Amíg nem kapja meg Magyarország a neki járó forrásokat, addig 10 százalékos pedagógusbéremelést tud megelőlegezni a kormány a nemzeti költségvetés terhére a mostani szankciós válságban – ezt a kormány most rendeletben is rögzítette.
A további tervezett béremelés tehát már Brüsszeltől és a Magyarországnak járó uniós források érkezésétől függ
– olvasható a Belügyminisztériumnak az MTI-hez péntek este eljuttatott közleményében.
A tárca azt írta: a kormány többször leszögezte, ahogy Magyarország megkapja a hazánknak járó uniós forrásokat, a rendszerváltás óta legnagyobb pedagógusbéremelés következhet. Ezért is fontos, hogy hamarosan megszülethetnek a hazánkat illető uniós forrásokról szóló megállapodások – tették hozzá.
A legfrissebb hírek itt!
A kormány terve, hogy a pedagógusok átlagbére 2025-re elérje a diplomás átlagbérek 80 százalékát.
AMENNYIBEN MEGÉRKEZNEK AZ UNIÓS FORRÁSOK, A MOSTANI BÉRHEZ KÉPEST 2023-BAN A MOSTANI 10 SZÁZALÉKOS BÉREMELÉS HELYETT 21 SZÁZALÉKOS, 2024-BEN 25 SZÁZALÉKOS, 2025-BEN PEDIG 29-30 SZÁZALÉKOS LEHET AZ EMELÉS MÉRTÉKE.
A pedagógusbéremelést egyedül a baloldal veszélyezteti azzal, hogy továbbra is meg akarja akadályozni, hogy hazánk megkapja a neki járó forrásokat”– olvasható a közleményben.
Hozzátették: a mostani 10 százalékos béremelés 143 146 iskolai és óvodai pedagógust érint, és az emelésre a kormány 67,6 milliárd forintot biztosít.
origo