Óbuda alatt, szintúgy, mint Budapest egyéb területei alatt komplett városrészek rejtőznek a föld alatt. A tegnapi csőtörés helyszíne alatt például a római kori Aquincum történelmi város úgynevezett katonai városrésze fekszik.
Sárlepte járdák és vízben álló autók látványa zárta az óbudaiak hétfői napját. A Lajos utca és Perc utca kereszteződésénél fél méter magasan, árvízszerűen zúdult a víz az ott parkoló autókra.
Észrevettük hogy nincs víz a lakásban, megkérdeztem a szomszédot, ám ekkor már náluk sem volt víz
– mondta az egyik tömbben élő Balázs, aki nem sejtette még ekkor, hogy a környéket elmosta a víz.
– Csobogó hangot hallottam, ezért mentem ki a házból, illetve azt akartam megnézni, hogy dolgoznak-e a környéken esetleg a vízügyesek.
Amikor kiléptem, nagyon megdöbbentem, hogy az autók feléig áll a víz
– mondta még mindig döbbenettel a hangjában a férfi, akinek autóját most a szerelő szedi darabokra, megelőzve a későbbi károk kialakulását.
Nem ez volt az első komolyabb csőtörés a környéken: szintén a harmadik kerültben néhány évvel ezelőtt szó szerint beszakadt az út és elnyelt egy autót.A csőtörés miatt ugyanis akkora kráter keletkezett az úton, hogy egy környékbeli nő – figyelmen kívül hagyva a veszélyt – autójával behajtott a víz alatt álló utcába, majd beleesett és elmerült a gödörben.
Egy föld alatti város tetején élünk
Óbuda alatt, szintúgy, mint Budapest egyéb területei alatt, komplett városrészek rejtőznek a föld alatt. A tegnapi csőtörés helyszíne alatt például a római kori Aquincum történelmi város katonai városrésze fekszik. Így könnyen elképzelhető – ám nem bizonyított -, hogy a csőtörések, és az útbeszakadások szorosan összefüggnek az egykori „földalatti” város létezésével.
Aquincum, a történelmi város
Budapest területének írásos történelme Aquincummal kezdődik, a római kori várost 89 körül alapítottak a Duna jobb partján egy kelta település közelében. Később Aquincum 106-tól a egészen a 4. század végéig Alsó-Pannónia központja volt.
Forrás: Ripost