Írország: „A transzgenderizmus ellenkezik a keresztény hitemmel, ellentétes a Szentírással és ír államegyház erkölcsével”
– indokolta döntését a pedagógus.
Börtönbe került egy történelem-, német- és politikaszakos tanár Írországban, miután a munkahelyén, az ír államegyház által fenntartott Wilson’s Hospital School bentlakásos középiskolában „nem volt hajlandó lánynak nevezni egy kisfiút” – írja a Daily Mail online kiadása.
A brit bulvárlap beszámolója szerint Enock Burke története a katedrától a celláig azzal kezdődött, hogy egy magát transznemű lánynak valló fiú diákot következetesen nem az általa választott személyes névmáson szólított – a szülők és az igazgató külön kérése ellenére sem. Emiatt aztán fegyelmi eljárás indult elleni, melynek idejére fizetett szabadságra küldték, majd egy bírósági végzés értelmében távol kelet maradnia az iskolától.
Ennek ellenére a tanár változatlanul bejárt az iskolába, oktatni viszont nem engedték, ezért egy üres teremben ülte végig a tanítási időt minden egyes nap. Ezután az oktatási intézmény jogi képviselője – elmondása szerint nehéz szívvel, de más választás hiányában – kezdeményezte Burke letartóztatását, és a férfi börtönbe került.
Mielőtt rabosították volna, a tanár azt mondta a bírósági meghallgatásán, hogy azért nem nevezte a kisfiút lánynak, mert a transzgenderizmus ellenkezik a keresztény hitével, ellentétes a Szentírással és ír államegyház erkölcsével, valamint az iskola erkölcsi felfogásával is.
A vallási meggyőződésem nem kötelességszegés. Nem minősül súlyos kötelességszegésnek. Soha nem is lesz az. Ezek a meggyőződések kedvesek számomra. Soha nem fogom megtagadni és soha nem fogom elárulni őket, és soha nem fogok olyan parancsnak engedelmeskedni, amely erre kötelezne. Ez egyszerűen nem lehetséges számomra
– fogalmazott Burke a tárgyalóteremben, majd hozzátette: elfogadhatatlan, hogy a vallási meggyőződéséért úgy büntessék, mintha etikai vétséget követett volna el. Elmondása szerint már a felfüggesztése is súlyos lépés volt az iskola részéről, hiszen ezzel megsértették a becsületét és a jó hírnevét, pedig a tanári pályája során eddig nem érkezett ellene panasz és a diákjai is szerették.
Az ügyben eljáró bíró előre leszögezte, hogy az eljárás nem a férfi vallási meggyőződéséről vagy a felfüggesztéséről fog szólni, hanem mindössze azt fogja vizsgálni, hogy a bírósági határozat ellenére szándékosan ment-e be az iskolába.
ripost