9.6 C
2024. április. 19. péntek
HomeFőhírekBelföldi hírekAz utolsó pillanatokban dőlt el minden: megvan a 2022-es vizes vb női...

Az utolsó pillanatokban dőlt el minden: megvan a 2022-es vizes vb női vízilabda-világbajnoka

Szombaton a vizes világbajnokságon a magyar női pólósaink játszottak az Egyesült Államok ellen döntőben.

Hatalmasat küzdöttek a Hajós Alférd uszodában a magyar női vízilabda válogatottjai, ám ezúttal sem sikerült elkapni az amerikaiakat.

A magyar női vízilabda-válogatott végül ezüstérmet szerzett a hazai rendezésű vizes világbajnokságon: Bíró Attila együttese a szombati döntőben a Margitszigeten 9–7 (2–1, 2–2, 3–1, 2–3)-re kikapott a sorozatban negyedszer győztes, az elmúlt három olimpián is első amerikai csapattól.

A magyarok így öt éremmel zárták a vizes világbajnokságot: az úszó Milák Kristóf a Duna Arénában 100 és 200 méter pillangón diadalmaskodott, a nyiltvízi úszóknál a váltó második, Gálicz Péter pedig 25 kilométeren harmadik volt.