Az EB korlátozásokat vezetett be az MI-eszközök használatára, Kína pedig még szigorúbban tervezi ellenőrizni az internetes adatforgalmat.

A ChatGPT anyacége eközben egy európai központ létrehozását tervezgeti.

Megtiltotta az Európai Bizottság az alkalmazottainak, hogy igénybe vegyék a mesterséges intelligencia segítségét kritikus fontosságú munkák elvégzéséhez. A Politico birtokába került és egy héttel ezelőtt kiadott utasítás öt konkrét szabályt tartalmaz a dolgozók számára a generatív MI eszközeivel kapcsolatban.

A legfrissebb hírek itt!

Ezek azok az szoftverek, amelyek valamilyen előzetesen összeállított adatbázis alapján új tartalmakat (szövegeket, képeket, videókat) képesek létrehozni. Ilyen például az elmúlt évben óriási sikert elért ChatGPT is.

Az Európai Bizottság a dokumentum szerint az alábbi belső szabályokat hozta a ChatGPT-hez hasonló eszközökkel kapcsolatban:

  • csak olyan információt lehet megosztani a szoftverrel, ami közismert
  • figyelembe kell venni, hogy a válaszok pontatlanok vagy elfogultak lehetnek
  • meg kell vizsgálni, hogy a válasz nem sért-e szellemi tulajdonjogot
  • soha nem szabad bemásolni az MI által létrehozott szöveget hivatalos dokumentumokba
  • tilos használni az MI-eszközöket kritikus fontosságú és határidős feladatok megoldására.

Európába jön a ChatGPT anyacége

A ChatGPT-t kiadó OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman eközben a múlt héten végigjárta Európát, hogy a mesterséges intelligencia szabályozásáról tárgyaljon különböző vezetőkkel: találkozott Pedro Sánchez spanyol, Mateusz Morawiecki lengyel és Rishi Sunak brit miniszterelnökkel, Emmanuel Macron francia elnökkel és Olaf Scholz német kancellárral is. Mint azonban kiderült, azt is fel akarta mérni, hogy hol lehetne létrehozni a cége európai központját.

„Nagy szükségünk van egy irodára Európában, és igazából csak egyet szeretnénk” – mondta Altman Párizsban. És hamarosan valóban szükségük is lehet rá, az Európai Unió készülőben lévő, MI-vel foglalkozó jogszabálya ugyanis kötelezővé teszi majd a szektor vállalatainak, hogy rendelkezzenek európai központtal is, ha vannak felhasználóik az uniós országokból. A blokkon belül a helyszínválasztás rendkívül fontos: ahol lesz az európai központ, azon ország hatóságai felügyelik majd az OpenAI tevékenységét.

A legfrissebb hírek itt!

Franciaország digitális ügyekért felelős minisztere, Jean-Noël Barrot mindenesetre olyan nyilatkozatot tett, amely alapján úgy néz ki, szívesen látnák a céget Franciaországban. Altman a lehetőséggel kapcsolatban megjegyezte, hogy ha csak az alapján kellene választani, hogy hol van a legtöbb tehetség az MI-színtéren, akkor Franciaország lenne a jó választás.

Egyre többen aggódnak az MI fejlődése miatt

Altman maga is csatlakozott ahhoz a több tucat iparági szereplőhöz, akik kedden kiadtak egy dokumentumot, mely szerint a mesterséges intelligencia elszabadulása akár a teljes, globális megsemmisülést is elhozhatja. Az aláírók szerint az emberiségnek még most kell szabályoznia a technológiát, ameddig ez nem késő. A dokumentummal az alábbi cikkben foglalkozunk részletesen:

A felhívásra reagálva Rishi Sunak bejelentette, hogy az MI kockázatairól is fog egyeztetni Joe Biden amerikai elnökkel a jövő heti tárgyalásuk alkalmával.

„Az embereket nyugtalanítják az olyan kijelentések, miszerint az MI a világjárványokhoz és a háborúkhoz hasonlóan egzisztenciális veszélyt hordoz magában. Szeretném megnyugtatni őket, a kormány nagyon alaposan megvizsgálja ezt az ügyet” – mondta a politikus.

Kína még szorosabbra fogná a gyeplőt

Szerdán a kínai vezetés is beállt a vészharangot kongatók sorába. A kommunista párt vezetőinek tanácskozása után kiadott közleményük leszögezi, hogy Kína vezető szerepre törekszik a világon a legmodernebb technológiákat illetően, de azt is megemlíti, hogy ezek elterjedése társadalmi és politikai károkat okozhat.

A legfrissebb hírek itt!

A Hszi Csin-ping elnök vezetésével tartott ülés résztvevői arra jutottak, hogy határozott eszközökkel kell megvédeni az emberiséget a technológiától, például szigorítani kell az MI és az internetes adatforgalom kormányzati felügyeletét – bár ez Kínában már most is sokkal szigorúbb, mint a világ demokratikus országaiban.

A kínai állami hírügynökség beszámolója szerint a kommunista vezetők úgy érzik, hogy az ország előtt álló nemzetbiztonsági kihívások sokkal súlyosabbak és összetettebbek lettek az utóbbi időben, részben a technológia fejlődése miatt. Hszi Csin-ping az ülésen éberségre intette elvtársait.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőMegosztó TRIANON
KövetkezőRendkívüli hír! .. Megszavazta az Európai Parlament: Magyarország alkalmatlan az uniós elnökségre
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza