A férfi szabadúszó újságíróként utazott ki a szíriai frontra. De amikor látta, hogy az iszlám csoportok a keresztény közösségek felé nyomulnak, úgy érezte, nincs más választása, meg kell védenie őket.
Minden ország maga dönti el, hogy mi legyen azokkal, akik saját kockázatukra és meggyőződésükből indíttatva ISIS-harcosnak álltak.De mi van abban az esetben, ha valaki az Iszlám Állam ellen harcolt?
A napokban egy svájci katonai bíróság 3 hónapnyi felfüggesztett börtönre és 500 svájci frankos bírságra ítélte Johan Cosart. Cosar Svájcban született, de nagyszüleinek szíriai gyökerei vannak, és a Cosar család a szíriai keresztény közösség tagja.
A férfi eredetileg szabadúszó újságíróként utazott ki a szíriai frontra, de amikor látta, hogy az iszlám csoportok a keresztény közösségek felé nyomulnak, úgy érezte, nincs más választása, meg kell védenie őket.
Talált egy szíriai katonai tanácsot, amely felvette őt a harcosai közé.
Cosar megtanította a társainak a svájci hadseregben elsajátított katonai készségeket: a fegyverek kezelését és az ellenőrzőpontok felállításának trükkjeit. Volt, amikor 500 ember kiképzése tartozott hozzá.
Visszatérve Szíriából, Svájc katonai büntetőjogi szabályzata alapján letartóztatták. Az ugyanis megtiltja a svájci állampolgároknak, hogy külföldi hadseregben szolgáljanak,az ugyanis a svájci semlegesség megsértésének számít. Cosar nem akarta eltitkolni tettét, sőt büszkén vállalta cselekedeteit. Azt mondta, fellebbez a büntetés ellen.
A BBC pedig úgy tudja, hogy Svájc rövidesen bejelenti, mit szándékozik tenni a hazatérő, de egykor az ISIS oldalán harcoló állampolgáraival.
Forrás: Ripost