A hazai lakosság rendkívül elégedetlen az egészségüggyel, egy korábbi kutatás alapján a 30 és 49 év közöttiek fele súlyos betegség esetén hajlandó lenne magát külföldön kezeltetni.
A nagyobb műtétek vagy kezelések azonban nyugat-európában meglehetősen drágák, ezekre megéri inkább biztosítást kötni. De igaz-e mindez a kevésbé súlyos esetekre? Egy olvasónk példája alapján mutatjuk, hogy nem feltétlenül.
Egyre több a szolgálatás alapú magán egészségbiztosítási ajánlat Magyarországon. A szolgálgatási csomagok között találunk olyanokat (például a CIG Pannóniánál és az UNIQA-nál), amelyek kifejezetten külföldi gyógykezelésre adnak lehetőséget, súlyos megbetegedések, mint péládul rák vagy szívproblémák esetén.
Az ilyen biztosításokat azért érdemes megkötni, mert egy kiszámítható havi díjért cserébe, baj esetén óriási összegbe kerülő ellátást vehetünk igénybe, a hazai egészségügynél jelentősen jobb körülmények között.
De mi a helyzet, ha egy kisebb probléma merül fel, akkor egy osztrák határnál lakó magyar családnak megéri-e Ausztria felé venni az irányít?
Egy olvasónk által a szerkesztőségünkhöz eljuttatott számla szerint legalábbis megfontolandó. Bár levele szerint ők nem a fent leírt példát valósították meg, hanem síeléskor lett rosszul a kruppos gyermekük, most kapták meg a számlát egy stájerországi kórházból, amelynek végösszege meglepően alacsony, 49,11 euro, tehát körülbelül 15 300 forint.
Nekik ráadásul mindez semmibe sem került, mivel volt uastbiztosításuk, csak tájékoztatóként kapták meg a számlát.
Forrás: Pénzcentrum.hu
Kép: szallasblog