Hirmagazin
Image default
Kiemelt külföldi hírekKülföld

Biden elcsúszott, Harris csúsztatott – nem kímélte a BBC a demokraták össze-vissza lódító elnökjelöltjét

Hét állítását elemezték ki a demokrata elnökjelöltnek, kiderült: igen ritkán mondott igazat.

Mint arról lapunk is beszámolt, megtartotta várva várt nagybeszédét Kamala Harris demokrata elnökjelölt. Amiben ígért sok mindent, ugyanakkor Trumpot is élesen bírálta – a BBC pedig összeszedte, minek volt mindebből valóságalapja, és mi volt csúsztatás, vagy egyenesen légből kapott, valótlan állítás.

A mérleg minimum kétséges lett.

Harris és az igazmondás

Kamala Harris azt állította, hogy Donald Trump a társadalombiztosítás és a közegészségügy szerepét akarja visszaszorítani – célozva elsősorban a Medicare nevű amerikai kormányzati programra.

A BBC szerint azonban „ez félrevezető: bár korábban felvetette, de ebben a kampányban többször is kijelentette, hogy nem tenné ezt”. Kormányon még beszélt erről, voltak is ilyen indítványai, de ezek nem értek célt.

Most pedig maga Trump augusztus 5-én azt mondta: „Egy centet sem veszek el a társadalombiztosításból vagy a Medicare-ből”, és programjában is azt ígérte: „küzdelem a társadalombiztosításért és a Medicare-ért és védelmükért”, csökkentés nélkül.

Azt is mondta a demokrata elnökjelölt, hogy az infláció 3 százalék alatt van – valójában, jegyzi meg a BBC, ez igaz, de

éppen a Biden-kormány alatt ért a 9 százalékos csúcsra a pénzromlás, ami jóval magasabb, mint amikor Trump távozott hivatalából, s amikor ez mindössze 1,4 százalék volt.

A munkahelyekről is beszélt Harris, mondván, Biden alatt 16 millió új munkahely jött létre – ez igaz, mutat rá a BBC, azonban

ezek nagy része a Covid-krízis alatt megszűnt 20 millió állás helyén jött létre, és szakértők szerint Trump alatt is végbement volna a visszarendeződés.

Azok az átkozott számok

A gazdaság kapcsán is Trumpot vádolta Harris annak „földbe állításával”, azonban a BBC feltárta, hogy a Covid-járvány alatti válság nem pusztán amerikai sajátosság, a talpraállás pedig már Trump alatt megkezdődött, aki számos intézkedést hajtott végre a helyreállítás elősegítése érdekében, beleértve a kisvállalkozásoknak nyújtott pénzügyi támogatást.

Sőt, Trump négy éves hivatali ideje alatt az amerikai gazdaság átlagos éves növekedési üteme 2,3% volt, ami még valamivel magasabb is, mint a Biden-kormány 2,2 százaléka.

A kétpárti határbiztonsági megállapodást is Trump fúrta meg Harris szerint – a BBC ugyanakkor rámutat, hogy Trump ugyan ellenezte a Biden-adminisztráció bevándorlási törvényjavaslatát, de a kongresszuson múlott a szavazás, nem rajta, s hogy a törvényjavaslatot májusban másodszor is blokkolták a szenátusban.

De a legkomolyabb csúsztatás talán az abortusz kapcsán hangzott el: Harris közölte, „Több mint 20 államban van érvényben Trump abortusztilalma, sok esetben kivételezés nélkül, még a nemi erőszak és a vérfertőzés esetében is… ha nyerne, aláírná a nemzeti abortusztilalmat”. A valóság ezzel szemben az, hogy Trump kijelentette, hogy nem írja alá a nemzeti abortusztilalmat, noha az ezt megakadályozó rendelkezést az általa kinevezett bírók törölték. A államok azonban saját hatáskörben döntöttek a kérdésben – épp úgy, ahogy Trump javasolta.

Forrás

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Bendarzsevszkij Anton: Washington és Moszkva már nem csak a háború ügyében egyeztet – hanganyag

Géza

Tüntetések Los Angelesben Donald Trump bevándorláspolitikája ellen – Fokozódó politikai feszültségek az Egyesült Államokban..

Géza

Március 19-én vették őrizetbe korrupció és terrorizmus támogatásának vádjával Isztambul polgármesterét és azóta előzetes letartóztatásban van.. – Politikai válság és tömegtüntetések söpörnek végig Törökországon

Géza