Irak közlekedési minisztere Kazem Finjan azt állította, hogy az ókori sumérok találták fel az űrutazást Irakban. Finjan különös kijelentését egy sajtótájékoztató során tette a dél-iraki Dzi Kár tartományban. Beszédében azt mondta, hogy az ősi civilizáció a világ első repülőterét időszámításunk előtt 5000 környékén építette.
Finjan folytatta azt állítva, hogy a repülőtér egy űrutazási csomópontként szolgált, valamint, hogy a sumérok fedezték fel a Plútót. Az iraki miniszter rámutatott az ősi sumér szövegekre és Samuel Kramer orosz kutató munkájára, aki kiterjedt vizsgálatokat folytatott a sumér civilizációval kapcsolatban.
Az elfogadott történelem szerint Jurij Gagarin szovjet pilóta volt az első ember az űrben. Gagarin megpróbálta a lehetetlent, és 1961-ben 108 perces repülést hajtott végre a Föld körül.
Az iraki miniszter szerint azonban a történelem rossz, és állítása szerint az ősi sumérok 7000 évvel ezelőtt építették meg az első földi repülőteret, és az űrrepülés, sőt a bolygóközi utazás mesterei voltak.
Dzi Kár egy rendkívül érdekes régészeti régió a mai Irak területén, ahol az ősi sumérok Eridu és Ur városát építették fel, valamint Ur otthont ad egy zikkuratnak (lépcsős templom), melyet az 1930-as években kezdtek feltárni, és azóta részben felújítottak.
Samuel Kramer az ősi sumérok egyik vezető kutatója volt, aki az Orosz Birodalomban született és családja az Egyesült Államokba, Philadelphiába emigrált 1905-ben. Karrierje során Kramer számos munkát publikált az ősi sumér civilizációról, melyekben ezen ókori emberek mitológiáját és részletes történelmét valamint a Naprendszerről meglévő gondolataikat és tudásukat tanulmányozta.
„A Föld bolygón létrehozott első repülőtér ezen a helyen volt,” – mondta Finjan.
Finjan Kazem nyilatkozata zavarba ejtette az újságírókat és újabb megerősítést jelent az ősi űrhajós teoretikusok számára, akik úgy vélik, hogy földönkívüli lények látogatták a Földet a távoli múltban isteneknek álcázva, mint például az Anunnakik, és hogy ezek a lények voltak felelősek változó mértékben az emberi kultúra különböző területeinek eredetéért és fejlődéséért, köztük a csillagászat kialakulásáért.
Forrás és képek:
Képek: törtenelemblog, ujvilagtudat