Kunhalmi Ágnes kérdésekkel fordult a Belügyminisztériumhoz és az ombudsmanhoz azzal kapcsolatban, hogy Szolnokról az orvos-és ápolóhiány miatt más városokba küldik a kismamákat.
Mint ahogy arról a Blikk is beszámot korábban: a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet szülészetén orvos- és ápolóhiány miatt „eddig is döcögött az ellátás, de már nem fogadnak szülésre anyukákat”, azaz a Hetényi kórház szülészeti osztályán már nem lehet szülni, mert nincs kellő számú orvos és ápoló. A szülés előtt álló kismamákat átirányítják más kórházakba.
László Norbert szolnoki szocialista képviselő az üggyel kapcsolatban közösségi-oldalán szólalt meg, miután Kunhalmi Ágnes kérdésekkel fordult a Belügyminisztériumhoz és az ombudsmanhoz.
– A szolnoki szülészeten kialakult helyzetről a Belügyminisztériumnak nincs véleménye. Az MSZP szerint 12 évi kormányzás után elvárható lenne, hogy legalább a megyei kórházak stabil működését biztosítsa a kormány – olvasható Facebook-bejegyzésében.
Továbbá azt is hozzátette, hogy érdemi válasz helyett a kórház korábban kiadott közleményét küldte válaszul a Belügyminisztérium Kunhalmi Ágnes írásbeli kérdéseire.
– Az alapvető jogok biztosa pedig arról tájékoztatta az MSZP képviselőjét, hogy tisztában van a Szolnokon kialakult helyzettel, de formálisan nem jogszerűtlen a szülő nőket Debrecenbe, vagy Budapestre irányítani. Felháborító, hogy az önmagát családbarátnak nevező kormány képtelen érdemi segítséget nyújtani a szolnoki kismamáknak. Sajnos a súlyos szakemberhiány nemcsak a szolnoki kórházat érinti, hanem országos probléma, ami egyre hosszabb várólistákhoz, valamint kórházi osztályok, szakrendelések időszakos vagy teljes megszüntetéséhez vezet – áll a képviselő bejegyzésében.
Kunhalmi Ágnes korábban a szolnoki Hetényi Géza Kórház előtt állva azt mondta, a jövő évi költségvetésben 100 milliárd forinttal szán többet a kormány az egészségügyre, mint tavaly. Ez 4 százalékkal nagyobb forrás a tavalyinál, miközben ennél még a KSH szerint is magasabb az infláció.
Kunhalmi Ágnes azt kérte a kormánytól, hogy kezelje „prioritásként” az egészségügyet, hiszen a magyar emberek egészsége fontos, és a válság ellenére sem lehet elvenni a pénzt ettől a területtől, sőt növelni kell azt.
blikk