Home Sport 2024. évi nyári olimpiai játékok Betlehem Dávid országos csúccsal 4. lett 1500 gyorson az olimpián

Betlehem Dávid országos csúccsal 4. lett 1500 gyorson az olimpián

betlehem dávid negyedik, 1500 gyorson

Mostantól a 10 kilométeres nyíltvízi versenyre koncentrál.

Betlehem Dávid óriási országos csúccsal a 4. helyen végzett 1500 méteres gyorsúszásban vasárnap a párizsi olimpián.

A veszprémiek 20 éves versenyzője a szombati előfutamban Kis Gergő 2011-es országos rekordját (14:45.66 perc) megdöntve a 8. idővel (14:45.59) került be a fináléba, amely az ötkarikás úszóprogram utolsó egyéni döntője volt. Kőkemény mezőny jött össze erre a fináléra, amelyben 1980 óta először volt érintett magyar úszó, akkor Wladár Zoltán – a szövetség jelenlegi elnöke és Moszkvában olimpiai bajnok Wladár Sándor bátyja – 7. lett.

Az MTI beszámolója szerint a rajt után az amerikai Bobby Finke kezdte el diktálni az iramot, a táv egyharmadanál egy másodperccel a világcsúcson belül haladt, míg a 4. helyen tempózó Betlehem közel 3 másodperccel gyorsabb volt ekkor, mint az előfutamában. Ezer méternél Betlehem már 4 másodperccel volt gyorsabb az országos csúcsánál. Fantasztikus hajrájának köszönhetően negyedikként csapott célba, 14:40.91-gyel, majdnem 5 másodpercet faragva az országos csúcsból.

“Nem lehetek csalódott. A múlt héten még betegen feküdtem otthon, ahhoz képest eléggé összeszedtem magam” – értékelte úszását Betlehem Dávid, aki bár kicsit sajnálja, hogy nem lett meg a 3. hely, összességében örül a jó időnek. Nyíltvízi úszásban is indul a párizsi olimpián, így a miniinterjúban megjegyezte, hogy mostantól 100 százalékosan a 10 kilométeres nyíltvízi versenyre koncentrál, ahol “éremért megy”.

Amúgy ebben a számban az olimpiák történetében korábban egyetlen alkalommal volt magyar dobogós: Mitró György, aki 1948-ban Londonban bronzérmet szerzett.

Kiemelt fotó: MTI/Kovács Tamás