Home Sport Labdarúgás, foci Az utolsó pillanatban jött a csoda: Életben maradtak a magyarok.. Gratulálunk, újra...

Az utolsó pillanatban jött a csoda: Életben maradtak a magyarok.. Gratulálunk, újra van kis esély..

0

Bár sokáig úgy festett, hogy ezen az Európa-bajnokságon semmi nem jön össze a magyar labdarúgó-válogatottnak, a Skócia elleni csoportzáró 100. percében a 14. kapura lövésből Csoboth Kevin megszerezte az 1–0-s sikert eredményező gólt. A mieink ezzel megtartották esélyüket a nyolcaddöntőbe jutásra. Varga Barnabás ugyanakkor ijesztő sérülést szenvedett.

Győzelem vagy bukás!

Bár nyilván minden olvasónk pontosan képben van ezzel, idézzük fel, hogyan jutottunk el idáig: a magyar válogatott nagyon bealudt a rajton, és bár a második félidőben felállt a padlóról, 3–1-re kikapott Svájctól.

A második fordulóban már jobb volt a kezdés, de az áttörés a németek számára jött el, akik a második félidőben már bedarálták a mieinket (0–2).

A házigazda ezzel már készülhetett a nyolcaddöntőre, Svájc matematikailag még nem, de gyakorlatilag szintén ott volt a legjobb 16 között, miután ikszelt Skóciával. Mindez azt jelentette, hogy a magyar csapat már csak csoportharmadikként juthatott tovább, amihez elengedhetetlen, hogy megverje Skóciát.

HA UGYANIS EZ NINCS MEG, NINCS MIRŐL BESZÉLNI: DÖNTETLEN VAGY VERESÉG ESETÉN A NEGYEDIK HELYEN ESÜNK KI.

A szurkolókon nem látszott meg a két vereség
Gondolhatnánk, hogy a nulla pont és az 1–5-ös gólkülönbség letöri a drukkereket, akik viszont ennek ellenére rendkívül lelkesen várták a vasárnapi összecsapást.

Bárkivel találkoztunk a városban – és annak környékén –, mindenkitől azt kaptuk válaszként, hogy Marco Rossi fiai igenis legyőzik az egypontos skótokat, hogy aztán ez majd mire lesz elég, azt meglátjuk legkésőbb kedd/szerda estére.

A SZURKOLÓI GYÜLEKEZÉS IS EGY 2000-ES ÉVEK ZENEI BULIJÁT IDÉZTE, AMIHEZ NYILVÁN NAGYBAN HOZZÁJÁRULT AZ A TÉNY IS, HOGY A HANGULATFELELŐS NÁKSI ATTILA VOLT.

A tömeg együtt énekelte ifjúkorunk zenéit – leginkább azt reméltük, hogy „Az éjjel soha nem érhet véget…” –, amikor pedig a nagy kivetítőn a 2016-os, valamint a 2020-ról 2021-re halasztott Európa-bajnokság magyar góljait játszották vissza, ugyanúgy ünnepelt, mint a legutóbbi két kontinensviadalon a találatok megszerzésének pillanatában.

A tábor tehát lelkesen vetette bele magát a vonulásba, amelynek legerőteljesebb része ezúttal is az alagútba érve volt tapasztalható, úgy visszhangzott az építmény a magyar szurkolóktól, hogy azt még a német rendőr hölgyek is megörökítették okostelefonjaik segítségével.

Menet közben becsatlakozott pár skót drukker is, akik „Ria-ria, Hungáriával” köszöntek, amire cserébe érkezett a „No Scotland, no party” válaszul – remek volt tehát a hangulat a kezdés előtt.

Meddő skót mezőnyfölényre jöttek a magyar helyzetek, gól nélkül zárult az első félidő

Varga Barnabás esése sokkolta a stadiont

A második félidő elején folytatódott a tendencia, a magyar csapat jött előrébb, szöglettel felérő bedobásokkal, majd sarokrúgással is jöhettünk, aztán egy remek Bolla, Szoboszlai, Sallai összjáték végén utóbbi lapos lövését védte Gunn – talán ez is les lett volna amúgy.

A kényszerszünet után nagyon felpörgött a mérkőzés, mindkét csapat nyílt sisakkal kezdett támadni, és sorra hördülhettek fel a szurkolótáborok, még ha ziccer nem is alakult ki.

Vészesen fogytak a percek a hátralévő időből, sajnos érdemi magyar lehetőség nélkül, Rossi beküldte Csoboth Kevint és Nagy Zsoltot is a két kezdő szélső helyére, mégis Schäfer András remek szólójából volt újabb veszélyes lövés, Gunn sajnos leért a rövid alsóra. Szöglet utáni második próbálkozása már nem volt veszélyes, így 0–0-val értünk el a 10 perces ráadásig.

A 100. percben pedig jött a dráma! A skótok szöglete után Szoboszlai indította Sallait a jobb szélen, centerezésére jött Csoboth, és a jobb alsóba lőtte a győzelmet érő gólt (1–0)!