A Kárpát-medence újjáépítését nevezte Magyarország egyik legfontosabb tervének Orbán Viktor. A miniszterelnök kijelentette, hogy a liberális demokráciának vége, mert csak a liberális tartalom maradt, de a demokratikus értékek már kivesztek belőle.
Minden országnak joga van a keresztény kultúrát és a határokat megvédeni és a bevándorlásra nemet mondani – mondta a miniszterelnök. Hozzátette: a jövő évi európai parlamenti választáson le lehet váltani a ’68-as elitet a ’90-es elitre, a kereszténydemokratákra és antikommunistákra. Most mi jövünk – mondta Orbán Viktor.
A magyar kormány nyolc év folyamatos kormányzás után áprilisban négy év újabb munkára kapott esélyt, és felhatalmazást arra, hogy kiépítsen egy új korszakot – mondta Orbán Viktor miniszterelnök Tusnádfürdőn. A magyar nemzetegyesítés folyamata átváltozott nemzetépítéssé, amelynek áprilisban tartották a főpróbáját – tette hozzá.Az eredmények azt igazolják, hogy a magyar nemzetépítés sikeres. Bebizonyítottuk, hogy mi magyarok képesek vagyunk megérteni bonyolult és összetett helyzetünket, és ha kell, egy akarattal képesek vagyunk dönteni sorsukról, egy nemzetként mozdulni – fogalmazott.
A külhoni magyarok kiálltak az anyaországi magyarok mellett, minden egyes szavazatuk felelősségvállalás volt Magyarország mellett – jelentette ki Orbán Viktor. A kormányfő jelentős eredménynek nevezte, hogy köszönthették az egymilliomodik új magyar állampolgárt.
Orbán Viktor: 2030-ra az öt legélhetőbb ország közé kell emelkedni
Emlékeztetett, hogy a korábbi kormányzatok által felvett IMF-hitelt Magyarország visszafizette, miközben a magyarok évről évre tizenegyezer milliárd forinttal több értéket állítanak elő. Orbán Viktor kijelentette:az egyik fő cél, hogy 2030-ra Magyarország Európa öt legjobban élhető országa között legyen,és megálljon a népesség fogyása. A miniszterelnök szerint azonban nemcsak az anyaországot, hanem az egész Kárpát-medencét rendbe kell tennünk a fenti időpontra.
Középpontban a Kárpát-medence
A Kárpát-medence újjáépítését nevezte Magyarország egyik legfontosabb tervének Orbán Viktor. A miniszterelnök úgy fogalmazott,véget ért a száz év magyar magány korszaka. Újra erősek vagyunk, elszántak vagyunk, bátrak vagyunk, van erőnk, van pénzünk, vannak erőforrásaink.Hozzátette: az elmúlt években Magyarország bebizonyította szomszédjainak, hogyaki a magyarokkal együttműködik, az jól jár.
Orbán Viktor elmondta,Magyarország azt ajánlja a szomszédjainak, hogy gyorsvasúttal, autópályákkal kössék össze országaikat, ahogy az energiahálózatokat is, valamint hangolják össze védelmi politikájukat és a haderőfejlesztéseket.Fektessünk be egymás térségeibe – javasolta a kormányfő.
Tekintsünk Erdélyre erőforrásként
Kijelentette: szembe kell nézni azzal, hogy a modern Románia száz éve nem tud mit kezdeni azzal a természeti ténnyel, hogy itt él másfél millió magyar. Az RMDSZ szlogenje szerint Székelyföld akkor is létezett, amikor a modern Románia még nem létezett,Székelyföld akkor is létezni fog, amikor már az egész Európa behódolt az iszlámnak –mondta Orbán Viktor.
Ahelyett hogy tagadnánk a valóságot, fogjuk fel inkább ezt a helyzetet erőforrásként. Tekintsünk Erdélyre erőforrásként, akarjunk erős Székelyföldet, erősödő magyarságot. Ez erőgyarapodást jelent Románia számára is – fogalmazott.
Öt tézis Közép-Európa mellett
Fel kell építeni a Kárpát-medencét és Közép-Európát is – mondta Orbán Viktor, aki öt tézist állított fel:
– minden országnak joga van megvédeni a keresztény kultúrát és elutasítani a multikulturalizmust
– minden országnak joga van megvédeni a hagyományos családmodellt, amiben minden gyereknek joga van egy apához és egy anyához
– minden országnak joga van megvédeni a nemzetgazdasági szempontból stratégiai kulcságazatokat és piacokat
– minden országnak joga van megvédeni a határait és elutasítani a bevándorlást
– és minden országnak joga van a legfontosabb kérdésekben ragaszkodni az egy nemzet, egy szavazat elvéhez, és ezt az Európai Unió sem veheti el.
Új korszak Trump színrelépésével
A miniszterelnök szerint nem lehetnek alku tárgyai olyan alapvető tézisek, mint az országok önrendelkezési joga, a hagyományos családmodell, az államok joga arra, hogy kimaradjanak a tömeges migráció okozta kihívásokból. Orbán Viktor kijelentette: Európa vezetői nem vették észre, hogy Donald Trump színrelépésével egy új politikai korszak kezdődött el, amelyet értelmezni kell, és helyes módon kell együttműködni azzal.
A miniszterelnökprimitívnek nevezte az európai elit Oroszország-politikáját,és hasonló véleményt fogalmazott meg Törökországgal kapcsolatban is.
Csődöt mondott az Európai Bizottság
Európa jelenlegi vezetői alkalmatlanok, nem tudták megvédeni a kontinenst a bevándorlástól – mondta a miniszterelnök. Úgy fogalmazott:az európai elit csődöt mondott, és ennek a csődnek szimbóluma az Európa Bizottság,amelynek napjai ugyanakkor megvannak számlálva.
Orbán Viktor szerint „tagolt Oroszország-politikára lenne szükség”. Hozzátette: Magyarország, az egész Kárpát-medence és Európa biztonsága ma azon múlik, hogy Törökország, Izrael és Egyiptom elég stabil ország-e ahhoz, hogy megállítsa a muszlim beáramlást. Ha e három ország közül bármelyik elveszíti stabilitását, annak súlyos következményei lesznek Európa biztonságára – mondta a kormányfő.
Vége a liberális demokráciának
A miniszterelnök szerint a liberális demokráciának vége, mert csak a liberális tartalom maradt, de a demokratikus értékek már kivesztek belőle.Nyugaton nincs véleményszabadság, cenzúra és véleménydiktatúra van.Erre megfelelő választ jelenthetnek a jövő évi EP-választások, mert ottolyan új európai elit kaphat felhatalmazást, amely nem engedi a Soros-terv végrehajtását, és visszavezetheti Európát a keresztény gyökereihez.
Orbán Viktor szerint nagyon közel állunk a tömeges muszlim hatalomátvételhez, és ha ez megtörténne, többé keresztény alapokon politizáló párt nem nyerhetne Európában.
A miniszterelnök veszélyes csalinak nevezte azokat a gondolatokat, hogy a kereszténydemokrácia lehet liberális is. Nem lehet – folytatta – mert a kettő kizárja egymást.
A kereszténydemokrácia nem liberális, hanem illiberális,
mert a kereszténydemokrácia nem áll multikulturális alapon, a kereszténydemokrácia bevándorlásellenes és a kereszténydemokrácia a keresztény családmodellen alapul.
Jövőre leválthatjuk a ’68-as elitet. Orbán Viktor feltette a kérdést: ki jöhet helyettük? Erre csak azt a szerény választ adhatjuk – mondta –, hogy: Mi jövünk! A ’68-asokat leválthatják a ’90-esek, a kereszténydemokraták és antikommunisták – mondta.
Mienk a jövő, hajrá! – fejezte be beszédét Orbán Viktor.
Orbán Viktor válaszolt a nézők kérdéseire
Mi nem megyünk el az Európai Néppártból, onnan csak elzavarni lehet bennünket – jelentette ki a beszéd után a hallgatóság kérdéseire válaszolva.
Orbán Viktor azt mondta, ő bennmaradáspárti, fontos dolog a lojalitás, és az európai parlamenti választásoknak az Európai Néppárton belül szeretnének nekivágni. Ez a terv – mondta, ugyanakkor megjegyezte, hogy a néppártban egymástól gondolkodásban távol eső pártok foglalnak helyet, ezt áthidalni rendkívül nehéz, de szeretnék.
A Fidesz úgy tekint magára, mint a néppárt CSU-ja, a kereszténydemokrata platformot képviselik, és akkor erősek, ha össze tudják adni erőiket, még ha belső kompromisszumok árán is.
Orbán Viktor Szerbiáról szólva hangsúlyozta: Szerbia nem a Balkánhoz, hanem Közép-Európához tartozik, ahogy Montenegró is. Rámutatott: meggyőződése, hogy Magyarországnak mindent meg kell tennie, hogy ezen országok minél hamarabb az unió tagjai legyenek.
Magyarország történelmi érdeke, hogy Szerbiával egy politikai közösségben legyen – mondta és megjegyezte: úgy érzi, ezt a szerbek is így látják.
Arra a kérdésre, hogy a kormánypártok elérték-e már támogatottságuk felső határát, azt mondta, hogy számításai szerint 63-65 százalék között van azon választópolgárok aránya Magyarországon, akik eddig valamilyen közös akcióban velük részt vettek, és hajlandóak legalább megfontolni, hogy rájuk szavazzanak.
A Szőcs-Beke ügyről úgy nyilatkozott, Magyarország mindenkori miniszterelnökének jogi kérdésekben óvatosnak kell lennie, hogy konkrét román bírósági ítéletet kommentál-e vagy sem.
Közölte: ő azok mellett áll, akik igazságtalanságot szenvednek el, és szerinte – függetlenül a nemzeti hovatartozástól – nem helyes embereket olyasmiért elítélni, amit nem követtek el.
Ennek a gyanúja erős ebben a pillanatban – közölte. Hozzátette: Magyarország nemzeti dimenziótól függetlenül minden esetben, különösen saját nemzettársai esetében, ki kell, hogy álljon az igazságtalanul megbüntetett emberek mellett.
Ez az egyetemes igazság kérdése – jelentette ki Orbán Viktor.
Az RMDSZ-szel összefüggésben megismételte: a magyarságon belüli súlyát nem a magyar kormánnyal való kapcsolata határozza meg, hanem az, hogy hány Erdélyben élő magyar ember szavaz rá.
A magyar miniszterelnöknek az a dolga, hogy az itt élő emberek ezen döntését tudomásul vegye, de legalábbis adja meg tiszteletet azáltal, hogy nem hagyja figyelmen kívül.
Az RMDSZ természetes partnere a mindenkori magyar kormánynak – rögzítette.
Ez nem jelenti azt, hogy a kisebb pártokról szabad megfeledkezni – tette hozzá Orbán Viktor. Megjegyezte: Magyarországnak egyszerre kell két fejjel gondolkodnia, és amikor építésről beszél, egyszerre kell az anyaország és a teljes nemzetépítésről gondolkodni.
Ezért indítottak gazdasági fejlesztési programot, amelyet folytatni fognak. A MOGYE pedig olyan nemzeti cél, amelyet nincs oka az Erdélyben élő nemzeti közösségnek feladnia. Ha ezt a nemzetpolitikai célt az itteniek nem adják fel, akkor a magyar kormánynak egyetlen dolga van, hogy ezt támogassa – jelentette ki Orbán Viktor.
Kitért arra is, Magyarországnak az az érdeke, hogy Románia erős és stabil ország legyen.
A déli és keleti irányból való nyomás tartósan velünk marad. Az a kérdés, hogy az ortodoxia kitart-e, és képes-e szellemi és fizikai alapon is gátat szabni a muszlim bevándorlással szemben. Ez közös biztonsági kérdése a románoknak, magyaroknak, németeknek, osztrákoknak, bár utóbbiak ezt nem tudják – közölte Orbán Viktor.
Forrás: Facebook, Origo.hu