Ezek az ételek olyan vegyületeket tartalmaznak, amelyek fokozzák a neurotranszmittereket és stabilizálják a hangulatot. Tartalmaznak B-vitaminokat és triptofánt, amelyek köztudottan jó hatással vannak a hangulatra.
Az alma sokféle tápanyagot, antioxidánsokat és rostokat tartalmaz, amelyek védelmet jelenthetnek a krónikus betegségekkel szemben, mint amilyen a szívbetegség vagy a cukorbetegség. Almasavban is bővelkedik, amely csökkenti a fájdalmat és így javítja a hangulatot.
A spárga jó forrása a C- és K-vitaminnak, a folátnak és a rostoknak, amelyek segítenek a depressziós tünetek leküzdésében. Triptofánt is tartalmaz, amely egy szerotoninszintet növelő aminosav. A szerotonin egy olyan neurotranszmitter, amelyet boldogsághormonnak is neveznek. Ez a hormon szabályozza a hangulatot, az alvást, az emésztést, a véralvadást és a libidót is.
Az avokádó szintén gazdag forrása a triptofánnak, amely segít az olyan állapotok leküzdésében, mint a B-vitamin-hiány. Ez azért lényeges, mivel a B-vitaminok csökkenteni tudják a szorongás szintjét.
A banán tele van olyan tápanyagokkal, amelyek segítik a fogyást, a szív egészségét, és az emésztésre is pozitívan hatnak. Mivel sok triptofánt tartalmaz, így az egyik legjobb hangulatjavító táplálék. A triptofán fokozza a szerotonintermelést, ami a hangulatot szabályozza, illetve a melatonintermelést is elősegíti, ami pedig jó alvást biztosít.
A paprika nemcsak C-vitaminban, hanem B6-vitaminban is gazdag. Ez segít a szerotonintermelésben és a jókedv megalapozásában.
A bogyós gyümölcsök az antioxidánsok gazdag forrásának számítanak, amelyek szintén fokozzák a szerotonintermelést, ezen kívül a kognitív funkciókra is pozitívan hatnak, azaz jót tesznek a memóriának és a koncentrációs képességeknek.
A csicseriborsó gazdag növényi alapú fehérjeforrás. Triptofánban is bővelkedik, ami alapja a szerotonintermelésnek.
A citrusfélék is bővelkednek C-vitaminban. Egy kutatás eredményei azt mutatják, hogy a rendszeres C-vitamin-bevitel jelentős hatással bír a hangulatra. Nem mellesleg a C-vitamin erősíti a betegségekkel szembeni immunitást és csökkenti a gyulladást.
A bélbaktériumok és az agyműködés közötti kapcsolat régóta számos tanulmány érdeklődési körébe tartozik. Elsősorban a bélmikrobiom felelős a szerotonintermelés nagy részéért. Éppen ezért a rendszeresen fogyasztott erjesztett táplálékok csökkentik a szorongás és a depresszió tüneteit.
Az olyan zöld leveles zöldségek mint a spenót, a saláta, a kelkáposzta magnéziumot és folátot tartalmaznak, amelyek enyhítik a szorongást és javítják a hangulatot.
A diófélék és a magvak kitűnő fehérjeforrásnak számítanak. Sok triptofánt is tartalmaznak, amelyek segítenek a hangulat szabályozásában.
A zab hangulatjavítóként is működik, mivel sok benne a béta-glükán. Ez egy olyan oldható rost, amely megakadályozza a koleszterin felszívódását a véráramba, ez pedig megakadályozza a szívbetegségek kialakulását, illetve védelmet jelent az olyan állapotokkal szemben, amelyek meggátolják a szerotonintermelést.