerződésekre

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában méltatlannak minősítette, hogy az Európai Bizottság megpróbálja letagadni a szerepét ebben.

– Ha nyilvánosságra hoznák a szerződéseket azok, akik egyébként állandóan az átláthatóságra hivatkoznak, akkor ez világosan ki is derülne – mondta.

Az államtitkár szerint EGYRE NYILVÁNVALÓBB, HOGY BRÜSSZEL A VILÁG MÁS MEGHATÁROZÓ ORSZÁGAIHOZ KÉPEST KÉSVE KÖTÖTT SZERZŐDÉST, ÉS AZOK A SZÁLLÍTMÁNYOK IS AKADOZVA ÉRKEZNEK, AMELYEK LE VANNAK KÖTVE.

Ez Magyarországot is hátrányosan érinti, mert félmillióval kevesebb AstraZeneca-vakcina érkezhet a következő hetekben – közölte, hozzátéve, a magyar kormány feladata, hogy most más forrásokból pótolja a kieső szállítmányokat, a külügyminiszter pedig folyamatosan egyeztet ennek érdekében hangsúlyozta Dömötör.

borsonline

Hirmagazin.eu

ElőzőTavasz – vár a természet, ahol igazán szabadok lehetünk!
KövetkezőCsak oltási igazolvánnyal lehet majd repülni, ha újraindul az élet?
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza