Betegenként 1000 forintot szednének egy új javaslat szerint. Egy új javaslat szerint az előjegyzett betegeknek kellene ezt fizetni – írja az ellenszel.hu

Az utóbbi időben egyre nagyobb figyelmet kap az egészségügyi szakrendelők államosításának kérdése, azonban egyelőre nem várható, hogy ez a közeljövőben megtörténne. Takács Péter egészségügyi államtitkár egy szakmai konferencián elmondta, hogy bár az államosítás jelenleg nincs napirenden, nem kizárt, hogy a jövőben újra előkerülhet a téma. Azonban a jelenlegi fókusz inkább az egészségügy szerkezeti problémáinak kezelésére irányul.

Az egyik legnagyobb nehézség a szakrendelők működésében a humánerőforrás-hiány, amely különösen érezhető a kardiológia, radiológia és egyéb kulcsfontosságú szakterületeken. Ez a helyzet hozzájárul a hosszú várólistákhoz, amelyek megoldására egy újabb várólista program bevezetése szükséges lenne. Az ellátás hatékonysága érdekében szintén szükséges a Járóbeteg Információs Rendszer (JIR) reformja.

Pénzt szednének a betegektől

A konferencián szóba került egy új javaslat, amely jelentős visszhangot váltott ki:

az előjegyzett betegek számára bevezetnének egy 1000 forintos lemondási díjat.

Ez azt jelentené, hogy a betegek előre fizetnének az időpont foglalásakor, majd visszakapnák a pénzt, ha megjelennek a rendelésen. A cél, hogy csökkentsék azoknak a betegeknek az arányát, akik nem jelennek meg a lefoglalt időpontban, ami jelenleg a páciensek 30 százalékát érinti. Mivel sokan nem mennek el a foglalt időpontokra, a szakrendelők kénytelenek túlfoglalni a rendelési időket, ami további problémákat okoz az ellátás szervezésében.

Fontos hangsúlyozni, hogy a betegek már jelenleg is fizetik a társadalombiztosítási járulékokat (TB), mégis egyes szakrendelők az időpontok foglalásáért is pénzt kérnének, ami sokakban jogos felháborodást vált ki. Ez az intézkedés, ha megvalósul, tovább növelheti a már meglévő elégedetlenséget az egészségügyi rendszer működésével kapcsolatban. A problémák nem csak a pénzügyi oldalon jelentkeznek, hanem az ellátás szervezésében és a szakdolgozók munkaerőhelyzetében is. Sok szakember az alacsony fizetések miatt inkább a magánegészségügyben vállal munkát, ami tovább fokozza az állami egészségügy nehézségeit.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőSzoboszlai Dominik csúcsformában, a BL-ben mutatta meg igazi erejét a Liverpool
KövetkezőA Duna tetőzése után stabilizálódik a helyzet Pozsonyban
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza