A magyarok pénzéhesek, nem beszélve a miniszterelnökükről – mondta az EU egyik vezető tisztviselője, aki hozzátette: csak sok pénzzel lehet rávenni Orbánt az olajembargóra!
Nem akarunk elkeseríteni téged „kedves vezető hölgyemény”, de a magyaok nem pénzéhesek, hanem értelmesek, nagy a különbség a két szó között..
A magyar kormány rengeteg pénzt követel az olajembargóban való részvételért, amit Katarina Barley szerint a miniszterelnök „szétosztana a barátai között”, ezért úgy véli: ezt az összeget nem szabad kifizetnie az Európai Uniónak és Magyarországot ki kellene hagyni az olajembargóból.
A többi 26 uniós tagállamnak most Magyarország nélkül kellene az olajembargót kezdeményeznie – nyilatkozta Katarina Barley, az Európai Parlament alelnöke a Deutschlandfunknak.
A politikus szerint ez egyáltalán nem ideális, de úgy véli, Orbánt csak sok pénzzel fogják tudni rávenni, hogy beleegyezzen az olajembargóba és ez a pénzt aztán Orbán cimborái között lenne elosztva. Ebbe pedig Barley szerint nem szabad belemennie az EU-nak.
Hirmagazin.eu: Ez nem kritika, hanem rágalmazás, ennek az írásnak az alapján, amely valós elmondott anyagra hivatkozik, Katarina Barley ellen eljárást lehet indítani!
Éppen ebben a hónapban láttuk, hogy a teljes autópálya-infrastruktúra, az érte való felelősség ismét Orbán legjobb barátjához, Mészáros úrhoz került, aki vízvezeték-szerelő, és most Magyarország leggazdagabb embere.
Ez egy 14,4 milliárd eurós összeg, egy 35 éven keresztül érvényes ez a pályázat, tehát ez tényleg egy nyíltan korrupt rendszer, ezt mindenki tudja Magyarországon, ezt mindenki tudja az EU-ban is.
– mondta az Európai Parlament alelnöke az interjúban, amit a Magyar Hang szemlézett.
Magyarország mellett Csehország, Szlovákia és Bulgária is különösen érintett az orosz olajembargó ügyében, ám ez a három állam az EU-val közösen próbál megoldásokat keresni, „egyedül Magyarország használja ezt politikai játszmáira, és arra is, hogy ismét többletpénzt irányítson Magyarországra”
– mondta Barley, aki hozzátette: Orbán Viktor a helyreállítási alapból a jogállamisági problémák miatt zárolt támogatásokat akarja így kompenzálni.
„Szinte merésznek tartom kijelenteni, hogy még 15-18 milliárd eurót akarunk, most, hogy mindenki tudja, hová megy a pénz, és ki nyeri ezt a pályázatot”
– fogalmazott.
Az Európai Unió eddig öt szankciócsomagot fogadott el Oroszországgal szemben és a 27 tagállam ugyan sokáig gyorsan és nagy egységben cselekedett, például az orosz bankok elleni szankciókkal kapcsolatban, ez a lendület májusban elveszett.
Május 4-én Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke bejelentette, hogy az EU teljes importtilalmat javasolna az orosz olajra. Szijjártó Péter ezután 15-18 milliárd eurót (körülbelül 6 ezer milliárd forintot) követelt, amelyre Magyarországnak szerinte szüksége van a károk enyhítésére.
Bár Katarina Barley munkahelyének, az Európai Parlamentnek nincsen nagy döntési jogköre az Oroszországgal szembeni szankciókkal kapcsolatban, megszólalása előrevetítheti az EU nagyobb tagállamainak jövőbeni álláspontját is. Barley ugyanis annak a Németországi Szociáldemokrata Pártnak (SPD) a politikusa, amely legnagyobb kormánypártként Olaf Scholz német kancellárt is adja, írja a Telex.
blikk, telex, magyarhang – nyomán